YouTube słucha swoich użytkowników: irytująca „funkcja” w końcu znika

Marek Pluta

15 marca 2023, 11:48

reakcje0

YouTube postanowił nieco ograniczyć ilość prezentowanych na portalu reklam i pozbywa się szczególnie irytującej jej formy. Od 6 kwietnia przestaną przeszkadzać w oglądaniu filmów.

YouTube słucha swoich użytkowników: irytująca „funkcja” w końcu znika
Źródło fot. Unsplash | NordWood Themes
i

YouTube oferuje użytkownikom wiele formatów reklam pozwalających zarabiać na tworzeniu treści, a jednym z najbardziej irytujących są tzw. nakładki, czyli banery reklamowe znane z przeglądarkowej wersji serwisu, pojawiające się w dolnej części ekranu. To szczególnie uciążliwa forma reklamy, gdyż wyskakuje w najmniej spodziewanym momencie zasłaniając część filmu i zmuszając użytkownika do ręcznego ich zamykania.

Na szczęście już wkrótce jeden z najstarszych formatów reklamy wprowadzony do użytku wiele lat temu, nie będzie nas irytował. Na oficjalnej stronie portalu pojawiła się informacja dotycząca rezygnacji z tych uciążliwych nakładek, który przestaną być dostępne już od 6 kwietnia. Od tego momentu twórcy nie będą mogli publikować tego typu reklam w panelu YouTube Studio.

YouTube usuwa irytujące reklamy

Czy to oznacza, że twórcy treści będą musieli liczyć się z utratą zarobków? Niekoniecznie, gdyż ten format przestał sprawdzać się już dawno temu, a użytkownicy często narzekali na jego inwazyjność. Właściciele kanałów zarabiają bowiem wtedy, gdy ktoś na taki baner kliknie.

Tymczasem nikt nie miał na to ochoty, więc przynosiły kanałowi więcej szkód niż pożytku, mogąc zniechęcać widzów do oglądania kolejnych materiałów. Właściciele popularnych kanałów z pewnością na tym nie stracą, gdyż mają do dyspozycji inne reklamy, które są bardziej efektywne i przynoszą większe zyski.

YouTube słucha swoich użytkowników: irytująca „funkcja” w końcu znika - ilustracja #1
Źródło: Unsplash | Christian Wiediger

Można by sądzić, że YouTube słucha swych użytkowników i robi wszystko, by dbać o ich komfort, dlatego też usuwa irytujące reklamy. Trochę to jednak trwało, gdyż skargi na nakładki pojawiają się od dawna i dotąd portal nic z nimi nie robił.

Skąd więc wzięła się decyzja o ich usunięciu? Prawdopodobnie stąd, że przynoszą firmie coraz mniejsze dochody, a poza tym większość ruchu i tak generowana jest z urządzeń mobilnych, zaś nakładki działały jedynie na komputerach osobistych.

Nie łudźmy się więc, że opinie użytkowników miały kluczowy wpływ na ogłoszoną zmianę, ponieważ duże koncerny niczego nie robią bezinteresownie. Cieszmy się natomiast z tego, że więcej nie będą nas denerwowały.

Więcej na temat:   rozrywka

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
0

24-latek już nigdy nie zagra w swoją ulubioną grę, winne wspomnienia o byłej dziewczynie

Serce rozdarte w wyniku rozpadu związku zawsze oznacza ból. W efekcie pokrzywdzeni ludzie porzucają rzeczy, które przypominają im dawnego partnera lub partnerkę. Gry nie są wyjątkiem.

24-latek już nigdy nie zagra w swoją ulubioną grę, winne wspomnienia o byłej dziewczynie

Marek Pluta

27 marca 2023, 13:23

reakcje1

Zasłanianie się Minecraftem nie pomogło, za pogróżki w sieci trafił do aresztu

Chociaż wielu z nas spędziło sporo godzin na walkach PvP w Minecrafcie, to chyba nikt nie patrzy na tę produkcję jako szczególnie brutalną. Pewien Amerykanin wykorzystał jednak grę Mojangu, by ukryć swoje podżeganie do zabójstwa na 4chanie.

Zasłanianie się Minecraftem nie pomogło, za pogróżki w sieci trafił do aresztu

Marek Pluta

20 marca 2023, 11:10

reakcje1

PewDiePie wraca na Twitcha? Tajemniczy stream rozbudził apetyt fanów

Nieużywany od lat kanał PewDiePie'a na Twitchu nagle ożył. To co jednak było transmitowane sprawiło, że wielu fanów zaczęło obawiać się o zhakowanie konta. Sprawa nie jest jednak tak prosta jak się wydaje.

PewDiePie wraca na Twitcha? Tajemniczy stream rozbudził apetyt fanów

Marek Pluta

23 marca 2023, 10:09

reakcje0