Blizzard banuje 120 tysięcy nieumarłych botów w WoW

Blizzard postanowił na własną rękę powstrzymać nieumarłą inwazję w World of Warcraft: Wrath of the Lich King Classic, banując 120 tysięcy botów.

Blizzard banuje 120 tysięcy nieumarłych botów w WoW
Źródło fot. Blizzard Entertainment.
i

Blizzard ostro wziął się za bezmógich nieumarłych, banując prawie 120 tysięcy botów w World of Warcraft: Wrath of the Lich King Classic. Taka armia to efekt decyzji Blizzarda, która – patrząc z perspektywy czasu – zwyczajnie musiała doprowadzić do takiej sytuacji.

Armia nieumarłych w WoW

Blizzard banuje 120 tysięcy nieumarłych botów w WoW - ilustracja #1
Postrach żywych i serwerów. Źródło: Blizzard Entertainment.

Zgodnie z nazwą powrót Arthasa miał być „klasycznym” doświadczeniem, jak najbliższym przygodzie z oryginalnym Wrath of the Lich King. Jednakże twórcy uznali, że na premierę WotLK Classic gracze powinni od razu mieć dostęp do Rycerzy Śmierci. W oryginale nie można było stworzyć postaci z tą klasą, o ile nie mieliśmy na koncie innego bohatera na co najmniej 55. poziomie.

Sęk w tym, każdy Death Knight zaczyna przygodę właśnie na 55. poziomie, przy limicie 70. „leveli”. Innymi słowy, Rycerze Śmierci są od razu znacznie mocniejsi od przedstawicieli innych klas i szybciej mogą osiągnąć maksymalny potencjał.

Chyba nikogo więc nie dziwi, że „DK” (nie, nie ten od Nintendo) stał sie ulubieńcem oszustów, którzy masowo tworzyli Rycerzy Śmierci, by „farmić” rzadkie przedmioty. Fakt, że według Blizzarda wspomniane prawie 120 tysięcy banów dotyczy tylko i wyłącznie tego procederu (tj. z wykluczeniem „rutynowych” masowych blokad), mówi sam za siebie.

Poza tym firma uznała, że pora przywrócić ograniczenie z oryginalnego Wrath of the Lich King. Zmiana wejdzie w życie w przyszłym tygodniu po przerwie technicznej, a więc najpewniej w nocy z wtorku na środę.

Co się tyczy reakcji graczy, chyba nikt nie protestuje przeciwko tej decyzji. Niemniej część fanów ma żal do Blizzarda, że firma zdecydowała się na taki krok ponad pół roku po premierze WotLK Classic. Przez ten czas oszuści z armiami „DK botów” zdążyli mocno napsuć krwi graczom.

Więcej na temat:   Różności

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
1

Masakra graczy w Diablo 4. Rzeźnik pojawia się znikąd i jest nie do pokonania

Powrót ikonicznego Rzeźnika w Diablo 4 robi wrażenie. Jak twierdzą gracze, demon jest nie do pokonania.

Masakra graczy w Diablo 4. Rzeźnik pojawia się znikąd i jest nie do pokonania

Twórca Bayonetty twierdzi, że prequel zmotywuje Japończyków do posiadania dzieci

Bayonettę można oskarżyć o wiele, ale zachęcania Japończyków do posiadania dzieci raczej nie było na tej liście. Przynajmniej dopóki głosu nie zabrał sam Hideki Kamiya.

Twórca Bayonetty twierdzi, że prequel zmotywuje Japończyków do posiadania dzieci

Twórcy Diablo 4 posprzątają dom za graczy, by ci mogli skupić się na expieniu

Diablo 4 zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze beta testy rozgrzały zniecierpliwionych graczy, a drugie są już na horyzoncie. Promocja gry również idzie pełną parą, a Blizzard ostatnio złożył fanom nietypową propozycję.

Twórcy Diablo 4 posprzątają dom za graczy, by ci mogli skupić się na expieniu