Świat pokochał Wednesday; sieć zalewają świetne cosplaye

Na platformie Netflix w końcu zadebiutowała Wednesday. Produkcja, w którą był zaangażowany między innymi Tim Burton stała się popularna nie tylko wśród widzów, ale i cosplayerów.

Świat pokochał Wednesday; sieć zalewają świetne cosplaye
Źródło fot. Wednesday, Alfred Gough, Miles Millar, Netflix, 2022
i

Zaledwie kilkanaście dni temu, bibliotekę serwisu Netflix wzbogacił serial Wednesday. Produkcja ukazująca perypetie tytułowej pociechy rodziny Addamsów, zaskarbiła sobie serca milionów widzów na całym świecie.

To z kolei sprawiło, że opowieść, w której tworzenie był zaangażowany sam Tim Burton (Sok z Żuka, Batman, Gnijąca panna młoda), pobiła rekord streamingowego giganta pod względem całkowitego czasu odtwarzania. Co ciekawe, tym samym Wednesday zdetronizowała dotychczasowego lidera platformy – serial Stranger Things.

Wednesday inspiruje cosplayerów

Taka popularność, w połączeniu z charakterystyczną dla kultowej serii stylistyką, poskutkowała tym, że serialem zainteresowali się również cosplayerzy. Artyści z najróżniejszych zakątków świata zaczęli tworzyć fantastyczne przebrania, które pieczołowitością i poziomem odwzorowania nie ustępują tym z produkcji Netflixa.

Jak można było się spodziewać, najczęstszą inspiracją dla nich okazała się być Wednesday Addams, którą w serialu portretuje Jenna Ortega. Poniżej możecie zobaczyć kilka przykładowych kreacji, które napotkaliśmy na Reddicie.

Na pierwszy ogień idzie dzieło udostępnione przez użytkowniczkę o pseudonimie norafawn. Artystka zaprezentowała dwa różne wcielenia Wednesday Addams. Jedno (po lewej) pochodzi z filmu Rodzina Addamsów 2 z 1993 roku, natomiast drugie (po prawej) z najnowszego serialu Netflixa. Która wersja jest według Was lepsza?

Świat pokochał Wednesday; sieć zalewają świetne cosplaye - ilustracja #1
Źródło: Reddit, norafawn

Kolejną propozycją będzie przebranie niejakiej Inevitable-Ad-7266, która – co tu dużo mówić – wzbudza w nas drobny niepokój.

Świat pokochał Wednesday; sieć zalewają świetne cosplaye - ilustracja #2
Źródło: Reddit, Inevitable-Ad-7266

Mało? W takim razie prezentujemy następny cosplay w wykonaniu użytkowniczki o uroczym pseudonimie JamieBearFancyPants. Doskonale odwzorowane przebranie w połączeniu z mrocznym otoczeniem daje fantastyczny efekt.

Świat pokochał Wednesday; sieć zalewają świetne cosplaye - ilustracja #3
Źródło: Reddit, JamieBearFancyPants

Na koniec zaś wrzucamy fotografię udostępnioną przez LanguageOk5514. Niech Was nie zwiedzie ten niewinny mundurek, surowe spojrzenie cosplayerki sprawia, że nie chciałoby się na nią trafić w ciemnym zaułku.

Świat pokochał Wednesday; sieć zalewają świetne cosplaye - ilustracja #4
Źródło: Reddit, LanguageOk5514

Więcej na temat:   Cosplay

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
2

W tym cosplayu można wytrzymać tylko 2 godziny, ale efekt jest tego wart

Ten cosplay kultowej bohaterki komiksów DC – Catwoman, wygląda niczym kostium z filmu. Tim Burton mógłby wziąć go plakat filmowy.

W tym cosplayu można wytrzymać tylko 2 godziny, ale efekt jest tego wart

Cosplay Nuka Cola Assaultrona zaskakuje fanów Fallouta swoim świetnym wykonaniem

Cosplayerka stworzyła kostium, który łączy ulubiony napój ze świata Fallouta (Nuka Colę) oraz wojskowego robota bojowego.

Cosplay Nuka Cola Assaultrona zaskakuje fanów Fallouta swoim świetnym wykonaniem

Cała cyberpunkowa ekipa załapała się na sesję w siedzibie CD Projekt Red

V, Johhny, Alt, Panam, Evelyn i Judy wchodzą do baru - to nie początek żartu, a scenariusz wyjątkowej sesji zdjęciowej, która miała miejsce w głównej siedzibie CD Projekt Red w Warszawie.

Cała cyberpunkowa ekipa załapała się na sesję w siedzibie CD Projekt Red