G-Walk podbija Warzone 2, slide cancelling to przy tym pikuś

Uwielbialiście slide cancelling w Call of Duty: Warzone 2.0? Nie? W takim razie na pewno pokochacie G-Walk, technikę równie efektywną, co przerażającą.

G-Walk podbija Warzone 2, slide cancelling to przy tym pikuś
Źrodło fot. Infinity Ward | Raven Software | Treyarch Entertainment | Activision.
i

Slide cancelling zniknął z Warzone’a po premierze wersji 2.0 (ku zmartwieniu absolutnie nikogo – przynajmniej zdaniem internautów). Na szczęście (?) dla graczy weterani CoD-a znaleźli już substytut dla usuniętej „mechaniki”. Poznajcie technikę G-Walk, która jest co najmniej równie skuteczna co niesławne anulowanie wślizgu. I wygląda równie głupio.

Odkryciem podzielił się Meishu z zespołu EuphoriaDream (tak, tego samego, któremu zawdzięczamy „delfini skok” w Modern Warfare 2). Gracz udostępnił też poradnik w formie filmiku na swoim kanale YouTube. Materiał możecie obejrzeć poniżej.

G-Walk w Warzone 2.0 – jak to działa?

Instrukcja G-Walka jest co najmniej równie prosta co dawnego slide cancellingu. Naciskamy przycisk odpowiedzialny za czołganie i natychmiast „anulujemy” je przez aktywowanie sprintu. Reszta to kwestia tego, jak szybko potrafimy powtórzyć te dwie czynności, by naprawdę poruszać się jak wąż (na sterydach i wyjątkowo wkurzony).

Perfekcyjne wykonanie G-Walka wymaga wprawy, ale – podobnie jak slide cancelling – technika ta znacznie utrudnia trafienie postaci, nawet bardziej niż stare „wślizgi”. Sama animacja jest już dezorientująca, a do tego GW pozwala graczowi na nagłą zmianę kierunku. Jakby tego było mało, postać porusza się w ten sposób szybciej, niż pozwala na to zwykły bieg.

Slide cancelling 2.0

Reakcje graczy na nowo odkrytą technikę można podzielić na dwie grupy. Pierwszą stanowią wpisy, które uznają G-Walk za zabawny – lub przerażający. Fakt, gracz wypadający nagle zza rogu niczym goryl, pies lub dziwaczna bestia w błyskawicznych podskokach na czterech łapach może się kwalifikować jako „jumpscare”.

Druga (i dość skromna) kategoria to gracze poważnie traktujący rozgrywkę, którym nie podoba się ani chaotyczna animacja (pasująca do CoD-a jak pięść do nosa), ani przede wszystkim skuteczność G-Walka. Zwłaszcza w połączeniu z tzw. „delfinim skokiem” (albo turbohopem – gracze jeszcze nie zgodzili się co do nazwy).

G-Walk is dead?

Na szczęście dla tej drugiej grupy Warzone 2.0 otrzymało wczoraj aktualizację, która mogła usunąć G-walk z gry. Przynajmniej tak sądzą gracze po wzmiance o naprawieniu przez twórców „nieobliczalnego” wyglądu graczy przy patrzeniu w dół. Na razie nikt nie potwierdził, że rzeczywiście odnosi się to do tej „usterki”.

Nawet jeśli G-Walk jeszcze nie zniknął z gry, zapewne jest on na celowniku dewelopera. W końcu rzadko zdarza się, by twórcy gier doceniali takie nietypowe, lecz efektywne techniki przemieszczania i nie usuwali ich w aktualizacjach (lub kolejnych odsłonach; zapytajcie fanów Super Smash Bros. Melee o Brawla).

Więcej na temat:   Różności

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
1

23 lata historii LEGO Star Wars na jednej ścianie; ta kolekcja to marzenie fanów

Użytkownik Youtube spełnił marzenia i uwiecznił 23 lata historii na 4 metrowej wystawie LEGO Star Wars. Planuje udostępnienie kolekcji zwiedzającym.

23 lata historii LEGO Star Wars na jednej ścianie; ta kolekcja to marzenie fanów

Zestaw LEGO za 1 grosz? Lidl rusza z promocją, ale musicie się śpieszyć

Od poniedziałku 21 listopada kupicie w Lidlu zestawy klocków LEGO oraz inne zabawki za 1 grosz. Gdzie jest haczyk?

Zestaw LEGO za 1 grosz? Lidl rusza z promocją, ale musicie się śpieszyć

1,5-metrowe LEGO za 3 tysiące złotych; ta Wieża Eiffla to prawie mebel

Za kilka dni odbędzie się premiera nowego zestawu LEGO z serii Travel & History. Najnowsze dzieło firmy będzie miniaturą kultowej wieży Eiffla, choć określenie „miniatura” może być mylące.

1,5-metrowe LEGO za 3 tysiące złotych; ta Wieża Eiffla to prawie mebel