Zbudował mikrokawalerkę w The Sims, jak na Polskę i tak za duża

Ewa Ichniowska

17 stycznia 2023, 14:17

reakcje3

Trudno uwierzyć, ale mieszkania w wersji mini mogą zachęcać estetycznym projektem i funkcjonalnością - pod warunkiem, że zaprojektuje je budowniczy w The Sims 4.

Zbudował mikrokawalerkę w The Sims, jak na Polskę i tak za duża
Źródło fot. EA Maxis
i

Czy mikromieszkania mogą być estetyczne i wygodne? Jak najbardziej – przynajmniej w świecie gier. Twórca budowli do The Sims, drunkenbuilder udowodnił, że można zaprojektować mieszkanie, które ma niewielki metraż, ale aż zachęca, by się wprowadzić. „Patodeweloperzy” uczcie się!

Dużo światła, dużo miejsca

Patrząc na zdjęcie budowli, trudno uwierzyć, że jej rozmiar to zaledwie 4x3. Jest miejsce na łóżko, pełnowymiarowe biurko, a na parterze na kuchnię z małą wyspą i mini łazienkę (na screenie ukrytą za drabiną) – a co najważniejsze, wszędzie da się przejść, a Simowie mogą wykorzystać każdy z niezbędnych sprzętów. Twórca przetestował kawalerkę pod punktem grywalności i zapewnia, że Simowie mogą zamieszkać tu bez obaw.

Zbudował mikrokawalerkę w The Sims, jak na Polskę i tak za duża - ilustracja #1
Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu światła i przestrzeni, minikawalerka wydaje się być większa, niż w rzeczywistości. Fot. drunkenbuilder via Reddit.

Twórcy zależało na połączeniu nowoczesnego stylu z jasną przestrzenią, w mieszkaniu znajdziemy więc wiele okien i estetyczne połączenia bieli i beżu. Możecie obejrzeć, jak drunkenbuilder tworzy mikrokawalerkę poniżej:

Życie w mikro-skali w The Sims

Mini i mikro domy oraz mieszkania w The Sims nie są nowością. W 2020 roku gra The Sims 4 doczekało się rozszerzenia Tiny Living Stuff (w Polsce pod tytułem Kompaktowe Wnętrza), które wprowadziło nowe rozwiązania pozwalające zaoszczędzić miejsce i zwiększyć korzyści z mieszkania na małym metrażu. Simowi architekci próbowali swoich sił w tworzeniu jak najmniejszych budowli już wcześniej, wykorzystując kody, by obejść ograniczenia w rozmieszczaniu mebli.

Co ciekawe, choć drunkenbuilder wykorzystuje niektóre rozwiązania z Tiny Living Stuff, jak drabinę, bez której trudno się obejść w mini metrażu, większość mebli pochodzi z innych rozszerzeń, głownie wydanego w 2021 Dream Home Decorator (w Polsce Wystrój marzeń). Nie używa natomiast żadnych fanowskich modów czy custom contentu. To oznacza, że świetny, funkcjonalny design jego buildu jest zasługą kreatywności twórcy, a nie tylko funkcji dodatków.

Minikawalerkę autorstwa drunkbuilder’a, a także inne jego dzieła możecie ściągnąć w oficjalnej Galerii The Sims 4.

Ładniej niż w „patodeweloperce”

Talent do projektowania przestrzeni, którym może pochwalić się drunkenbuilder to rzadkość zarówno w świecie gry jak i w rzeczywistości. Zauważyli to zachwyceni komentujący na Reddicie, którzy chwalili wykorzystanie miejsca i uroczy wystrój.

Użytkownik FrananaBanana452 porównał mieszkanko do nowoczesnego Japońskiego budownictwa. Niektórzy żartowali na temat zawrotnych cen, które mogłoby osiągnąć w prawdziwym świecie, ale wielu komentujących i tak chciałoby się do niego wprowadzić.

Aż nasuwa się porównanie do prób przeniesienia trendu mini mieszkań do Polski, które jak na razie kończy się wieloma przypadkami tzw. „patodeweloperki” – projektów brzydkich, absurdalnie niefunkcjonalnych i wręcz uwłaczającym ludzkiej godności metrażem przypominającym cele więzienne. Gdyby miejscowi architekci mieli choć część talentu simowych budowniczych, mieszkałoby się nam lepiej.

Więcej na temat:   Różności

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
3

Valorant ma problem z nowymi agentami, nikt nie chce nimi grać

Po przeprowadzeniu analizy rankingu agentów z Valoranta stało się jasne, że gracze nie wybierają nowych postaci. Są one zbyt podobne do już istniejących.

Valorant ma problem z nowymi agentami, nikt nie chce nimi grać

Ewa Ichniowska

3 lutego 2023, 14:56

reakcje2

Geralt, Lara Croft i inne postacie jako ludziki LEGO, te modele byłyby hitami

Po kocich transformacjach przyszła pora na sprawdzenie, jak wyglądaliby bohaterowie serii Wiedźmin, Metal Gear, Assassin's Creed i Tomb Raider jako klocki LEGO.

Geralt, Lara Croft i inne postacie jako ludziki LEGO, te modele byłyby hitami

Ewa Ichniowska

3 lutego 2023, 16:15

reakcje1

W Brazylii kupicie już GTA 6, w dodatku na PS2!

Jeśli komuś śpieszno zagrać w GTA VI, może warto zajrzeć na stragany z grami w Brazylii?

W Brazylii kupicie już GTA 6, w dodatku na PS2!

Ewa Ichniowska

6 lutego 2023, 11:45

reakcje3