W Japonii nawet w sklepie spożywczym obsłużą Was wirtualne awatary

Japońska sieć marketów Lawson zaskoczyła wszystkich jednym ze swoich sklepów. Jego obsługa stała się całkowicie wirtualna.

W Japonii nawet w sklepie spożywczym obsłużą Was wirtualne awatary
Źródło fot. Net-juu no Susume
i

Jakiś czas temu serca wielu internautów skradł Kerfuś - robot działający w marketach Carrefour. W Japonii nowoczesność i robotyka zrobiły jednak chyba większe postępy. Przykładem tego jest sieć Lawson, która w jednym ze swoich sklepów zorganizowała obsługę złożoną wyłącznie z robotów i awatarów. Trzeba przyznać, że wygląda to niesamowicie!

Nowoczesny market

Przy półkach umieszczono ekrany przedstawiające animowane, kreskówkowe postacie. Żywi, przebywający w domu pracownicy mogą przemawiać do klientów poprzez umieszczone pod monitorami głośniki. W ten sposób można uzyskać pomoc przy samoobsługowej kasie.

Zdalni pracownicy sklepu mogą również poprzez wirtualne postacie, a właściwie umieszczoną nad ekranem kamerę, weryfikować wiek w przypadku zakupów alkoholu lub papierosów. Możliwa jest też pomóc w zakupie biletu, co nie jest możliwe samodzielnie poprzez samoobsługową kasę.

Co ciekawe, sklep wyposażony jest również w roboty, które są w stanie wykryć klienta przy półce i doradzić mu przy ewentualnym wyborze produktu. W “zrobotyzowanym” markecie Lawson można spotkać również tradycyjnych pracowników. Ich celem jest jednak wyłącznie kontakt z klientami, a nie sprzedaż produktów.

Nie tylko ciekawostka

Zdalna praca w markecie jest doceniana nie tylko za kreatywność i innowacyjność, ale przede wszystkim za przystępność względem osób z niepełnosprawnościami. W takiej formie również mogą one zdobyć zatrudnienie.

Całkiem możliwe, że jeśli to nowoczesne rozwiązanie się przyjmie, zostanie przeniesione do wszystkich placówek, których Lawson posiada ponad 17 tysięcy, z czego 14 tysięcy znajduje się w samej Japonii.

Więcej na temat:   Różności

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
2

Zbudowała PRL-owski blok w Sims 4, nostalgia gwarantowana

Te charakterystyczne bryły kojarzy chyba każdy Polak. Pewna youtuberka postanowiła odwzorować w The Sims 4 klasyczne bloki z Europy Wschodniej. Wyglądają bardzo znajomo.

Zbudowała PRL-owski blok w Sims 4, nostalgia gwarantowana

Gameplay z Valoranta trafił do galerii sztuki

Jeśli myślicie, że grom jest daleko do dzieł sztuki to się mylicie. Pewien student stwierdził, że jego gameplay z Valoranta doskonale nadaje się do wystawienia w galerii. Szybko przeszedł od słów do czynów.

Gameplay z Valoranta trafił do galerii sztuki

Niemiecki błotny czarodziej z protestu odtworzony z klocków LEGO

Fan Lego odtworzył komiczną scenę z protestu w Niemczech za pomocą klocków. Plastikowy „błotny czarodziej” prezentuje się naprawdę świetnie.

Niemiecki błotny czarodziej z protestu odtworzony z klocków LEGO