W Valorancie nie potrzeba cheatów, wystarczą bugi

Michał Serwicki

24 stycznia 2023, 16:12

reakcje0

W Valorancie zauważono błąd, który daje niesamowitą przewagę nad drużyną przeciwną. Mowa o bugu mapy ujawniającym nam lokalizację wroga, którego nie mamy prawa widzieć.

W Valorancie nie potrzeba cheatów, wystarczą bugi
Źródło fot. Riot Games
i

Strzelanki takie jak Valorant wymagają od gracza czujności i refleksu, a od całej drużyny – wzrorowej komunikacji. Nigdy bowiem nie wiadomo gdzie jest przeciwnik, a w przeciwieństwie do League of Legends, w tej grze poza kilkoma umiejętnościami poszczególnych postaci, nie znajdziemy totemów wizji. No chyba, że mapa sama nam pokaże gdzie znajdują się wrogowie.

Mapa zdradza położenie przeciwników?

Błędy zdarzają się w grach sieciowych bardzo często. W przypadku Valoranta, przeważnie dotyczą one umiejętności bohaterów, określonych broni, bądź miejsc w na mapie. To właśnie te ostatnie najczęściej mogą pomóc nam w ukrywaniu się i wcześniejszym dostrzeżeniu przeciwników lub przeciwnie - zadziałać na naszą niekorzyść.

Co innego, gdy sama minimapa ujawnia nam lokalizację wrogów. Tak też było w zaprezentowanym wyżej przykładzie. Możemy zauważyć, że Breach regularnie pojawia się na minimapie gracza kierującego Cypherem, pomimo że żaden z graczy go wówczas nie widział.

Ciężko stwierdzić co było przyczyną tego błędu, czy to wina samej lokacji, czy też minimapy. Breach pojawiał się bowiem losowo, głównie w okolicy punktu C, ale był też przez chwilę widoczny w alejce pozwalającej dojść do strefy B.

Gracze reagują na błąd mapy w Valorancie

Wątek na Reddicie doczekał się już prawie stu komentarzy, w których gracze wymieniają się spostrzeżeniami na temat błędu, a także opowiadają o swoich doświadczeniach z gry. Pozostali komentujący wytykają autorowi posta, że jest cheaterem i zdobył Ace’a nieuczciwie wykorzystując przewagę.

Najwięcej głosów wskazuje na to, że błąd jest bezpośrednią winą najnowszej mapy, na której toczyła się rozgrywka. Lotus zadebiutował w grze dokładnie dwa tygodnie temu, 10 stycznia i od tamtej pory wielu graczy narzeka na bugi, których regularnie doświadczają. Nie pozostaje więc nic innego, jak poczekać aż Riot Games w pełni naprawi opisywaną lokację.

Więcej na temat:   Różności

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
0

Valorant ma problem z nowymi agentami, nikt nie chce nimi grać

Po przeprowadzeniu analizy rankingu agentów z Valoranta stało się jasne, że gracze nie wybierają nowych postaci. Są one zbyt podobne do już istniejących.

Valorant ma problem z nowymi agentami, nikt nie chce nimi grać

Michał Serwicki

3 lutego 2023, 14:56

reakcje2

W Brazylii kupicie już GTA 6, w dodatku na PS2!

Jeśli komuś śpieszno zagrać w GTA VI, może warto zajrzeć na stragany z grami w Brazylii?

W Brazylii kupicie już GTA 6, w dodatku na PS2!

Michał Serwicki

6 lutego 2023, 11:45

reakcje4

Za ten zestaw zapłacicie majątek, LEGO prezentuje Rivendell z Władcy Pierścieni

Po długiej przerwie LEGO powróciło do zestawów z serii Władcy Pierścieni. Zestaw szczegółowo odtworzy Rivendell, znane również jako Imladris.

Za ten zestaw zapłacicie majątek, LEGO prezentuje Rivendell z Władcy Pierścieni

Michał Serwicki

8 lutego 2023, 11:00

reakcje1