Zarabianie na Twitchu ma być łatwiejsze, nadchodzą nowe formy monetyzacji

Alina Partytska

26 stycznia 2023, 11:56

reakcje1

Twitch wprowadza zmiany, które umożliwią wykorzystywanie reklam w mniej irytujący sposób. Platforma planuje skupić się także na ułatwieniu monetyzacji dla streamerów.

Zarabianie na Twitchu ma być łatwiejsze, nadchodzą nowe formy monetyzacji
Źródło fot. Unsplash
i

Przez cały 2022 rok Twitch eksperymentował, by odnaleźć skuteczne sposoby na zwiększenie dochodów streamerów i wsparcie rozwoju ich kariery (oczywiście bez strat dla samej firmy). Wdrożone narzędzia doprowadziły do wzrostu przychodów ze streamingu do ponad miliarda dolarów zarobionych przez twórców internetowych treści.

Mniej uciążliwe reklamy

Dyrektor ds. produktu Tom Verrilli podzielił się we wpisie na blogu planami firmy dotyczącymi rozwoju platformy w tym roku. Wśród nich warto wymienić chęć firmy do uczynienia reklam typu pre-roll "mniej irytującymi".

Firma planuje również zmienić sposób wyświetlania reklam, aby widzowie nie byli już skonfrontowani z trzyminutowym, niemożliwym do przeskoczenia blokiem w trakcie interesującej ich transmisji. Mimo to, tego rodzaju segmenty reklamowe nadal będą pojawiać się raz na godzinę i widzowie będą musieli się z nimi pogodzić.

Społeczność będzie jednak powiadamiana o uruchomieniu bloku reklamowego, co powinno ułatwić interakcję z serwisem. Ponadto widzowie będą mogli zdecydować, czy chcą od razu obejrzeć cały blok reklam i mieć go z głowy przez kolejną godzinę, czy może podzielić go na kilka segmentów. Czasami materiały te będą też wyświetlane z pomocą funkcji obraz przy obrazie, by nie zakłócały oglądanego streama.

Więcej informacji i pieniędzy dla twórców

Nowe zmiany dotkną również samych streamerów: Twitch zaoferuje ulepszone narzędzia analityczne, które pomogą twórcom treści zrozumieć, skąd pochodzą ich widzowie i jaki jest najlepszy czas na transmisję. Wprowadzona zostanie także funkcja Q&A, która ułatwi uzyskanie podpowiedzi od widzów, które następnie będą pokazywane podczas transmisji.

Jednym z głównych celów aktualizacji jest jednak zwiększenie monetyzacji dla streamerów. Wprowadzone zostaną nowe funkcje takie jak Sound Bites, dzięki którym widzowie będą mogli płacić za interakcję z ulubionymi streamerami oraz ich wspierać. Na Twitchu pojawi się również więcej wydarzeń takich jak SUBtember, które pozytywnie wpływają na zarobki twórców.

Zmiany dotkną również sponsoringu na Twitchu. Podczas transmisji streamerzy będą mogli używać skórek kanału i klikalnych grafik brandingowych, aby umieścić treści marki nad czatem lub w innym miejscu na stronie kanału. W ten sposób interakcje ze sponsorami mają być bardziej angażujące.

W przyszłości zespół firmy planuje uruchomić zaś dedykowaną stronę, na której użytkownicy będą mogli śledzić wszystkie nowości, które będą wprowadzane na Twitchu w najbliższym czasie.

Więcej na temat:   rozrywka   Twitch

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
1

YouTube słucha swoich użytkowników: irytująca „funkcja” w końcu znika

YouTube postanowił nieco ograniczyć ilość prezentowanych na portalu reklam i pozbywa się szczególnie irytującej jej formy. Od 6 kwietnia przestaną przeszkadzać w oglądaniu filmów.

YouTube słucha swoich użytkowników: irytująca „funkcja” w końcu znika

Alina Partytska

15 marca 2023, 11:48

reakcje0

Zasłanianie się Minecraftem nie pomogło, za pogróżki w sieci trafił do aresztu

Chociaż wielu z nas spędziło sporo godzin na walkach PvP w Minecrafcie, to chyba nikt nie patrzy na tę produkcję jako szczególnie brutalną. Pewien Amerykanin wykorzystał jednak grę Mojangu, by ukryć swoje podżeganie do zabójstwa na 4chanie.

Zasłanianie się Minecraftem nie pomogło, za pogróżki w sieci trafił do aresztu

Alina Partytska

20 marca 2023, 11:10

reakcje1

Gwiazda Stranger Things wybiera Twitcha zamiast aktorstwa. Ujawnia, jak wygląda praca w Hollywood

Popularna aktorka i gwiazda serialu Stranger Things zmienia kierunek swojej kariery. Postanowiła, że woli streamować na Twitchu.

Gwiazda Stranger Things wybiera Twitcha zamiast aktorstwa. Ujawnia, jak wygląda praca w Hollywood

Alina Partytska

10 marca 2023, 12:29

reakcje8