Streamerzy odmawiają jedzenia przez tydzień w ramach wyzwania, po trzech dniach interweniował lekarz

Alina Partytska

16 marca 2023, 11:51

reakcje3

Trwa właśnie eksperymentalne wyzwanie, wymyślone przez niemieckiego streamera, polegające na siedmiodniowym poście. Wśród uczestników jest już pierwsza „ofiara”.

Streamerzy odmawiają jedzenia przez tydzień w ramach wyzwania, po trzech dniach interweniował lekarz
Źródło fot. Instagram/trymacs
i

Na YouTubie i Twitchu można znaleźć liczne popularne „eksperymenty”, które nie są bezpośrednio związane z nauką, ale mimo to cieszą się dużą popularnością. Są to na przykład doświadczenia z napojami gazowanymi i żywnością, pirotechniką, iskrownikami itp.

Streamerzy-eksperymentatorzy najczęściej co chwilę przekraczają kolejne granice i starają się tworzyć różnorodne treści, przyciągając w ten sposób nowych odbiorców.

No Food Challenge

Niemiecki twórca Maximilian Alexander Curt Stemmler, szerzej znany jako Trymacs na Twitchu i YouTube, postanowił wraz z siedmioma innymi streamerami przeprowadzić eksperymentalne wyzwanie.

“No Food Challenge”, jak to określił Trymacs, potrwa od 11 do 18 marca. Na czym polega wyzwanie? Przez 7 dni uczestnicy nie mogą nic jeść, a jedynie pić wodę i zażywać witaminy. To jednak nie wszystko.

Każdego dnia uczestnicy biegają 2 kilometry na bieżni, a w niedzielny wieczór szef kuchni wyróżniony gwiazdką Michelin przygotowywał pyszne potrawy dla dodatkowych gości, aby spróbować skusić blogerów do porzucenia wyzwania.

Była to oczywiście wyjątkowa okazja, ale jedzenie na oczach głodujących nie jest jednorazowym wyskokiem. Goście stale przynoszą ze sobą rozmaite pyszności i spożywają je przy cierpiących streamerach. Aby nie dopuścić do oszustwa, wszystko jest nagrywane na żywo, nawet w nocy.

Z punktu widzenia zdrowia jest to ryzyko dla organizmu. Jak jednak zaznaczył Trymacs w filmiku na YouTube, wszyscy uczestnicy są pod opieką dietetyka i lekarza. Streamer ostrzega również, że nikt nie powinien próbować tego powtórzyć bez medycznego wsparcia.

Pierwsza ofiara eksperymentu

W nocy z 13 na 14 marca jeden z uczestników wyzwania, streamer o pseudonimie BreitenBerg, zamieścił relację na Instagramie, w której poinformował, że przez cały dzień odczuwa zawroty głowy, ma problemy z krążeniem i czuje się słabo.

O północy miał trudności z oddychaniem, a nawet wymiotował, więc postanowił skorzystać z pomocy medycznej. W konsekwencji odpadł z uczestnictwa w “No Food Challenge”.

Fani byli zaniepokojeni stanem BreitenBerga, ale wkrótce streamer zamieścił kolejną relację, w której wgryza się w kawałek pizzy. Wszystko skończyło się więc dobrze, a sam poszkodowany dołączył teraz do grona gości, którzy objadają się smakołykami na oczach głodujących.

Wszyscy pozostali uczestnicy nadal biorą udział w wyzwaniu. Według Trymacsa najtrudniejsze są dni 3 i 4, a potem robi się łatwiej. Czy jednak uda mu się dotrwać do końca? Tego dowiemy się w najbliższym czasie.

Więcej na temat:   rozrywka

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
3

YouTube słucha swoich użytkowników: irytująca „funkcja” w końcu znika

YouTube postanowił nieco ograniczyć ilość prezentowanych na portalu reklam i pozbywa się szczególnie irytującej jej formy. Od 6 kwietnia przestaną przeszkadzać w oglądaniu filmów.

YouTube słucha swoich użytkowników: irytująca „funkcja” w końcu znika

Alina Partytska

15 marca 2023, 11:48

reakcje0

Zasłanianie się Minecraftem nie pomogło, za pogróżki w sieci trafił do aresztu

Chociaż wielu z nas spędziło sporo godzin na walkach PvP w Minecrafcie, to chyba nikt nie patrzy na tę produkcję jako szczególnie brutalną. Pewien Amerykanin wykorzystał jednak grę Mojangu, by ukryć swoje podżeganie do zabójstwa na 4chanie.

Zasłanianie się Minecraftem nie pomogło, za pogróżki w sieci trafił do aresztu

Alina Partytska

20 marca 2023, 11:10

reakcje1

Gwiazda Stranger Things wybiera Twitcha zamiast aktorstwa. Ujawnia, jak wygląda praca w Hollywood

Popularna aktorka i gwiazda serialu Stranger Things zmienia kierunek swojej kariery. Postanowiła, że woli streamować na Twitchu.

Gwiazda Stranger Things wybiera Twitcha zamiast aktorstwa. Ujawnia, jak wygląda praca w Hollywood

Alina Partytska

10 marca 2023, 12:29

reakcje8