Twitch „bardziej seksualny niż kiedykolwiek” według zbanowanej streamerki

Twitch już dawno temu przestał być platformą wyłącznie poświęconą gamingowi. Wszystko za sprawą ciągle przesuwającej się „granicy seksualności”, o której ostatnio wypowiedziała się zbanowana streamerka - Jenfoxx.

Twitch „bardziej seksualny niż kiedykolwiek” według zbanowanej streamerki
Źródło fot. Twitter | Jenfoxx
i

W czasach gdy większość wiadomości dotyczących Twitcha porusza tematy nieodpowiedniego ubioru, banów i przewinień, pojawiają się głosy, że platforma jest zbyt seksualna, a niektórzy mają większe przywileje niż inni użytkownicy. Takie zdanie ma streamerka Jenfoxx, która w 2021 roku została zbanowana przez administrację serwisu w przeciwieństwie do swojej konkurentki.

Perma ban za problem z odzieżą i ASMR

Jenelle ‘Jenfoxx/Jenfoxx UwU’ Dagres (wcześniej znana jako Indiefoxx) pod koniec zeszłego roku udzieliła wywiadu dla kanału No Jumper. W rozmowie z Adamem22 streamerka wyjawiła powód, przez który została permanentnie zbanowana w 2021 roku przez administrację Twitcha. Wydarzyło się to podczas jej ostatniej transmisji ASMR (wywiad znajdziecie tutaj).

Powiedziała wówczas, że jej kanał został zablokowany, ponieważ ona sama doświadczyła „problemów z odzieżą”, a usterka dotyczyła dokładnie spodni do jogi, które poprzez złe ułożenie spowodowały tzw. „camel toe”.

Sama rozmowa przeszła jednak bez echa i prawodopodobnie tak by zostało, gdyby nie fakt, że Kaitlyn ‘Amouranth’ Siragusa odniosła się do zachowania swojej rywalki (Amouranth wielokrotnie oskarżała Jenfoxx o kopiowanie jej kontentu). W wywiadzie, którego udzieliła portalowi Dexerto, wyjawiła jak udało jej się „zbaitować” Dagres:

To dość śmieszne, że robiłyśmy podobny kontent, a cała nasza drama doprowadziła do powstania trendu dziewczyn liżących uszy w łóżku. […] Byłam jedną z pierwszych zbanowanych, ona też, więc ja odpuściłam i zaczęłam robić bezpieczny kontent, a ona wciąż przekraczała kolejne granice. Ja się wycofałam na czas, ona nie, więc dostała bana.

- Kaitlyn ‘Amouranth’ Siragusa

„Seksualny kontent to normalność na Twitchu”

Jenfoxx bardzo szybko odniosła się do tych słów i we wpisie na Twitterze postanowiła raz jeszcze wyjaśnić sytuację z odzieżą oraz odgryźć się Amouranth.

Ona mówiąca, że się „powstrzymała” to kpina. Ona i wiele innych, robią teraz o wiele bardziej seksualny kontent niż kiedykolwiek. Tyle, że teraz takie coś jest normalnością. Codziennie dostaję od znajomych materiały, które nadają się na bana, ale nikt się tym nie przejmuje, bo ona nigdy go przecież nie dostanie.

- Jenelle ‘Jenfoxx’ Dagres

Twitch „bardziej seksualny niż kiedykolwiek” według zbanowanej streamerki - ilustracja #1

Źródło: Twitter

Oczywiście w tym miejscu należy zaznaczyć, że zasady dotyczące seksualnego kontentu na Twitchu nie zmieniły się znacząco od zbanowania streamerki w 2021 roku. Jednakże bardzo często platforma banuje użytkowników za przeróżne treści, czy wypowiedzi, a wielu internetowych twórców twierdzi wówczas, że niektórzy streamerzy za coś podobnego nigdy nie zostaliby zbanowani. Czy więc Jenfoxx ma rację mówiąc, że są równi i równiejsi?

Kim jest Jenfoxx UwU?

Jenelle Dagres debiutowała na Twitchu tworząc kontrowersyjny kontent przeznaczony dla dorosłych widzów. Streamy z basenu, ASMR czy inne aktywności, podczas których chętnie eksponowała swoje ciało przysporzyły jej aż sześć banów za nieprzestrzeganie zasad platformy, a siódmy okazał się tym ostatnim.

Tym samym Jenfoxx UwU od 2021 roku oprócz bezskutecznego odwoływania się od decyzji administracji Twitcha prowadzi swoje konto na Twitterze, Instagramie oraz OnlyFans, gdzie śledzą ją setki tysięcy fanów.

Więcej na temat:   rozrywka   Twitch

Fani wybrali top 100 anime. Dragon Ball wylądował dopiero na 42. miejscu. Na liście nie zabrakło Cyberpunk: Edgerunners

Fani wytypowali 100 najlepszych anime. Na liście nie brakuje tytułów, których można było się spodziewać, ale też paru zaskoczeń, szczególnie w czołówce.

Fani wybrali top 100 anime. Dragon Ball wylądował dopiero na 42. miejscu. Na liście nie zabrakło Cyberpunk: Edgerunners

„Dzieciak bez doświadczenia robi rzeczy, których Naruto musiał się nauczyć”. Boruto Two Blue Vortex podzielił fanów przez nową, potężną technikę Himawari

Nadchodzący, 11. rozdział Boruto wywołał spore zamieszanie w fandomie tej serii i Naruto ze względu na nową technikę Himawari Uzumaki. Fani nie zgadzają się odnośnie tego, czy powinna być w stanie ją wykonać.

„Dzieciak bez doświadczenia robi rzeczy, których Naruto musiał się nauczyć”. Boruto Two Blue Vortex podzielił fanów przez nową, potężną technikę Himawari

Cell w Dragon Ball mógł wyglądać zupełnie inaczej. Ta brzydsza wersja złoczyńcy ze szkiców Akiry Toriyamy mogłaby nie spodobać się jego redaktorom

Cell w Dragon Ball przeszedł kilka przemian. Po jednej z nich mógł jednak wyglądać zupełnie inaczej, co pokazuje jeden z wcześniejszych szkiców Akiry Toriyamy. Zobacz, jak mógł prezentować się ten złoczyńca.

Cell w Dragon Ball mógł wyglądać zupełnie inaczej. Ta brzydsza wersja złoczyńcy ze szkiców Akiry Toriyamy mogłaby nie spodobać się jego redaktorom