Tuż przed zakończeniem Cyberpunka 2077 Johnny zostawia wam krótką wiadomość, którą mogliście przegapić

Myśleliście, że Mikoshi to finałowy rozdział relacji z Silverhandem? Rockerboy nie powiedział wtedy swojego ostatniego słowa.

Tuż przed zakończeniem Cyberpunka 2077 Johnny zostawia wam krótką wiadomość, którą mogliście przegapić
Źródło fot. CD Projekt RED
i

Chociaż Cyberpunk 2077 prezentuje przesycony neonami obraz Night City, gdzie easter eggi i humor redów czają się na każdym kroku, główna fabuła nie maluje się już tak kolorowymi barwami. Historia V to tak naprawdę ciągła walka o życie, w której odgórnie znajduje się na przegranej pozycji – niezależnie od tego, co się stanie z Johnnym Silverhandem.

Rockerboya i protagonistę łączy niewątpliwie skomplikowana relacja, zaczynająca się od niepewnej wrogości, a kończąca na wspólnym dążeniu do uratowania głównego bohatera lub bohaterki. Kto jednak wie, co tak naprawdę siedzi w umyśle skrytego engramu? Odpowiedź brzmi: uczucia cieplejsze niż moglibyśmy przypuszczać.

Detal łatwy do przeoczenia

Wszystkie zakończenia, z wyjątkiem poddania się oraz wariantu dodanego w Phantom Liberty, prowadzą do kulminacyjnego punktu w Mikoshi – wówczas możemy zdecydować czy chcemy oddać Johnny’emu swoje ciało, czy zachować świadomość na ostatnie pół roku życia. Drugi wybór skutkuje inną wariacją finału opowieści, w zależności od wezwanego wsparcia.

Niewątpliwym faworytem fanów jest tutaj zakończenie Gwiazdy, w którym V dołącza do Panam oraz reszty Nomadów, by opuścić Night City i ruszyć na poszukiwania lekarstwa. Społeczność ceni sobie ten wariant między innymi ze względu na nadzieję, jaką daje.

W tym momencie gry mało kto zagląda do interfejsu zadań, nie wiedząc że skrywa on ostatnią wiadomość od Silverhanda – i to na dodatek chwytającą za serce.

Użytkownik Vladeusmaximus ujawnia przed resztą graczy wszystkie karty, publikując opis zadania „Nowy początek” pod postacią krótkiego listu od Johnny’ego. Z wiadomości można wywnioskować, że dawny towarzysz życzy V szczęścia na nowej drodze, prosząc jednocześnie o „pójście przed siebie z uśmiechem” na dźwięk jego głosu w radiu.

Wzruszające sceny są najlepsze

Taki wniosek można wysunąć po przejrzeniu sekcji komentarzy. Znaczna część społeczności Cyberpunka 2077 chwali sobie rozwój relacji między Johnnym a V, zauważając że to właśnie te uczuciowe momenty zapadają najbardziej w pamięć – i wygrywają przy tym z typowym dla rockerboya sarkazmem czy dogryzkami.

Chociaż uwielbiam Johnny’ego za jego poczucie humoru, szczere momenty takie jak ten należą do moich ulubionych. Zarówno scenarzyści, jak i Keanu Reeves sprawili, że Johnny wyróżnia się jako postać.

- boyawesome876

Warto przy tym zwrócić uwagę na pewne spostrzeżenie grupy fanów, mające swoje źródło w angielskiej wersji gry. Podczas pierwszych kilku misji sprzed skoku V i Jackiego na Arasakę, to właśnie nasz najlepszy przyjaciel przyjmuje rolę narratora – stąd też nazwy zadań są raczej proste i nabierają elokwencji dopiero, kiedy pałeczka przechodzi do Johnny’ego.

Mowa oczywiście o tytułach piosenek – dla przykładu, „Nowy początek” to w angielskim „All Along The Watchtower”, co jest nawiązaniem do utworu Boba Dylana z 1967 roku. Taki mały detal, choć niezauważalny, zdecydowanie cieszy fanowskie oko.

Więcej na temat:   Cyberpunk 2077

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
10

Phantom Liberty wprowadziło do Cyberpunka 2077 nowy easter egg związany z Matrixem, który łatwo przegapić

Jak znaleźć nowe nawiązanie do Matrixa w Phantom Liberty? Wystarczy bardzo uważnie się rozejrzeć. Jeden z graczy je odkrył, ale dopiero społeczność pomogła mu zrozumieć o co dokładnie chodzi.

Phantom Liberty wprowadziło do Cyberpunka 2077 nowy easter egg związany z Matrixem, który łatwo przegapić

Twórcy Cyberpunka 2077 droczą się z graczami. W produkcji może być wiele nieodkrytych easter eggów

Cyberpunk 2077 skrywa mnóstwo easter eggów, których gracze jeszcze nie odkryli? Tak twierdzi jeden z twórców i zapowiada, że najlepsze dopiero przed nimi.

Twórcy Cyberpunka 2077 droczą się z graczami. W produkcji może być wiele nieodkrytych easter eggów

Gracz miał pretensje do zakończenia wątku z Cyberpunka 2077. Okazuje się, ze nawet nie słuchał dialogów

Co jest istotne w grach RPG? Wysoki level, a może dobry ekwipunek? Nie, podstawą jest śledzenie dialogów, o czym zapomniał jeden z graczy Cyberpunka 2077.

Gracz miał pretensje do zakończenia wątku z Cyberpunka 2077. Okazuje się, ze nawet nie słuchał dialogów