Turniej LoL-a dla kobiet nadchodzi, jeszcze możecie się zapisać

Turniej dla kobiet w LoL-u rozpocznie się już 26 listopada pod nazwą Rising Stars. Zgłosić może się każda żeńska drużyna, jednak nie brakuje zainteresowania ze strony profesjonalnych organizacji.

Turniej LoL-a dla kobiet nadchodzi, jeszcze możecie się zapisać
Źródło fot. universe.leagueoflegends.com
i

Już niedługo będziemy mogli oglądać kobiecy turniej League of Legends. Riot Games we współpracy z GGTech oraz NUEL postanowiło zorganizować rozgrywki pod nazwą Rising Stars. Swoją drużynę może stworzyć każda zainteresowana.

Turniej dla kobiet w League of Legends

Specjalnie na potrzeby turnieju stworzone zostało konto na twitterze, na którym pojawiła się już zapowiedź rozgrywek.

W poście możemy przeczytać, że jednym z celów zawodów jest „promowanie różnorodności oraz dostępności rozgrywek League of Legends dla wszystkich graczy”. Wpis podaje również bardziej szczegółowe informacje na temat turnieju.

Rejestracja otwarta jest dla wszystkich kobiet powyżej 16 roku życia z krajów europejskich, dla których serwerem jest EUW, czyli również dla Polski. Zgłoszenia zamkną się 22 listopada, a już w dniach 26-27 tego samego miesiąca będziemy mogli oglądać rozgrywki. Zgłoszeń można dokonywać przez stronę Challengermode.

Organizatorzy zapowiedzieli też, że odbędzie się transmisja na żywo. Tam zobaczymy zmagania licznych drużyn w drabince podwójnej eliminacji. Wszystkie mecze rozgrywane będą do jednej wygranej, poza wielkim finałem, w którym wymagane będą dwa zwycięstwa. W puli nagród jest aż 3000 funtów, które rozdysponowane zostaną wśród czterech najlepszych drużyn.

Zawody także dla profesjonalistów

Turniejem zainteresowała się między innymi organizacja G2 Esports. Już jakiś czas temu powołali oni żeński skład League of LegendsG2 Hel. Jak do tej pory drużyna nie miała okazji pokazać się w akcji i Rising Stars będzie ku temu ich pierwszą możliwością. G2 Hel możemy zobaczyć w spisie uczestników na oficjalnej stronie turnieju.

Zorganizowanie rozgrywek dla kobiet w LoL-u oraz zainteresowanie nimi ze strony dużych organizacji jest doskonałym początkiem. Być może z czasem pojawią się turnieje z jeszcze większą liczbą profesjonalnych drużyn jak VCT: Game Changers w Valorancie czy ESL Impact w CSGO.

Więcej na temat:   LoL   esport

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
4

Fan odtworzył niesławny cinematic LoL-a, wyszło… ciekawie

The Brink of Infinity w „wizji” gracza League of Legends wygląda fatalnie. Czyli, zdaniem fanów, identycznie (lub lepiej) od oryginału.

Fan odtworzył niesławny cinematic LoL-a, wyszło… ciekawie

Co w nowym patchu do LoL-a? Fani ADC mają powody do radości

Patch 13.2 w LoL-u będzie dużą aktualizacją. Tych zmian możemy spodziewać się w grze już w przyszłym tygodniu.

Co w nowym patchu do LoL-a? Fani ADC mają powody do radości

Patch do LoL-a zniszczył znienawidzoną postać, „usuwają ją z gry, bez usuwania z gry”

Yuumi przez długi czas dominowała w profesjonalnych rozgrywkach w LoL-u, dlatego deweloperzy gry zdecydowali się ją osłabić. Nerfy są jednak tak mocne, że przez jakiś czas prawdopodobnie nie zobaczymy bohaterki na Summoner’s Rift.

Patch do LoL-a zniszczył znienawidzoną postać, „usuwają ją z gry, bez usuwania z gry”