„Doprowadzili dojenie fanów do perfekcji” - nowe kity do The Sims 4 budzą emocje

Ewa Ichniowska

19 stycznia 2023, 14:33

reakcje12

Gracze The Sims 4 od dawna krytykują EA za sprzedawanie każdego drobiazgu do gry osobno i przerost formy nad treścią. Najnowsze kity udowadniają, że nic się nie zmieniło.

„Doprowadzili dojenie fanów do perfekcji” - nowe kity do The Sims 4 budzą emocje
Źródło fot. EA Maxis
i

Zapowiedź nowych Kitów do The Sims 4 pokazuje, że EA po raz kolejny zignorowało krytykę fanów oraz problemy, które prześladują grę. Mogłoby się wydawać, że pakiety dodające nową bieliznę dla simów i dekoracje do łazienki to nic, co mogłoby wywołać duże emocje, ale dla graczy The Sims to kropla przepełniająca czarę goryczy.

Sprzedać mniej, zarobić więcej

Najnowsze kity do The Sims 4 zatytułowane: Simtimates Kit oraz Bathroom Clutter Kit staną się dostępne jeszcze dzisiaj. Poniżej możecie zobaczyć zapowiedź obu kolekcji:

Warto wiedzieć, że Kit, albo Kolekcja (w oficjalnym polskim tłumaczeniu) to specyficzny – najmniej obszerny typ DLC do The Sims 4. Zazwyczaj zawiera nie więcej niż ok. 20 przedmiotów. Dla wielu graczy to za mało, by usprawiedliwić cenę 4,99 dolarów, czyli 24,90 zł.

W przeciwieństwie do Stuff Packów (Akcesoriów), które dodają element gameplayu, Kolekcje wprowadzają jedynie elementy wizualne. Od premiery ostatniego Stuff Packa minęły już 2 lata i fani obawiają się, że EA po cichu zastąpiło je uboższymi kolekcjami.

Co więcej, EA dzieli pokrewne tematycznie treści, które aż proszą się, by zebrać je i wydać razem jako jeden dodatek. Kolekcje Bathroom Clutter Kit i bezpośrednio poprzedzająca ją Everyday Clutter Kit, obie poświęcone dekoracyjnym bibelotom do domu simów, są idealnym przykładem tego zjawiska.

„Doprowadzili dojenie fanów do perfekcji,” podsumowuje xxyourbestbetxx. W najpopularniejszym komentarzu w wątku użytkowniczka ironizuje, że niedługo EA będzie mogło stworzyć „Clutter Cinematic Universe”.

Za dużo dekoracji, za mało gameplayu

Od lat, sama rozgrywka jest określana jako najsłabszy element The Sims 4, zwłaszcza przez simmerów, którzy grali w poprzednie odsłony serii. Tęskniąc za otwartym światem, ciekawymi i zajmującymi aspiracjami oraz głębszymi osobowościami i interakcjami simów fani wracają do niezoptymalizowanego The Sims 3.

Nawet wydane prawie 20 lat temu The Sims 2 fani kochają i odkrywają na nowo (pomimo licznych bugów) ze względu na głębię rozgrywki i fascynujące lore. Youtuberzy omawiali wyższość „dwójki” i „trójki” nad „czwórką” już 2 lata temu, ale brak reakcji EA sprawia, że temat wciąż wraca.

„Doprowadzili dojenie fanów do perfekcji” - nowe kity do The Sims 4 budzą emocje - ilustracja #1
Nieład w The Sims 4 świetnie wygląda, ale drobne przedmioty to tylko rekwizyty pozbawione funkcji. Fot. EA.

Natomiast The Sims 4 gracze i twórcy kontentu najczęściej omawiają… radząc sobie nawzajem, jak w grze się nie nudzić. Ostatni nacisk EA na wygląd ponad treść tylko pogarsza sprawę. Pojawiają się nawet opinie, że The Sims 4 to gra wyłącznie dla budowniczych. Urocze bibeloty robią wrażenie, że domy są przytulne i zamieszkane, ale czar pryska, kiedy okaże się, że simowie nie mogą nawet podnieść suszarki do włosów ani założyć słuchawek na uszy.

Modderzy robią to lepiej

Gracze The Sims 4 nie chcą kupować nowych Kitów z prostego powodu – twórcy modów oferują ciekawsze i ładniejsze dodatki za darmo. Jednym z wyróżniających się modderów jest chociażby Alex Sixam, który już rok temu stworzył efektowny zestaw do łazienki, łączący przedmioty użytkowe i dekoracje.

Na jego stronie znajdziemy funkcjonalne meble i dodatki do The Sims 4 w najróżniejszych modnych stylach, które pięknie komponują się z grafiką gry. Gdyby oficjalne dodatki wyglądały i wprowadzały tyle nowego gameplayu, co darmowe mody, fani gry nie czuli by się tak wykorzystywani przez EA.

Więcej na temat:   Różności

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
12

Valorant ma problem z nowymi agentami, nikt nie chce nimi grać

Po przeprowadzeniu analizy rankingu agentów z Valoranta stało się jasne, że gracze nie wybierają nowych postaci. Są one zbyt podobne do już istniejących.

Valorant ma problem z nowymi agentami, nikt nie chce nimi grać

Ewa Ichniowska

3 lutego 2023, 14:56

reakcje2

W Brazylii kupicie już GTA 6, w dodatku na PS2!

Jeśli komuś śpieszno zagrać w GTA VI, może warto zajrzeć na stragany z grami w Brazylii?

W Brazylii kupicie już GTA 6, w dodatku na PS2!

Ewa Ichniowska

6 lutego 2023, 11:45

reakcje4

Geralt, Lara Croft i inne postacie jako ludziki LEGO, te modele byłyby hitami

Po kocich transformacjach przyszła pora na sprawdzenie, jak wyglądaliby bohaterowie serii Wiedźmin, Metal Gear, Assassin's Creed i Tomb Raider jako klocki LEGO.

Geralt, Lara Croft i inne postacie jako ludziki LEGO, te modele byłyby hitami

Ewa Ichniowska

3 lutego 2023, 16:15

reakcje1