Zbudowała PRL-owski blok w Sims 4, nostalgia gwarantowana

Te charakterystyczne bryły kojarzy chyba każdy Polak. Pewna youtuberka postanowiła odwzorować w The Sims 4 klasyczne bloki z Europy Wschodniej. Wyglądają bardzo znajomo.

Zbudowała PRL-owski blok w Sims 4, nostalgia gwarantowana
Źródło fot. Reddit – milgemilge
i

The Sims 4 oferuje daleko idącą swobodę kreatywną, jeśli chodzi o budownictwo. Tym bardziej ciekawi projekt youtuberki milgemilge, która postanowiła w grze odwzorować typowe blokowisko charakterystyczne dla krajów, które kilkadziesiąt lat temu znajdowały się w strefie wpływów ZSRR.

Nasze szare bloki

Milgemilge postanowiła wznieść w Sims 4 budynek odpowiadający blokom, które zna z dzieciństwa. Youtuberka pochodzi z Litwy, ale Polacy również mogą poczuć się „jak w domu” patrząc na jej pracę.

Źródło: Reddit – milgemilge

Źródło: Reddit – milgemilge

Gamerka wyjaśniła, że owo charakterystyczne budownictwo można spotkać nie tylko w post-radzieckich krajach (np. Ukraina, Rosja). Jak wiemy z doświadczenia, znaleźć można je we wszystkich państwach byłego bloku wschodniego, choć przez ONZ sama Litwa obecnie zaliczana jest do państw Europy Północnej. Analogicznie jest z Polską, która przynależy do grupy państw Europy Środkowej.

Milgemilge nie ograniczyła się do samego bloku „z wielkiej płyty”. Oprócz tego pieczołowicie zaprojektowała całe jego otoczenie. Znajdziemy tam nieduży park przed blokiem, zaniedbany plac zabaw, garaże i wszystkie inne charakterystyczne elementy post-komunistycznego osiedla w dużym mieście (z graffiti na murach włącznie).

Youtuberka postanowiła także odwzorować wnętrze swojego mieszkania z dzieciństwa. Jeśli mieszkaliście (lub mieszkacie) w lokalu tego typu z pewnością zauważycie wiele podobieństw. Kuchnia będąca jednocześnie jadalnią, łazienka i ubikacja będąca dwoma osobnymi pomieszczeniami, a także salon, który często służył jako dodatkowa sypialnia.

Na materiale twórczyni pokazuje i objaśnia całą historię mieszkania z przeszłości. Wielu z Was może poczuć się jak we własnym domu.

Muszę przyznać, że patrząc na pracę milgemilge sam przeniosłem się do czasów, gdy mieszkałem na bardzo podobnym osiedlu. Jeśli też poczuliście nostalgię, podzielcie się swoimi przemyśleniami pod artykułem.

Więcej na temat:   Różności

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
7

Valorant ma problem z nowymi agentami, nikt nie chce nimi grać

Po przeprowadzeniu analizy rankingu agentów z Valoranta stało się jasne, że gracze nie wybierają nowych postaci. Są one zbyt podobne do już istniejących.

Valorant ma problem z nowymi agentami, nikt nie chce nimi grać

Geralt, Lara Croft i inne postacie jako ludziki LEGO, te modele byłyby hitami

Po kocich transformacjach przyszła pora na sprawdzenie, jak wyglądaliby bohaterowie serii Wiedźmin, Metal Gear, Assassin's Creed i Tomb Raider jako klocki LEGO.

Geralt, Lara Croft i inne postacie jako ludziki LEGO, te modele byłyby hitami

W Brazylii kupicie już GTA 6, w dodatku na PS2!

Jeśli komuś śpieszno zagrać w GTA VI, może warto zajrzeć na stragany z grami w Brazylii?

W Brazylii kupicie już GTA 6, w dodatku na PS2!