Tegoroczne głosowanie na moby w Minecrafcie nadchodzi. W grze mogą pojawić się kraby, ale są też inni kandydaci

15 października dowiemy się jaki nowy mob pojawi się w Minecrafcie. Gracze już teraz zastanawiają się czy głosować na kraby, czy może pancerniki.

Tegoroczne głosowanie na moby w Minecrafcie nadchodzi. W grze mogą pojawić się kraby, ale są też inni kandydaci
Źródło fot. YouTube / Minecraft
i

15 października odbędzie się kolejny Minecraft Live. Jak co roku fani będą mogli dowiedzieć się jakie nowości i aktualizacje szykuje dla nich Mojang Studios. Jednym z najbardziej wyczekiwanych elementów jest jednak ogłoszenie wyników głosowania na moba, który zostanie wprowadzony do gry.

W dniach 13-15 października każdy gracz będzie mógł zagłosować na moba, który jego zdaniem powinien zostać dodany do Minecrafta. Znamy dopiero dwóch z trzech kandydatów, jednak społeczność już rozważa plusy i minusy obu wyborów.

Kraby i ułatwienia w budowaniu

Pierwszą ujawnioną propozycją jest krab, który zapowiedziany został w filmiku opublikowanym na oficjalnym kanale Minecrafta na YouTube.

Tegoroczne głosowanie na moby w Minecrafcie nadchodzi. W grze mogą pojawić się kraby, ale są też inni kandydaci - ilustracja #1
Źródło: YouTube / Minecraft

Krab ma wprowadzać do gry nową funkcję. Jego szczypce mają pomagać w budowaniu poprzez zwiększenie zasięgu, w jakim możliwe jest stawianie bloków. Ta opcja wzbudziła wiele pytań.

Gracze zastanawiają się, czy przedmiot umożliwiał będzie również niszczenie bloków. Jeżeli nie, irytujące może okazać się ciągłe podchodzenie, by pozbyć się źle postawionego klocka. Jeżeli jednak szczypce pozwolą na niszczenie bloków, wskazywałoby to na możliwość trzymania nimi miecza lub siekiery, co z kolei pozwalałoby na zadawanie obrażeń z większej odległości.

Wydaje mi się, że ludzie biora pod uwagę tylko fakt, że głównym zastosowaniem szczypców kraba ma być budowanie. Jednak, jeżeli mogą być używane w PvP, to będzie ZMIENIAŁO GRĘ.

– BL00DCH4IN3D

W zapowiedzi kraba pojawiła się wyłącznie informacja o budowaniu, jednak hipotezy graczy dotyczące używania szczypców do walki nie zostały jeszcze wykluczone przez deweloperów.

Pancerniki i zbroje dla wilków

Drugim kandydatem na nowego moba jest pancernik, który również otrzymał swoją własną zapowiedź.

Tegoroczne głosowanie na moby w Minecrafcie nadchodzi. W grze mogą pojawić się kraby, ale są też inni kandydaci - ilustracja #2
Źródło: YouTube / Minecraft

Pancernik również może okazać się dla graczy przydatny. Jego łuski będą służyć do tworzenia pancerza dla oswojonych wilków. Taka zbroja sprawiłaby, że pieski byłyby bardziej przydatne w walce, a ich właściciele nie musieliby się martwić o przypadkową śmierć swojego pupila.

Zarówno krab, jak i pancernik mogą dodać do Minecrafta przydatne elementy. Wszystko wskazuje więc na to, że również trzeci mob będzie gwarantował przedmiot, który w jakiś sposób pomoże w rozgrywce.

Fani żałują, że nie otrzymają obu zaproponowanych przez deweloperów funkcji, szczególnie że już wcześniej widzieli potrzebę ich wprowadzenia. Pozostaje im wybrać swoją ulubioną i czekać na wyniki głosowania.

Więcej na temat:   Minecraft

Najlepsze seedy do Minecrafta 1.20

Generując nowy świat w Minecraft warto zapoznać się z seedami, które urozmaicą Waszą rozgrywkę. Tutaj znajdziecie pięć wyjątkowo ciekawych miejsc do rozpoczęcia nowej gry.

Najlepsze seedy do Minecrafta 1.20

Minecraft otrzymał pierwszą nową broń od lat. W grze pojawił się buzdygan zadający absurdalne obrażenia

Atakowanie wrogów z wysokości nigdy wcześniej nie było tak satysfakcjonujące.

Minecraft otrzymał pierwszą nową broń od lat. W grze pojawił się buzdygan zadający absurdalne obrażenia

X-ray w Minecraft 1.19, jak uruchomić pomocny texture pack?

Podstawowy wygląd Minecrafta jest nudny? Oto, jak w prosty sposób zainstalować texture pack – jeden upiększy wizualną część gry, a inny ułatwi samą rozgrywkę.

X-ray w Minecraft 1.19, jak uruchomić pomocny texture pack?