Potrzeba było książki, by wyjaśnić najgłupszą scenę ze Star Wars Jedi: Fallen Order

Michał Serwicki

12 marca 2023, 14:54

reakcje5

Premiera Star Wars Jedi: Survivor zbliża się wielkimi krokami. Jednakże najnowsza książka wyjaśnia wiele ciekawostek z poprzedniej odsłony gry, w tym pewną specyficzną cutscenkę.

Potrzeba było książki, by wyjaśnić najgłupszą scenę ze Star Wars Jedi: Fallen Order
Źródło fot. Xbox/EA/Lucasfilm
i

Książki powiązane z grami wydawane są od dawna. Prawdopodobnie najlepszym przykładem jest seria Assassin’s Creed, która doczekała się wielu publikacji niekoniecznie będących odwzorowaniem poszczególnych części gry. Są również takie tytuły, które bezpośrednio stanowiły inspirację dla przeróżnych twórców. Serie takie jak Metro czy S.T.A.L.K.E.R. swoje początki mają właśnie w literaturze, a dzisiaj ich growe adaptacje są uwielbiane przez fanów na całym świecie.

Ostatnią kategorię stanowią książki, które po prostu rozbudowują i rozszerzają uniwersum. Gwiezdne Wojny to marka bogata w tytuły komiksowe i literackie historie nieustannie wyjaniające poszczególne elementy znane z filmów, seriali i gier, a najnowsza publikacja tylko potwierdza tę regułę.

Dlaczego Greez tak bardzo lubi sól?

Star Wars Jedi: Battle Scars ukazało się 7 marca 2023 roku i od samego początku zyskała rozgłos wśród fanów gry i całego uniwersum. Akcja książki ma miejsce pomiędzy Jedi: Fallen Order a grą Jedi: Survivor, która zadebiutuje 28 kwietnia tego roku.

Z uwagi na czas akcji, tytuł wyjaśnia wiele ciekawostek z pierwszej części gry, w tym głośno komentowany błąd z udziałem pilota załogi Cala Kestisa - Greeza. Mowa o scenie rozmowy między głównym bohaterem a mistrzynią jedi Cere, podczas której wcześniej wspomniany kosmita przez cały czas soli swoją niebieską galaretkę prawie przez minutę.

Gracze komentowali ten moment gry, mówiąc że nieustannie doprawiający swój posiłek Greez odbiera całą dramaturgię rozmowy między jedi, a także zastanawiali się czy ruch jego ręki był zaplanowany czy też nie.

Teraz, po prawie czterech latach od premiery gry fani dostali odpowiedź na to pytanie. Nie spoilerując fabuły książki warto więc przytoczyć moment, gdy Cal chcąc wejść na pokład statku, musi przejść przez niebieskie pole siłowe, które oddziela hangar od przestrzeni kosmicznej zapewniając tlen oraz blokując wyssanie znajdujących się w środku przedmiotów i ludzi przez próżnię. Fani Gwiezdnych Wojen będą doskonale wiedzieli, że większość baz, czy dużych pojazdów kosmicznych wyposażonych jest właśnie w takie wejście.

Cal przechodząc przez zaporę porównuje ją do “galaretkowej niespodzianki”, czyli właśnie ulubionego dania Greeza. Znajdująca się w nazwie “niespodzianka”, według głównego bohatera, oznacza dokładnie ogromne ilości soli, którymi obcy doprawiał swój obiad.

Star Wars: Jedi Battle Scars zawiera mnóstwo easter-eggów

Książa bogata jest w liczne ciekawostki, które skutecznie rozbudowują świat i czasy znane z fabuły pierwszej części gry. Dodaje również wiele informacji na temat postaci drugoplanowych jak właśnie Greez, Merrin, Cere, czy najlepszy przyjaciel Cala - droid BD-1.

Zanim zagramy w kontynuację gry, fabuła książki zaostrzy nasz apetyt historią o dezerterze imperium, który zdradzi naszym bohaterom informacje o narzędziu do walki z galaktycznym tyranem. Cal i jego załoga ruszą w niebezpieczną misję przeciwko całemu Imperium i jednemu z najniebezpieczniejszych sług samego Dartha Vadera - Piątemu Bratu.

Póki co nie wiadomo, czy Star Wars Jedi: Battle Scars ukaże się w Polsce. Fani literatury ze świata Gwiezdnych Wojen przewidują, że może to nastąpić najwcześniej w drugim kwartale 2023 roku.

Więcej na temat:   Różności

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
5

Masakra graczy w Diablo 4. Rzeźnik pojawia się znikąd i jest nie do pokonania

Powrót ikonicznego Rzeźnika w Diablo 4 robi wrażenie. Jak twierdzą gracze, demon jest nie do pokonania.

Masakra graczy w Diablo 4. Rzeźnik pojawia się znikąd i jest nie do pokonania

Michał Serwicki

20 marca 2023, 13:06

reakcje7

Twórca Bayonetty twierdzi, że prequel zmotywuje Japończyków do posiadania dzieci

Bayonettę można oskarżyć o wiele, ale zachęcania Japończyków do posiadania dzieci raczej nie było na tej liście. Przynajmniej dopóki głosu nie zabrał sam Hideki Kamiya.

Twórca Bayonetty twierdzi, że prequel zmotywuje Japończyków do posiadania dzieci

Michał Serwicki

22 marca 2023, 15:33

reakcje3

LEGO Rivendell trafiło do recenzentów, zestaw skrywa wiele easter egggów

Po miesiącu od zapowiedzi, najbardziej imponujący zestaw LEGO ze świata Tolkiena trafił do sklepów. Fani są zachwyceni, a niektórzy już znajdują easter eggi.

LEGO Rivendell trafiło do recenzentów, zestaw skrywa wiele easter egggów

Michał Serwicki

11 marca 2023, 18:40

reakcje1