Sniffer z Minecraft w końcu pokazany w grze, jest olbrzymi

Ewa Ichniowska

23 stycznia 2023, 12:42

reakcje1

Wyczekiwany zwycięzca głosowania na nowego moba do Minecrafta wkrótce zagości w grze. Jest większy i bardziej uroczy, niż spodziewali się gracze.

Sniffer z Minecraft w końcu pokazany w grze, jest olbrzymi
Źródło fot. Mojang
i

Choć nie zdradzono jeszcze oficjalnej daty, mamy powody, by przypuszczać, że już niedługo Sniffer stanie się częścią świata Minecrafta. Ten nietypowy stwór skradł serca graczy jeszcze w październiku zeszłego roku, co zapewniło mu zwycięstwo w głosowaniu na nowego moba do gry.

Z filmiku przedstawiającego Sniffera jako kandydata w konkursie, gracze dowiedzieli się, że to prehistoryczne stworzenie kochające rośliny było uważane za wymarłe. Odnaleziono jednak jego jaja pod wodą, co daje nadzieję, że Sniffery znowu będą przechadzać się po lasach i łąkach Minecrafta.

Wszystko wskazuje na to, że prace nad przywróceniem tej uroczej rasy postępują. Współpracujący z Mojangiem artysta 3D wChiwi opublikował na swoim koncie pierwszy filmik pokazujący Sniffera w świecie gry, w ruchu, z postacią gracza dla skali.

Mob przypomina skrzyżowanie dziobaka z górskim bydłem lub… trawiastym pagórkiem. Sniffer ma długą, ciemnozieloną sierść na grzbiecie, która sprawia wrażenie, jakby był obrośnięty mchem bądź liśćmi. Jego znakiem rozpoznawczym jest wielki, ruchliwy, żółty nos. Porusza się powoli na sześciu nogach, obwąchując otoczenie i reagując na gracza. Jest ogromny – tak wysoki, jak postać gracza, i kilkakrotnie szerszy.

Przyjaciel ogrodników

Sniffer to nie tylko słodki, łagodny olbrzym. Jego nos jest niezwykle wyczulony, pozwalając mu na znajdowanie i wykopywanie rzadkich nasion. Fani Minecrafta spodziewają się, że wraz ze Snifferem do gry zostaną dodane nowe rośliny i kwiaty, a razem z nimi więcej możliwości dekoracji i nowy aspekt rozgrywki. Gracze nie mogą się doczekać poszukiwania nasion z tymi przyjacielskimi dinozaurami.

Sniffer z Minecraft w końcu pokazany w grze, jest olbrzymi - ilustracja #1
For. wChiwi via Twitter

Choć ostateczny wygląd mobów może jeszcze ulec zmianie, zrelaksowane miny Snifferów na łonie natury już skradły wiele serc. Niektórzy mają jednak uwagi; część graczy, jak m.in CraftyMasterman, wolałoby zobaczyć jaśniejsze i bardziej nasycone kolory, inni zaś uważają, że mob jest trochę za wysoki, i powinien być niższy i szerszy. Choć są i tacy, jak wotPorpoise, którzy uważają, że barwy Sniffera dobrze oddają jego wiek, wielu fanów jest zgodnych, że nozdrza moba są za ciemne.

Bez względu na to, czy i jakie zmiany w wyglądzie moba wprowadzi Mojang, mamy nadzieję, że Sniffer nie straci na uroku i że już wkrótce będziemy mogli razem z nim popracować w ogrodzie.

Więcej na temat:   Minecraft

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
1

Najlepsze seedy do Minecrafta 1.19.2

Generując nowy świat w Minecraft warto zapoznać się z seedami, które urozmaicą Waszą rozgrywkę. Tutaj znajdziecie pięć wyjątkowo ciekawych miejsc do rozpoczęcia nowej gry.

Najlepsze seedy do Minecrafta 1.19.2

Ewa Ichniowska

31 października 2022, 10:00

reakcje11

Kiedy premiera Minecraft 1.20 i czego się spodziewać?

W październiku Mojang zapowiedział, że w 2023 roku ich produkcja otrzyma dużą aktualizację. Minecraft 1.20 wprowadzi kilka istotnych zmian, na które czeka rzesza fanów.

Kiedy premiera Minecraft 1.20 i czego się spodziewać?

Ewa Ichniowska

8 listopada 2022, 16:33

reakcje11

Wieża w Minecraft tak wielka, że gra na nią nie pozwalała

Minecraftowi konstruktorzy po raz kolejny dali o sobie znać. Tym razem gracz zbudował wieżę, która niemal dwukrotnie przekracza dopuszczalną wysokość wirtualnego świata.

Wieża w Minecraft tak wielka, że gra na nią nie pozwalała

Ewa Ichniowska

3 października 2022, 13:07

reakcje1