Simsy mają kolejnego konkurenta, który grafiką rozkłada produkcję EA na łopatki

To koniec monopolu Simsów? Na horyzoncie pojawił się kolejny symulator życia, który zaskakuje nie tylko grafiką, ale i mnóstwem możliwości.

Simsy mają kolejnego konkurenta, który grafiką rozkłada produkcję EA na łopatki
Źródło fot. Krafton
i

Mówiąc o symulatorach życia, większość graczy pomyśli o kultowej już dzisiaj serii od Electronic Arts, czyli oczywiście The Sims. Cztery odsłony, multum dodatków i miliony graczy na całym świecie to sukces wydawanej od 2000 roku marki. Nie da się ukryć, że Simsy to wyjątkowy hit, który wciąż przyciąga nowych graczy.

Fani serii z utęsknieniem wyczekują jednak piątej odsłony i tego, co ona ze sobą przyniesie. To, kiedy zadebiutuje nie jest jeszcze pewne. Pewne jest natomiast to, że seria od EA już niebawem będzie musiała zmierzyć się z kolejnym konkurentem.

Symulator życia prosto z Korei

W Korei Południowej właśnie trwają targi G-Star, największe coroczne wydarzenie dla graczy w tamtym rejonie świata. Jedną z największych zaprezentowanych wczoraj nowości był nadchodzący tytuł inZOI będący niezwykle rozbudowanym symulatorem życia. Wydawcą gry, jak zauważył portal GamesRadar ma być firma Krafton, do której należy między innymi studio odpowiedzialne za znane i lubiane przez graczy PUBG.

Twórcy zaprezentowali na targach ponad 6-minutowe wideo prezentujące gameplay z ich najnowszej gry i powiedzieć, że dzieje się tu naprawdę dużo, to jak nic nie powiedzieć.

inZOI najbardziej realistycznym symulatorem życia wszech czasów?

Oglądając zapowiedź tytułu od Krafton ciężko się nie zaskoczyć. Choć nie brakuje tu podobieństw do The Sims, to już na pierwszy rzut oka widać wiele różnic. Pierwszą z nich jest chociażby możliwość bezpośredniego kierowania daną postacią przy widoku 3-osobowym, zamiast znanego wydawania komend i poleceń naszemu bohaterowi.

Dodatkowo, w przeciwieństwie do tytułu EA, inZOI nie ogranicza się wyłącznie do zarządzanego przez nas domu. Możemy pójść z naszym bohaterem na miasto, do restauracji, a nawet towarzyszyć mu w pracy. Co więcej, gra już teraz zapowiada opcję dostosowywania nie tylko naszego domu, ale i całego miasta, a także panującej w nim pogody.

To, co jednak ogromnie zaskoczyło graczy to niezwykle realistyczna oprawa graficzna, która na myśl przywodzi czołowe tytuły AAA. Dzięki temu tworzenie postaci oraz urządzanie mieszkania pozwoli fanom symulatorów życia na doświadczenie zupełnie innego poziomu rozgrywki.

Simsy mają kolejnego konkurenta, który grafiką rozkłada produkcję EA na łopatki - ilustracja #1
Źródło: Krafton

Oczywiście, tego typu jakość gry niesie ze sobą ogromne wymagania sprzętowe, które poznamy bliżej oficjalnej premiery. Zauważyć zresztą można, że okazjonalne ścinki występują nawet na opublikowanej zapowiedzi.

Twórcy nie zdradzili kiedy nastąpi debiut tytułu i zaznaczyli, że gra wciąż jest na etapie produkcji. Deweloper wszystkich zainteresowanych inZOI odsyła jednak na swoją oficjalną stronę internetową.

Więcej na temat:   Różności

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
22

Uwielbienie towarzyszy w Baldur's Gate 3 można stracić w dziwny sposób, którego nawet nie zauważycie

Jedną z najważniejszych mechanik w BG3 jest poparcie u towarzyszy, które zależne jest od ich charakteru i naszych wyborów. Niedawno gracze odkryli jak można je stracić w naprawdę dziwny sposób.

Uwielbienie towarzyszy w Baldur's Gate 3 można stracić w dziwny sposób, którego nawet nie zauważycie

Przedwczoraj wystartował sklep dla fanów Simsów. Wystarczył jeden dzień, by wszystko się wyprzedało

Wygląda na to, że EA trafiło w dziesiątkę. Simsowy merch rozchodzi się jak ciepłe bułeczki, chociaż od otwarcia sklepu minęły zaledwie dwa dni.

Przedwczoraj wystartował sklep dla fanów Simsów. Wystarczył jeden dzień, by wszystko się wyprzedało

Gracz określił, gdzie dokładnie w Faerunie rozgrywał się Baldur’s Gate 3. Mapa pokazuje skalę całej krainy

Zastanawialiście się kiedyś, jak duży jest świat przedstawiony w grze od Larian Studios? Pewien fan śpieszy z odpowiedzią.

Gracz określił, gdzie dokładnie w Faerunie rozgrywał się Baldur’s Gate 3. Mapa pokazuje skalę całej krainy