Najgłupszy ban, jaki można dostać w Simsach. Hipokryzja EA?

Alina Partytska

15 marca 2023, 11:10

reakcje1

Siedmiodniowy ban za użycie słowa „gej” w The Sims 4, mimo że nie było ono obraźliwe? To niestety fakt, a EA nadal ignoruje problem.

Najgłupszy ban, jaki można dostać w Simsach. Hipokryzja EA?
Źródło fot. The Sims 4: My Wedding Stories/EA
i

The Sims 4 często wywołuje rozmaite skandale i kontrowersje. Kiedy zaś, gdy gracze myślą, że w końcu EA idzie na ustępstwa, pojawiają się nowe rzeczy, które wywołują oburzenie.

Kiedyś studio było krytykowane za dyskryminowanie ze względu na ograniczenia w wyborze koloru skóry postaci oraz ich orientacji seksualnej. Producenci zareagowali na prośby graczy i dodali takie opcje. Ludzie nadal otrzymują jednak bany za używanie słów związanych ze społecznością LGBT.

Ban za słowo “gay”

Użytkownik o pseudonimie grumpydai zamieścił na Reddicie post informujący, że został zbanowany na siedem dni w grze Sims 4 za użycie słowa "gej". Nie dokonał tego jednak w obraźliwych celach. Wykorzystał po prostu wyraz w nazwie rodziny osób o orientacji homoseksualnej po tym, jak zostali oni dodani do Galerii.

Najgłupszy ban, jaki można dostać w Simsach. Hipokryzja EA? - ilustracja #1

Źródło: grumpydai/Reddit

Jak wynika z wiadomości po zablokowaniu konta, EA tłumaczyło ban naruszeniem regulaminu i zamieszczaniem nienawistnych treści. Komentatorzy i autor posta uważają to za dość dziwne, biorąc pod uwagę, że gra ma możliwość tworzenia rodzin homoseksualnych.

„Nienawistne treści” wtf. Kwestionowałeś to, prawda?

- blackjackgabbiani

Tak… też byłem bardzo zdezorientowany. Nie wiedziałem, że gej to złe słowo.

- grumpydai

W trakcie dyskusji jeden z komentatorów zasugerował jednak, że może to być problem z automatyczną moderacją. Wynika to z faktu, że określenie "gej" mogło zostać użyte sposób homofobiczny i tak właśnie zinterpretowały to algorytmy stworzone przez EA.

Myślę, że automatycznie wykrywają wszelkie słowa, które mogłyby być użyte w obraźliwy sposób. Dzień lub dwa temu pojawił się taki post, w którym ktoś wspomniał, że został zbanowany za obronę osób transpłciowych. Biorąc pod uwagę kontekst tych postów, nie mogę sobie wyobrazić, że są one monitorowane przez prawdziwą osobę, a automatyczne wykrywanie jest po prostu irracjonalnie surowe pod względem tego, co możesz, a czego nie możesz powiedzieć.

- Strange_Shadows-45

Gracze Simsów zwracają się więc do EA z prośbą o skorygowanie systemu moderacji, gdyż często zdarzają się przypadki, gdy użytkownicy są niesprawiedliwie banowani, a nawet tracą swoje konta.

Więcej na temat:   Różności

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
1

Potrzeba było książki, by wyjaśnić najgłupszą scenę ze Star Wars Jedi: Fallen Order

Premiera Star Wars Jedi: Survivor zbliża się wielkimi krokami. Jednakże najnowsza książka wyjaśnia wiele ciekawostek z poprzedniej odsłony gry, w tym pewną specyficzną cutscenkę.

Potrzeba było książki, by wyjaśnić najgłupszą scenę ze Star Wars Jedi: Fallen Order

Alina Partytska

12 marca 2023, 14:54

reakcje5

Masakra graczy w Diablo 4. Rzeźnik pojawia się znikąd i jest nie do pokonania

Powrót ikonicznego Rzeźnika w Diablo 4 robi wrażenie. Jak twierdzą gracze, demon jest nie do pokonania.

Masakra graczy w Diablo 4. Rzeźnik pojawia się znikąd i jest nie do pokonania

Alina Partytska

20 marca 2023, 13:06

reakcje7

Twórca Bayonetty twierdzi, że prequel zmotywuje Japończyków do posiadania dzieci

Bayonettę można oskarżyć o wiele, ale zachęcania Japończyków do posiadania dzieci raczej nie było na tej liście. Przynajmniej dopóki głosu nie zabrał sam Hideki Kamiya.

Twórca Bayonetty twierdzi, że prequel zmotywuje Japończyków do posiadania dzieci

Alina Partytska

22 marca 2023, 15:33

reakcje3