Riot zgadza się, że eventy w LoL-u są słabe i obiecuje poprawki

LoL

Alina Partytska

24 stycznia 2023, 12:52

reakcje1

Ostatnia seria wydarzeń w League of Legends rozczarowała fanów gry. Riot Games wyjawiło więc, że zespół deweloperski pracuje nad czymś nowym i ekscytującym dla społeczności fanów.

Riot zgadza się, że eventy w LoL-u są słabe i obiecuje poprawki
Źródło fot. Riot Games
i

Rozpoczęty niedawno sezon 13. w LoL-u został jak na razie negatywnie oceniony przez graczy. Z tego powodu firma nagrała wideo, w którym wyraziła przeprosiny i obiecała nowe zmiany w 2023 roku, które nie będą rozczarowaniem dla fanów. Chodzi m.in. o przeprojektowanie eventów w grze, co sprawi, że nabiorą one nieco klimatu, który czynił wydarzenia takie jak Bilgewater i visual novel Spirit Blossom wyjątkowymi.

Nowe zmiany w eventach

Główny projektant zespołu ds. kompetetywnego gameplayu, Joordan ‘BarackProbama’ Checkman, zareagował na narzekania graczy w poście na Reddicie dotyczącym marnego stanu specjalnych wydarzeń. W odpowiedzi stwierdził, że deweloperzy są w trakcie procesu ulepszania poziomu eventów w grze.

Słyszymy Wasze głosy. Jesteśmy świadomi, że niektóre wydarzenia nie prezentują w tym momencie poziomu, którego oczekiwaliście. Aby poprawić ich jakość w przyszłości, zespół deweloperów zaczął już pracować nad szybkimi i długoterminowymi rozwiązaniami. Będzie to obejmowało bardziej immersywne doświadczenia, zmiany w strukturze naszych wydarzeń, a także tryby.

Joordan stwierdził również, że miał już okazję testować nowe rozwiązania i są one według niego bardzo obiecujące.

Nie jestem członkiem zespołu odpowiadającego za eventy, ani zespołu odpowiedzialnego za tryby, ale widziałem i grałem w niektóre z rzeczy, które zaplanowali i jestem całkiem podekscytowany jako gracz.

Riot zgadza się, że eventy w LoL-u są słabe i obiecuje poprawki - ilustracja #1
Źródło: Riot Games

Fani mogą więc nieco cieplej ocenić feedback od Riot Games, bo nie każdy twórca zwraca uwagę na opinie fanów. Ostatnie wydarzenia zmusiły jednak studio do dokładniejszego wsłuchania się w głos społeczności.

Wszystko, co mogę zrobić, to zapewnić was, że będziemy nadal robić dla was najlepsze rzeczy, jakie możemy i unikać błędów. Z naszej strony będą to działania, które pozwolą odzyskać wasze zaufanie, a nie tylko obietnice. Będzie dla nas również wielką satysfakcją, jeśli nadal będziecie nam wskazywać z czym trafiliśmy, a z czym nie.

Manager zespołu odpowiedzialnego za eventy - Daniel "Rovient" Leaver - potwierdził powyższe wypowiedzi. Zaznaczył, że zespół tworzy coś zupełnie nowego, co zobaczymy latem.

Pracujemy nad czymś specjalnym na jedno z naszych letnich eventów w tym roku. I to nie będzie visual novel.

Fakt, że Riot Games analizuje swój system eventów i zwraca uwagę na wszystkie popełnione błędy, jest dokładnie tym, czego potrzebuje League of Legends. Być może do gry wrócą więc uwielbiane tryby lub ich miejsce zajmą jeszcze lepsze nowości.

Więcej na temat:   LoL

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
1

Turniej LoL-a dla kobiet nadchodzi, jeszcze możecie się zapisać

Turniej dla kobiet w LoL-u rozpocznie się już 26 listopada pod nazwą Rising Stars. Zgłosić może się każda żeńska drużyna, jednak nie brakuje zainteresowania ze strony profesjonalnych organizacji.

Turniej LoL-a dla kobiet nadchodzi, jeszcze możecie się zapisać

Alina Partytska

8 listopada 2022, 16:17

reakcje4

Yuumi to teraz najgorszy czempion w LoL-u, a jej fani chcą, by było jeszcze gorzej

Od osłabienia Yuumi w ostatniej aktualizacji, stała się ona najgorszą postacią w grze. Jej fani uważają, że sposobem na otrzymanie wzmocnienia bohaterki, będzie celowe obniżenie procentu jej wygranych.

Yuumi to teraz najgorszy czempion w LoL-u, a jej fani chcą, by było jeszcze gorzej

Alina Partytska

1 lutego 2023, 13:43

reakcje1

Kolejny patch LoL-a może zmienić metę wśród supportów

W profesjonalnych rozgrywkach, meta wśród supportów od jakiegoś czasu była skupiona na postaciach dystansowych i magach. Patch 13.3 wprowadzi jednak nieco zmian, aby trochę ją urozmaicić.

Kolejny patch LoL-a może zmienić metę wśród supportów

Alina Partytska

30 stycznia 2023, 14:23

reakcje6