Riot zgadza się, że eventy w LoL-u są słabe i obiecuje poprawki

LoL

Alina Partytska

24 stycznia 2023, 12:52

reakcje2

Ostatnia seria wydarzeń w League of Legends rozczarowała fanów gry. Riot Games wyjawiło więc, że zespół deweloperski pracuje nad czymś nowym i ekscytującym dla społeczności fanów.

Riot zgadza się, że eventy w LoL-u są słabe i obiecuje poprawki
Źródło fot. Riot Games
i

Rozpoczęty niedawno sezon 13. w LoL-u został jak na razie negatywnie oceniony przez graczy. Z tego powodu firma nagrała wideo, w którym wyraziła przeprosiny i obiecała nowe zmiany w 2023 roku, które nie będą rozczarowaniem dla fanów. Chodzi m.in. o przeprojektowanie eventów w grze, co sprawi, że nabiorą one nieco klimatu, który czynił wydarzenia takie jak Bilgewater i visual novel Spirit Blossom wyjątkowymi.

Nowe zmiany w eventach

Główny projektant zespołu ds. kompetetywnego gameplayu, Joordan ‘BarackProbama’ Checkman, zareagował na narzekania graczy w poście na Reddicie dotyczącym marnego stanu specjalnych wydarzeń. W odpowiedzi stwierdził, że deweloperzy są w trakcie procesu ulepszania poziomu eventów w grze.

Słyszymy Wasze głosy. Jesteśmy świadomi, że niektóre wydarzenia nie prezentują w tym momencie poziomu, którego oczekiwaliście. Aby poprawić ich jakość w przyszłości, zespół deweloperów zaczął już pracować nad szybkimi i długoterminowymi rozwiązaniami. Będzie to obejmowało bardziej immersywne doświadczenia, zmiany w strukturze naszych wydarzeń, a także tryby.

Joordan stwierdził również, że miał już okazję testować nowe rozwiązania i są one według niego bardzo obiecujące.

Nie jestem członkiem zespołu odpowiadającego za eventy, ani zespołu odpowiedzialnego za tryby, ale widziałem i grałem w niektóre z rzeczy, które zaplanowali i jestem całkiem podekscytowany jako gracz.

Riot zgadza się, że eventy w LoL-u są słabe i obiecuje poprawki - ilustracja #1
Źródło: Riot Games

Fani mogą więc nieco cieplej ocenić feedback od Riot Games, bo nie każdy twórca zwraca uwagę na opinie fanów. Ostatnie wydarzenia zmusiły jednak studio do dokładniejszego wsłuchania się w głos społeczności.

Wszystko, co mogę zrobić, to zapewnić was, że będziemy nadal robić dla was najlepsze rzeczy, jakie możemy i unikać błędów. Z naszej strony będą to działania, które pozwolą odzyskać wasze zaufanie, a nie tylko obietnice. Będzie dla nas również wielką satysfakcją, jeśli nadal będziecie nam wskazywać z czym trafiliśmy, a z czym nie.

Manager zespołu odpowiedzialnego za eventy - Daniel "Rovient" Leaver - potwierdził powyższe wypowiedzi. Zaznaczył, że zespół tworzy coś zupełnie nowego, co zobaczymy latem.

Pracujemy nad czymś specjalnym na jedno z naszych letnich eventów w tym roku. I to nie będzie visual novel.

Fakt, że Riot Games analizuje swój system eventów i zwraca uwagę na wszystkie popełnione błędy, jest dokładnie tym, czego potrzebuje League of Legends. Być może do gry wrócą więc uwielbiane tryby lub ich miejsce zajmą jeszcze lepsze nowości.

Więcej na temat:   LoL

Zapowiedź walki z soft intingiem w LoL-u wywołała postrach u wielu graczy. Boją się banów za to, że są zwyczajnie słabi

To mógłby być kolejny powód do narzekania na Vanguarda. Na szczęście zmiany niekoniecznie będą dotyczyły wszystkich.

Zapowiedź walki z soft intingiem w LoL-u wywołała postrach u wielu graczy. Boją się banów za to, że są zwyczajnie słabi

Alina Partytska

11 lipca 2024, 13:04

reakcje0

Ile wydałem na LoL-a? Tak można to sprawdzić w 2022 roku

League of Legends daje nam możliwość zakupu wielu elementów w grze. Riot Games udostępnia narzędzie, które pozwoli nam sprawdzić wszystkie nasze wydatki.

Ile wydałem na LoL-a? Tak można to sprawdzić w 2022 roku

Alina Partytska

26 października 2022, 11:49

reakcje2

LoL - Aurora ujawniona. Oto wszystko co wiemy o nowej postaci w grze Riotu

Do sieci trafił pierwszy zwiastun przedstawiający historię nowej czempionki, która niebawem trafi do League of Legends. Czego gracze mogą spodziewać się po Aurorze?

LoL - Aurora ujawniona. Oto wszystko co wiemy o nowej postaci w grze Riotu

Alina Partytska

31 maja 2024, 11:13

reakcje0