Porównanie Night City z Cyberpunk 2077 z prawdziwym miastem zaskoczyło rozmiarem

Wiktor Szczęsny

23 listopada 2022, 16:30

reakcje2

Internauci od jakiegoś czasu dostrzegali, że Night City w Cyberpunku wydaje się dość ciasnym miastem. Ostatnio jednak, po porównaniu wielkości jego mapy do realnego San Francisco przez jednego z użytkowników Reddita, wszystko stało się jasne.

Porównanie Night City z Cyberpunk 2077 z prawdziwym miastem zaskoczyło rozmiarem
Źrodło fot. CD Projekt RED
i

Cyberpunk 2077 to gra, która jak mało która zaliczyła bardzo trudny początek. Ogromne nadzieje graczy i długi czas oczekiwania w połączeniu z masą glitchy i buggów dało bardzo rozczarowujące rezultaty. W efekcie reputacja gry od CD Projekt RED mocno ucierpiała. W takim natłoku negatywnych emocji, gracze nie zwrócili szczególnej uwagi na wielkość miejsca akcji - Night City.

Ciasne Night City

Dopiero teraz, kiedy gra dostała odrobinę troski od deweloperów i w efekcie wiele błędów przestało występować, gracze dostrzegli, że faktycznie świat w tej grze nie jest zbyt obszerny. Jednym z nich był użytkownik Reddita o nicku seashellvalley760, który zdecydował się mocniej pochylić nad tematem. Zastrzegając sobie, że rozmiar, choć starannie zbadany, jest jednak przybliżony, internauta udał się na południe dzielnicy Pacifica, wyznaczył marker na północnym krańcu mapy przy polach naftowych i określił dystans na około 6,3-6,4 km. Następnie użył miarki na Google Maps i nałożył Night City na San Francisco.

Porównanie Night City z Cyberpunk 2077 z prawdziwym miastem zaskoczyło rozmiarem - ilustracja #1

Reakcja graczy

Zaprezentowane na Reddicie porównanie spotkało się z żywym zainteresowaniem internautów, którzy chętnie komentują sytuację. Pojawiają się opinie, że Night City zostało celowo zaprojektowane jako małe, aby gra działała płynniej. Nie brak również głosów, kwestionujących sens porównywania miasta z Cyberpunka do San Francisco. Dla niektórych komentujących Night City bowiem bardziej przypomina Los Angeles.

Puentującą opinią może być ta wystosowana przez użytkownika krokodil40, który stwierdził, że Night City nie można porównać z żadnym realnym miastem, ponieważ każda dzielnica przypomina inny, rzeczywisty odpowiednik. Można zatem uznać, że klasycznie “ile osób, tyle opinii”. Z pewnością fakt, że gracze interesują się wielkością miasta, a nie błędami w samej rozgrywce dowodzi najlepiej, że reputacja polskiej gry stoi na znacznie lepszej pozycji niż jeszcze całkiem niedawno.

Więcej na temat:   Cyberpunk 2077

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
2

Taki Cyberpunk 2077 to rarytas dla fanów gry i Edgerunners

Gracz pochwalił się na reddicie wersją pudełkową Cyberpunk 2077 z autografami znanych artystów dubbingowych z gry i spinoffu Edgerunners. Fani gratulują, ale i zazdroszczą.

Taki Cyberpunk 2077 to rarytas dla fanów gry i Edgerunners

Wiktor Szczęsny

22 listopada 2022, 15:54

reakcje1

Cyberpunk 2077 pozbawiony kontrowersyjnego moda; fani Judy nie są zadowoleni

Jeden z popularnych modów do Cyberpunka 2077 został usunięty. Pozwalał na romans męskiego V z Judy; gracze są tym faktem oburzeni.

Cyberpunk 2077 pozbawiony kontrowersyjnego moda; fani Judy nie są zadowoleni

Wiktor Szczęsny

28 października 2022, 14:44

reakcje2

Kto był inspiracją dla Johnny'ego Silverhanda w Cyberpunku? Fani są podzieleni

Johnny Silverhand jest jedną z bardziej lubianych postaci w Cyberpunku, ale nie wiadomo na kim dokładnie był wzorowany. Fan natknął się na pewną teorię, która odpowiada na to pytanie.

Kto był inspiracją dla Johnny'ego Silverhanda w Cyberpunku? Fani są podzieleni

Wiktor Szczęsny

18 listopada 2022, 15:47

reakcje6