Na polskim Twitchu zarządził EWROON z ponad 1,5 miliona obejrzanych godzin

Kolejny miesiąc przyniósł zmiany na polskim Twitchu. Odporny na nie, jest jedynie EWROON, który nadal zajmuje pierwsze miejsce podium z 1,5 miliona obejrzanych godzin.

Na polskim Twitchu zarządził EWROON z ponad 1,5 miliona obejrzanych godzin

Na polskim Twitchu przez ostatni miesiąc zmieniło się całkiem sporo. Większość twórców musiała pogodzić się ze spadkami, na listach najpopularniejszych gier pojawił się nowy tytuł, a uwagę zwrócić powinniście także na szybko zyskującego widzów meduskę. Nikt nie jest jednak w stanie zagrozić liderowi, czyli EWROON-owi.

Topowi polscy streamerzy – kto stracił, a kto zyskał

Niektóre rzeczy na polskim Twitchu pozostają niezmienne i jedną z nich jest dominacja EWROON-a. Według danych z serwisu SullyGnome nadal zajmuje on czołową pozycję na lokalnej scenie streamerskiej.

W przeciągu ostatnich 30 dni jego transmisje oglądano łącznie przez niemal 1,5 miliona godzin. Oznacza to niewielki spadek w stosunku do poprzedniego miesiąca (-2,4%), lecz trzeba przyznać, że to nadal imponujący wynik. Przez większość tego czasu EWROON streamował swoje rozgrywki w GTA 5.

Drugie miejsce na podium zajmuje zaś YoungMulti, który jest przy tym naprawdę ciekawym przypadkiem. W stosunku do poprzedniego miesiąca nadal traci on oglądalność (-2.9% obejrzanych godzin), lecz mimo to awansował na drugie miejsce najpopularniejszych kanałów na polskim Twitchu. Podobną zmianę zanotował Grendy, którego oglądalność nieco spadła (-9,4%), lecz awansował on na trzecią pozycję pod względem popularności.

Miesiąc temu obaj twórcy zajmowali kolejno 4. oraz 5. miejsce. Jak więc doszło do sytuacji, w której ich status poprawił się pomimo spadku oglądalności? Wszystko przez fakt, że inni streamerzy mierzą się z jeszcze większym „kryzysem”. Okupujący wcześniej dwa miejsca na podium H2P_Gucio oraz vysotzky zajmują teraz ostatnie pozycje z wielkiej piątki.

Kolejno zanotowali oni spadki pod względem liczby obejrzanych godzin w wysokości -34,3% oraz -56,8%. Nie jest to jednak oznaka realnej utraty popularności. Wyniki te związane są z faktem, iż obaj twórcy streamowali przez ostatni miesiąc znacznie rzadziej niż wcześniej. Nadal cieszą się jednak mocną pozycją na lokalnej scenie.

Ponadto warto zwrócić uwagę na zyskującego popularność meduskę. Najwyraźniej postanowił on przekuć swój sukces z YouTube w równie imponujące osiągnięcia na Twitchu. W ostatnim czasie bardzo szybko zyskuje on nowych widzów i wyrabia sobie coraz mocniejszą pozycję. Zdecydowanie warto mieć go na oku.

Poniżej znajdziecie listę pięciu najpopularniejszych polskich streamerów ostatniego miesiąca.

  1. EWROON
  2. YoungMulti
  3. Grendy
  4. H2P_Gucio
  5. vysotzky

Najpopularniejsze tematy na polskim Twitchu

Lista najpopularniejszych tematów na Twitchu nie zmieniła się znacznie w stosunku do topki sprzed miesiąca. Pierwsze miejsce nadal zajmuje GTA 5 i tytuł ten wydaje się gigantem nie do pokonania. Transmisje ze wspomnianej gry oglądano przez łącznie 4,826 milionów godzin.

Nawet niezwykle popularnej kategorii Just Chatting brakuje ponad 200 tysięcy godzin obejrzanych transmisji, by zająć pierwsze miejsce. Pogadanki muszą więc zaspokoić się drugim stopniem podium.

Trzecią pozycję zajmuje z kolei LoL, lecz znajduje się on daleko w tyle za wspomnianymi wcześniej tematami. Streamy z League of Legends oglądano łącznie przez 2,677 milionów godzin. Grze brakuje więc niemal pełnych 2 milionów, by zrównać się z kategorią Just Chatting.

Czwarte miejsce zajął zaś pozornie niespodziewany gość, czyli FIFA 23. Popularność streamów z gry wynika oczywiście z faktu, że niedawno doczekaliśmy się premiery tegoż tytułu. Jeszcze przed nią na Twitchu można zaś było oglądać transmisje twórców, którzy otrzymali przedpremierowy dostęp do produkcji.

Ostatnią pozycję na liście pięciu najpopularniejszych tematów okupuje z kolei stary, dobry CSGO. Gra nieco straciła na popularności w stosunku do poprzedniego miesiąca, lecz nadal trzyma się stosunkowo blisko liderów. Wątpliwe, by miało się to zmienić w najbliższym czasie.

Poniżej znajdziecie listę pięciu najpopularniejszych tematów ostatniego miesiąca na polskim Twitchu.

  1. GTA 5
  2. Just Chatting
  3. LoL
  4. FIFA 23
  5. CSGO

Więcej na temat:   rozrywka   Twitch

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
3

YouTube słucha swoich użytkowników: irytująca „funkcja” w końcu znika

YouTube postanowił nieco ograniczyć ilość prezentowanych na portalu reklam i pozbywa się szczególnie irytującej jej formy. Od 6 kwietnia przestaną przeszkadzać w oglądaniu filmów.

YouTube słucha swoich użytkowników: irytująca „funkcja” w końcu znika

Zasłanianie się Minecraftem nie pomogło, za pogróżki w sieci trafił do aresztu

Chociaż wielu z nas spędziło sporo godzin na walkach PvP w Minecrafcie, to chyba nikt nie patrzy na tę produkcję jako szczególnie brutalną. Pewien Amerykanin wykorzystał jednak grę Mojangu, by ukryć swoje podżeganie do zabójstwa na 4chanie.

Zasłanianie się Minecraftem nie pomogło, za pogróżki w sieci trafił do aresztu

Gwiazda Stranger Things wybiera Twitcha zamiast aktorstwa. Ujawnia, jak wygląda praca w Hollywood

Popularna aktorka i gwiazda serialu Stranger Things zmienia kierunek swojej kariery. Postanowiła, że woli streamować na Twitchu.

Gwiazda Stranger Things wybiera Twitcha zamiast aktorstwa. Ujawnia, jak wygląda praca w Hollywood