Pokochaliście Drapka w Baldur's Gate 3? Teraz możecie go wytresować, by był jeszcze lepszym towarzyszem
Ten mod doda Drapkowi pełno nowych aktywnych i pasywnych umiejętności, tak w walce, jak i poza nią.

Baldur’s Gate 3 stoi przede wszystkim NPC-ami, których spotykamy w grze. Niektórych możemy zrekrutować do walki, a inni mogą dołączyć do naszego obozu jako stały dodatek. Jednym z nich jest zwierzęcy kompan Drapek, który może służyć nam już od 1. aktu.
Drapek to przyjazny pies z puszystym białym futrem, którego spotkać możemy w lesie niedaleko Opuszczonej Wioski i Gniazda Sowoniedźwiedzia. Zrekrutowanie go wymaga od nas paru kroków, ale gdy w końcu uda nam się go do siebie przekonać, zdobywamy przyjaciela i familliara na resztę gry.
Gdy po przybyciu do obozu dostaniemy od niego piłkę, możemy przywołać go czarem, by pomógł nam podczas rozgrywki. Posiada podstawowy atak Ugryzienia (Bite) i jako jedyny familliar potrafi użyć akcji Pomocy (Help), która usuwa negatywne statusy postaci. Na dodatek poza walką, Drapek znajduje przydatne przedmioty podczas eksploracji. Dla wielu graczy było to jednak za mało.
Psi trening
Użytkownik Nexusmods FrostShell stworzył moda: Scratch Dog Training, dzięki któremu Drapek dostaje wiele dodatkowych umiejętności, naprawy niektórych zachowań i poprawy w balansie.
Największy plusem według graczy jest naprawa umiejętności szukania. Oryginalnie, gdy Drapek wytropi jakiś skarb, zacznie biec w jego stronę, co często kończyło się wpadnięciem w niejedną pułapkę, otrzymując tonę obrażeń. Dzięki modowi, pies jedynie wskaże kierunek, gdzie znajduje się zakopany przedmiot. Gdy zignorujemy początkowo jego sygnał, po czasie Drapek ponownie nam o tym przypomni.
Jeśli chodzi o umiejętności bojowe, dużym dodatkiem jest Takedown, który pozwala Drapkowi nadać przecinikowi status Powalenia (Prone), a jeśli wróg już go ma, to rozbraja znajdującą się w dłoni broń. Bohater, który przywołał Drapka zyskuje akcję Scratch Mark, która zwiększa szansę na sukces przy Takedownie.
Psi kompan dostał również kilka umiejętności buffujących resztę drużyny. W tej wersji dzięki Lucky Bark, jego szczek jest na tyle piękny, że daje drużynie Bardowską Inspirację (Bardic Inspiration). Na poziomie 5. za to, zdobywa umiejętność Guard Dog, dzięki której ochrania wybranego sojusznika dodając im bonusy do rzutów obronnych, a przeciwnikom utrudnienie przy atakach.
Na poziomie 9. Drapek otrzymuje Scraction Surge, które pozwala mu na wykonanie dwóch tur po sobie. W modzie znalazły się również poprawki pasywne, jak zwiększenie zasięgu do 5 stóp, +5 do inicjatywy i dwie umiejętności łotrzyka: Niesamowity Unik (Uncanny Dodge) i Odskok (Evasion).
Dzięki temu modowi, Drapek jest teraz jeszcze lepszym dodatkiem do naszej drużyny i może wielu z nas zacznie używać go częściej bez strachu, że szybko polegnie w walce. Ludzie lubiący mody kosmetyczne nie muszą się martwić: mod jest kompatybilny ze Scratch Variety, które dodaje nam nowe skiny dla Drapka.
Więcej na temat: cRPG Baldur's Gate 3 Mody
Moder przywrócił wyciętą zawartość Baldur's Gate 3. Teraz jeden z napotkanych bohaterów spełni swoją obietnicę
W BG3 znajdziemy sporo pozornie niedokończonych wątków. Na szczęście społeczność moderów czuwa – kolejny fragment, który w końcu może doczekać się konkluzji, to los jednego ze Zhentarimów.
Moder przywrócił wyciętą zawartość Baldur's Gate 3. Teraz jeden z napotkanych bohaterów spełni swoją obietnicęFan LEGO zbudował gigantyczną mapę Skyrim z prawie 74 000 klocków. Takiego modelu nie zmieścicie na półce
LEGO, Skyrim i ogromna dawka pasji – jeden z graczy odtworzył całą mapę gry z klocków, robiąc przy tym wrażenie na fanach na całym świecie.
Fan LEGO zbudował gigantyczną mapę Skyrim z prawie 74 000 klocków. Takiego modelu nie zmieścicie na półceFan Kingdom Come 2 znalazł w grze prawdopodobny element nadchodzącego DLC. Deweloperzy wciąż go dopracowują
Gracz Kingdom Come 2 odnalazł w grze fragment przyszłego DLC? Znalezisko jasno nam mówi, o jakim nadchodzącym dodatku jest mowa.
Fan Kingdom Come 2 znalazł w grze prawdopodobny element nadchodzącego DLC. Deweloperzy wciąż go dopracowują