Tanki będą jeszcze potężniejsze? Patch 12.23 do LoL-a bez tajemnic

LoL

Na serwerze testowym PBE dostępny jest już patch 12.23. Riot Games wprowadza zmiany, które jeszcze bardziej wzmacniają tanków.

Tanki będą jeszcze potężniejsze? Patch 12.23 do LoL-a bez tajemnic
Źródło fot. leagueoflegends.com
i

Patch 12.23 do League of Legends działa już na serwerze testowym PBE. Przedstawia on głównie zmiany uzupełniające poprzednią aktualizację z racji tego, że jest to już ostatnia łatka w sezonie 12. Oto najważniejsze z nich.

Zmiany tanków

W ostatnim czasie tanki są jednymi z najsilniejszych bohaterów na Summoner’s Rift ze względu na zmiany w dedykowanych dla nich przedmiotach. Gracze wskazywali na to, że mogą być nawet zbyt mocni. Mimo to Riot Games nie osłabiło ani przedmiotów, ani samych bohaterów. Co więcej, wiele już silnych postaci otrzymało dodatkowe wzmocnienia.

Bohaterowie

Zmiany skierowane są głównie w bohaterów grających na topie i w dżungli. Buffy otrzymali Sion, Cho’Gath, Maokai, Tahm Kench, Malphite, Amumu czy Zac.

Wśród tych postaci warto wyróżnić Maokaia i Tahm Kencha, którymi gra się również na pozycji wspierającego. W ich przypadku zmiany dotyczą głównie lepszego skalowania obrażeń i wytrzymałości, co sprawia, że mogą być widywani częściej na górnej alei.

Jest to już drugi patch z rzędu wprowadzający wzmocnienia dla Maokaia, podobnie jak dla Cho’Gatha i Amumu. Wszyscy ci bohaterowie byli mocni już w aktualizacji 12.22. Bardzo więc możliwe, że po kolejnych buffach będą jednymi z czempionów dominujących w mecie.

Tanki będą jeszcze potężniejsze? Patch 12.23 do LoL-a bez tajemnic - ilustracja #1
Źródło: leagueoflegends.com

Warto zwrócić też uwagę na Tahm Kencha. Zwiększone zostało jego skalowanie obrażeń magicznych oraz punktów życia. Wielu użytkowników Reddita wskazuje na możliwość kupienia dla niego przedmiotów takich jak Heartsteel, czy nawet Demonic Embrace. Biorąc pod uwagę zarówno siłę samego bohatera, jak i dominację Heartsteel w obecnej mecie, może to być naprawdę niebezpieczne połączenie.

Podobnie Sion może być jedną z najsilniejszych postaci. Już we wcześniejszych aktualizacjach wydawał się „niezabijalny” w późniejszych fazach gry. Znaczne zwiększenie punktów many jest jedynie kolejną dobrą wiadomością dla jego entuzjastów.

Przedmioty

Zaskoczeniem dla graczy jest brak osłabienia Heartsteela. Riot zmniejszył jego efektywność w trybie gry ARAM, jednak w solokolejce wciąż będzie to jeden z najczęściej budowanych przedmiotów.

Warto zwrócić uwagę na wzmocnienia Sunfire Aegis. Jest on tańszy i dodatkowo gwarantuje więcej zdrowia. Prawdopodobnie nie sprawi to, że stanie się priorytetowym przedmiotem, jednak ta zmiana pomaga postaciom, które i tak go budowały, jak na przykład wspomnianemu wcześniej Amumu. Jest to kolejny powód, dla którego warto będzie przetestować siłę tego bohatera.

Tanki będą jeszcze potężniejsze? Patch 12.23 do LoL-a bez tajemnic - ilustracja #2
Źródło: leagueoflegends.com

Zmiany w lesie

Największą zmianą w dżungli w poprzednim patchu było zdecydowanie wprowadzenie towarzyszy. Są oni dostępni jedynie, kiedy w ekwipunku bohatera znajduje się smite i mają być dodatkowym źródłem obrażeń przy czyszczeniu obozów w lesie.

Obecnie otrzymali jedynie lekkie poprawki. Warto pamiętać o tym, że od teraz towarzysze będą nieco słabsi w początkowej fazie gry, jednak znacznie lepiej się skalują.

Tanki będą jeszcze potężniejsze? Patch 12.23 do LoL-a bez tajemnic - ilustracja #3
Źródło: leagueoflegends.com

Towarzysze będą również zadawać dodatkowe obrażenia za posiadane przez nas punkty pancerza i odporności na magię. Jest to jeszcze jeden powód do grania w dżungli i tak wzmocnionymi tankami, takimi jak Zac czy Amumu.

Wszystkie dotychczasowe zmiany zostały wprowadzone na razie jedynie na serwerze testowym PBE. Ich pełną listę możecie znaleźć tutaj. Wartości mogą się różnić od ostatecznie wprowadzonych do gry na wszystkich serwerach. Tam patch 12.23 będzie dostępny od 7 grudnia.

Więcej na temat:   LoL

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
2

Turniej LoL-a dla kobiet nadchodzi, jeszcze możecie się zapisać

Turniej dla kobiet w LoL-u rozpocznie się już 26 listopada pod nazwą Rising Stars. Zgłosić może się każda żeńska drużyna, jednak nie brakuje zainteresowania ze strony profesjonalnych organizacji.

Turniej LoL-a dla kobiet nadchodzi, jeszcze możecie się zapisać

Yuumi to teraz najgorszy czempion w LoL-u, a jej fani chcą, by było jeszcze gorzej

Od osłabienia Yuumi w ostatniej aktualizacji, stała się ona najgorszą postacią w grze. Jej fani uważają, że sposobem na otrzymanie wzmocnienia bohaterki, będzie celowe obniżenie procentu jej wygranych.

Yuumi to teraz najgorszy czempion w LoL-u, a jej fani chcą, by było jeszcze gorzej

Kolejny patch LoL-a może zmienić metę wśród supportów

W profesjonalnych rozgrywkach, meta wśród supportów od jakiegoś czasu była skupiona na postaciach dystansowych i magach. Patch 13.3 wprowadzi jednak nieco zmian, aby trochę ją urozmaicić.

Kolejny patch LoL-a może zmienić metę wśród supportów