Te tekstury do Minecrafta wyglądają, jakby miały spalić każdy komputer

Michał Serwicki

14 marca 2023, 16:09

reakcje0

Minecraft wciąż otrzymuje nową zawartość w postaci mobów czy przedmiotów. Tylko grafika pozostaje taka sama. Są jednak gracze, które chcą to zmienić, a jeden z nich pochwalił się ultrarealistycznymi teksturami, które są naprawdę imponujące.

Te tekstury do Minecrafta wyglądają, jakby miały spalić każdy komputer
Źródło fot. Atmosphere Of Tech
i

Są gry, które na maksymalnych ustawieniach potrafią dosłownie spalić słabsze komputery. Ray tracing, zasięg renderowania, czy jakość tekstur znacząco mogą wpłynąć na obciążenie naszej karty graficznej. Dużo graczy lubi grać na najwyższych ustawieniach, o ile ich sprzęt na to pozwala.

Znajdą się jednak śmiałkowie, którzy modyfikacjami starają się nie tylko ulepszyć tytuł, ale także udowodnić, że gra może wyglądać zupełnie inaczej. Jeden z nich za pośrednictwem Reddita pokazał, że Minecraft może wyglądać lepiej niż gry najnowszej generacji.

Ultrarealistyczne tekstury w Minecraft

Te tekstury do Minecrafta wyglądają, jakby miały spalić każdy komputer - ilustracja #1
Źródło: Atmosphere of Tech

Klutzy_Reporter_608, bo o nim mowa, pokazał społeczności Reddita swoje dzieło, które zmienia Minecrafta w niezwykły sposób.

Optimum Realism to zestaw tekstur, który podnosi grafikę gry do niezwykle realistycznego poziomu. Rośliny, przedmioty, portale i pajęczyny, wszystko wygląda naprawdę imponująco i aż nie chce się wierzyć, że to co widzimy nadal jest Minecraftem.

A jednak to wciąż ta sama gra, ponieważ przy jednoczesnym poprawieniu oprawy graficznej, twórca zachował to co najważniejsze – sześcienną i kanciastą rzeczywistość tytułu.

Efekt potęguje również to jak poszczególne bloki wyglądają obok siebie oraz fakt, że część z nich zyskała swoje trójwymiarowe wersje, jak np. tory. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę również na realizm nieba oraz to, że woda oraz pozostałe płyny zyskały własną fizykę oraz wyszły poza swój kwadratowy wygląd.

Gracze reagują na realizm w Minecrafcie

Optimum Ralism to wyjątkowy zestaw tekstur, który całkowicie zmienia postrzeganie Minecrafta jako „klockowej gry”. Użytkownicy Reddita ochoczo komentują wątek, jednakże większość z nich nie jest przekonana do tego typu modyfikacji.

Uważam, że jest całkiem spoko, ale osobiście bym nie zagrał w takiego Minecrafta. Nawet jeśli mógłbym użyć takiego zestawu tekstur to czuję, że jest to taka modyfikacja, która fundamentalnie zmienia grę i trochę odbiera to minecraftowe odczucie.

- Doctor-Grimm

To niezwykłe, ale lepiej pozbyć się odbijającego światło żelaza. To jest ten rodzaj grafiki, który zniechęci ludzi z gustem podobnym do mojego. Ja sam nie mogę przeżyć oglądania tego.

- DerSchamane

Te tekstury do Minecrafta wyglądają, jakby miały spalić każdy komputer - ilustracja #2
Źródło: Atmosphere of Tech

Inni gracze zauważają, że sam zestaw tekstur jest imponujący, jednak ich komputery nie będą w stanie udźwignąć tego typu modyfikacji. Jeśli sami chcecie pobrać Optimum Realism to znajdziecie go na stronie autora, polecamy jednak dobrze zapoznać się z wymaganiami każdej z wersji, dla dobra waszych kart graficznych.

Więcej na temat:   Minecraft

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
0

Nether jest pod tym względem taki sam od 12 lat, niektórzy mają go już dość

Zagorzały fan Minecrafta wczytał swój stary świat na najnowszej wersji gry i odkrył, że niektóre elementy nie uległy zmianom od ponad 12 lat, czyli czasów wersji alfa.

Nether jest pod tym względem taki sam od 12 lat, niektórzy mają go już dość

Michał Serwicki

21 marca 2023, 12:40

reakcje4

Który wrogi mob z Minecrafta jest najbardziej dokuczliwy? Pozory mogą mylić

Enderman na pewno potrafi przestraszyć graczy w Minecrafcie, ale czy wymieniliby go oni jako najbardziej dokuczliwego przeciwnika w grze? Bynajmniej – oto wyniki sondy przeprowadzonej na Reddicie.

Który wrogi mob z Minecrafta jest najbardziej dokuczliwy? Pozory mogą mylić

Michał Serwicki

20 marca 2023, 12:34

reakcje2

„Legenda we własnej osobie”; autor kultowej czaszki z Minecrafta zdradza jak ją stworzył

Jednym z bardziej charakterystycznych elementów graficznych Minecrafta z pewnością są obrazy. Ich design ciekawił wielu graczy od długiego czasu. Teraz na temat jednego z najbardziej znanych wypowiedział się sam autor.

„Legenda we własnej osobie”; autor kultowej czaszki z Minecrafta zdradza jak ją stworzył

Michał Serwicki

16 marca 2023, 09:01

reakcje2