„Legenda we własnej osobie”; autor kultowej czaszki z Minecrafta zdradza jak ją stworzył

Jednym z bardziej charakterystycznych elementów graficznych Minecrafta z pewnością są obrazy. Ich design ciekawił wielu graczy od długiego czasu. Teraz na temat jednego z najbardziej znanych wypowiedział się sam autor.

„Legenda we własnej osobie”; autor kultowej czaszki z Minecrafta zdradza jak ją stworzył
Źródło fot. Reddit / Kristoffer Zetterstrand
i

Bez względu na nowe wersje czy różnorakie modyfikacje, nieodzownym elementem szeroko rozumianego krajobrazu Minecrafta są obrazy. Te mniejsze lub większe dekoracje towarzyszą graczom od skromnych początków słynnej produkcji Mojangu i właściwie od razu zainteresowały wielu z nich.

Ich design nie tylko był po prostu estetyczny, ozdabiał wnętrze niejednego domu, ale także rozbudzał ciekawość niektórych miłośników gry, stawiając pytania o pochodzenie czy sposób ich powstania.

Historią jednego z obrazów w Minecrafcie postanowił podzielić się w ostatnim czasie jego autor. W swoim poście na internetowym forum przedstawił jak pierwotnie wyglądało jego dzieło.

Kultowy obraz odkryty na nowo

Twórcą, który ujawnił się na forum jest 49 letni artysta ze Szwecji, Kristoffer Zetterstrand. Dwa dni temu na Reddicie upublicznił zrzut ekranu przedstawiający projekt słynnego obrazu z Minecrafta - płonącej czaszki.

„Legenda we własnej osobie”; autor kultowej czaszki z Minecrafta zdradza jak ją stworzył - ilustracja #1
Źródło fot.: Mojang

Na udostępnionym zdjęciu znajdował się on jeszcze w fazie udoskonalania. Świadczy o tym fakt, że był edytowany w programie graficznym. Zetterstrand podpisał zrzut słowami “Jak wyglądała czaszka Minecrafta, kiedy szkicowałem ją w 3D w 2010 roku”.

Pomimo prezentacji projektu na wczesnym etapie prac, już wówczas można zauważyć znany wszystkim charakterystyczny zarys czaszki i równie typowe dla tego obrazu płomienie ją okalające.

„Legenda we własnej osobie”; autor kultowej czaszki z Minecrafta zdradza jak ją stworzył - ilustracja #2
Źródło fot.: Reddit / Kristoffer Zetterstrand

Gracze nie kryją zaskoczenia

Post Zetterstranda spotkał się z żywym zainteresowaniem ze strony internautów. Niemal z miejsca pojawiło się kilka pytań i spostrzeżeń.

Omg, myślałem, że efekt ognia został po prostu nałożony po stworzeniu obrazu.

– Floop4000

Artysta odpisał internaucie, że ten został już ujęty w obrazie w najwcześniejszej formie, czyli postaci fizycznej. Dla wielu zainteresowanych tematem zaskoczeniem było też to, iż projekt czaszki był tworzony trójwymiarowo. W końcu ostatecznie wygląda on niczym klasyczny pixel-art.

Chyba nigdy nie przyszło mi do głowy, że czaszka była modelem 3D. Nie wiem, dlaczego.

- Felix8XD

Nigdy nie myślałem, że obraz czaszki był oryginalnie trójwymiarowy.

- xCuri0

Ciepłe słowa społeczności

Naturalnie pod postem pojawiła się również ogromna liczba komentarzy chwalących autora za świetne wykonanie słynnego i dla wielu kultowego obrazu z Minecrafta:

Twoja sztuka jest absolutnie niesamowita. Miłego dnia człowieku.

- vo1dm

Cholera, to Zetterstrand! Jestem wielkim fanem twojej pracy. Żaden dom w Minecrafcie nie jest kompletny bez któregoś z twoich obrazów!

- Felix8XD

Jeden z komentujących zapytał też Szweda o odczucia w związku z tak dużą popularnością swojego dzieła:

Jak się czujesz wiedząc, że Twoje prace obejrzało na całym świecie więcej osób niż wiele słynnych obrazów w historii?

- Kindly_Blackberry967

Zetterstrand odpowiedział krótko, ale dosadnie – „dobrze”.

Jak widać zainteresowanie zarówno dziełem jak i samym autorem pomimo lat jest naprawdę spore. Nic dziwnego, obraz ten, podobnie jak pozostałe, na trwałe wpisały się w styl i wygląd Minecrafta. Dla wielu graczy są nie tylko ładne, ale mają również do nich swojego rodzaju sentyment.

Więcej na temat:   Minecraft

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
2

Nether jest pod tym względem taki sam od 12 lat, niektórzy mają go już dość

Zagorzały fan Minecrafta wczytał swój stary świat na najnowszej wersji gry i odkrył, że niektóre elementy nie uległy zmianom od ponad 12 lat, czyli czasów wersji alfa.

Nether jest pod tym względem taki sam od 12 lat, niektórzy mają go już dość

Który wrogi mob z Minecrafta jest najbardziej dokuczliwy? Pozory mogą mylić

Enderman na pewno potrafi przestraszyć graczy w Minecrafcie, ale czy wymieniliby go oni jako najbardziej dokuczliwego przeciwnika w grze? Bynajmniej – oto wyniki sondy przeprowadzonej na Reddicie.

Który wrogi mob z Minecrafta jest najbardziej dokuczliwy? Pozory mogą mylić

Najlepsze seedy do Minecrafta 1.19.2

Generując nowy świat w Minecraft warto zapoznać się z seedami, które urozmaicą Waszą rozgrywkę. Tutaj znajdziecie pięć wyjątkowo ciekawych miejsc do rozpoczęcia nowej gry.

Najlepsze seedy do Minecrafta 1.19.2