Nauczyciele matematyki w Minecrafcie pilnie poszukiwani. Uczniów czeka rewolucja w nauce?

Klasyczne lekcje i korepetycje mogą odejść do lamusa. Coraz częściej można natknąć się na ogłoszenia, w których szukani są nauczyciele, którzy będą wykładać swoje przedmioty w Minecrafcie.

Nauczyciele matematyki w Minecrafcie pilnie poszukiwani. Uczniów czeka rewolucja w nauce?
Źródło fot. Mojang / Microsort Game Studios
i

Wygląda na to, że postęp w nieuchronny sposób dociera także do polskich szkół. Uczniowie coraz częściej zamiast zestawu ciężkich książek korzystają do nauki z laptopów; gra This War of Mine jest od paru lat na liście lektur uzupełniających, a niedawno ogłoszono, że wszyscy uczniowie klas podstawowych i ponadpodstawowych otrzymają darmowy dostęp do… Minecrafta.

Lekcja 6. 13:00 – 13:45. Klasa: serwer Minecraft

Nie, wcale Wam się nie przywidziało. Ministerstwo Edukacji ogłosiło, że od 12 września każdy uczeń od czwartej klasy wzwyż będzie miał darmowy dostęp do Minecraft Education, czyli edycji popularnego klockowego sandboxa, która powstała z myślą o pomocy w nauczaniu.

Otwarcie się szkół na taki tryb nauki oznacza również, że potrzebni będą nauczyciele, którzy rozumieją ten świat i sami potrafią w Minecrafta grać. W sieci pojawiły się więc ogłoszenia o pracę dla nauczycieli, którzy będą prowadzić zajęcia i konstruować lekcje w produkcji Mojangu.

Poniżej możecie zobaczyć przykładowe ogłoszenie z Krakowa – poszukiwany nauczyciel matematyki. Pośród wymagań znajduje się punkt „jesteś pasjonatem gier komputerowych, w szczególności gry Minecraft”

Nauczyciele matematyki w Minecrafcie pilnie poszukiwani. Uczniów czeka rewolucja w nauce? - ilustracja #1

Źródło: pracuj.pl

Ta firma z Łodzi z kolei poszukuje twórcy map oraz lekcji w Minecrafcie. Po raz kolejny wśród kluczowych umiejętności znajduje się dobra znajomość gry oraz jej mechanik.

Nauczyciele matematyki w Minecrafcie pilnie poszukiwani. Uczniów czeka rewolucja w nauce? - ilustracja #2

Źródło: pracuj.pl

Kto wie, być może absolwenci pedagogiki z zamiłowaniem do Minecrafta już niebawem będą mogli przebierać w ofertach do woli. Pozostaje pytanie, jak kwestia zostanie rozwiązana w poszczególnych szkołach – wszak nie wszyscy nauczyciele są biegli w obsłudze komputera, o grach wideo już nie wspominając. Do tego wyzwania będą potrzebni wykwalifikowani specjaliści.

Na razie jest to więc jedynie ciekawostka ograniczająca się do prywatnych placówek. Z czasem może jednak trend ten dotrze również do publicznych szkół.

Więcej na temat:   Minecraft

Najlepsze seedy do Minecrafta 1.20

Generując nowy świat w Minecraft warto zapoznać się z seedami, które urozmaicą Waszą rozgrywkę. Tutaj znajdziecie pięć wyjątkowo ciekawych miejsc do rozpoczęcia nowej gry.

Najlepsze seedy do Minecrafta 1.20

Minecraft otrzymał pierwszą nową broń od lat. W grze pojawił się buzdygan zadający absurdalne obrażenia

Atakowanie wrogów z wysokości nigdy wcześniej nie było tak satysfakcjonujące.

Minecraft otrzymał pierwszą nową broń od lat. W grze pojawił się buzdygan zadający absurdalne obrażenia

X-ray w Minecraft 1.19, jak uruchomić pomocny texture pack?

Podstawowy wygląd Minecrafta jest nudny? Oto, jak w prosty sposób zainstalować texture pack – jeden upiększy wizualną część gry, a inny ułatwi samą rozgrywkę.

X-ray w Minecraft 1.19, jak uruchomić pomocny texture pack?