Męczy Was mozolne budowanie w Minecraft? Tak oszczędzicie masę czasu

Sebastian Grys

19 stycznia 2023, 16:45

reakcje2

Budowanie w Minecraft potrafi być długotrwałym i żmudnym procesem. Z pomocą przychodzi pewna modyfikacja, która znacznie skraca czas stawiania klocków.

Męczy Was mozolne budowanie w Minecraft? Tak oszczędzicie masę czasu
Źródło fot. Mojang
i

Sesje budowania różnych konstrukcji w Minecraft bywają czasami naprawdę mozolne i nużące. Powodem może być fakt, że zmuszeni jesteśmy do stawiania każdego klocka pojedynczo, co potrafi dobijać podczas wznoszenia wielkich budowli. Dodatkowo małe pomyłki nieraz frustrują nawet cierpliwych graczy.

Oczywiście wielu fanom pewnie odpowiada taki system budowania, ale dla niecierpliwych pojawiło się ciekawe rozwiązanie. Użytkownik o nicku Requios9 pochwalił się swoją nową modyfikacją, znacznie upraszczającą pracę.

Komfortowe budowanie

Mod nazywa się Effortless Building i jego głównym zadaniem jest pozwolenie graczowi na stawianie wielu klocków jednocześnie. Chcesz zbudować długą na 20 klocków ścianę? Zrobisz to jednym ruchem myszki. Tak samo w przypadku podłogi, a nawet bardziej skomplikowanych kombinacji jak schody bądź skośna ścieżka.

Poniżej możecie zobaczyć, jakie możliwości oferuje modyfikacja.

Najciekawszą funkcją zaprezentowaną w pierwszym filmiku jest symetryczne budowanie i usuwanie obiektów. Pozwala to np. na jednoczesne zbudowanie dwóch, a nawet czterech równoległych względem siebie ścian, schodów lub jakichkolwiek innych klocków.

Drugi film pokazuje z kolei jak błyskawicznie możemy zastępować cały szereg bloków innymi obiektami, a także w łatwy sposób wznieść cały budynek z dachem.

Pytania graczy

Gracze są w przeważającej mierze zachwyceni i chwalą znakomite wykonanie modyfikacji. Nie obyło się jednak bez pytań.

Jeden z komentujących spytał czy mod działa także w trybie przetrwania. Twórca potwierdził, że mod działa zarówno w trybie creative, jak i survival.

Innego użytkownika zaciekawiła zaś randomizacja podłogi i spytał, czy istnieje opcja swobodnego włączania i wyłączanie tej opcji. Jak się okazuje, mod zapewnia przedmiot o nazwie Randomizer Bag. Działa on w ten sposób, że wkładamy do niego bloki, a worek losowo stawia klocki, które się w nim znajdują.

Widać, że modyfikacja została wykonana naprawdę starannie i może bardzo przydać się wielu graczom Minecrafta. Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości, to pełny opis moda przeczytacie na tej stronie.

Więcej na temat:   Minecraft

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
2

Najlepsze seedy do Minecrafta 1.19.2

Generując nowy świat w Minecraft warto zapoznać się z seedami, które urozmaicą Waszą rozgrywkę. Tutaj znajdziecie pięć wyjątkowo ciekawych miejsc do rozpoczęcia nowej gry.

Najlepsze seedy do Minecrafta 1.19.2

Sebastian Grys

31 października 2022, 10:00

reakcje10

Kiedy premiera Minecraft 1.20 i czego się spodziewać?

W październiku Mojang zapowiedział, że w 2023 roku ich produkcja otrzyma dużą aktualizację. Minecraft 1.20 wprowadzi kilka istotnych zmian, na które czeka rzesza fanów.

Kiedy premiera Minecraft 1.20 i czego się spodziewać?

Sebastian Grys

8 listopada 2022, 16:33

reakcje11

Wieża w Minecraft tak wielka, że gra na nią nie pozwalała

Minecraftowi konstruktorzy po raz kolejny dali o sobie znać. Tym razem gracz zbudował wieżę, która niemal dwukrotnie przekracza dopuszczalną wysokość wirtualnego świata.

Wieża w Minecraft tak wielka, że gra na nią nie pozwalała

Sebastian Grys

3 października 2022, 13:07

reakcje1