Takich sytuacji na turniejach CSGO nie chcemy, coś się musi zmienić

Problemy techniczne na Majorze IEM Rio nie mają końca. Widzowie i zawodnicy mają dość ciągłych przerw w meczach.

Takich sytuacji na turniejach CSGO nie chcemy, coś się musi zmienić
Źródło fot. Twitch / ESL_CSGOb
i

Challengers Stage na Majorze IEM Rio dobiega już końca, jednak mimo to organizatorom wciąż nie udało się rozwiązać nagminnie pojawiających się problemów technicznych. Tym razem przerwały one mecz o kwalifikację do Legends Stage rozgrywany między Outsiders i Fnatic zakończony z wynikiem 2-0 dla rosyjskiej drużyny.

Cała drużyna straciła prąd

Na pierwszej mapie Fnatic przegrywało 0-5 i kiedy wreszcie zdawało się, że mają szansę na zdobycie punktu, gra wyłączyła się u wszystkich zawodników z drużyny. Klip z tego incydentu natychmiastowo pojawił się na Reddicie.

Problem został dość szybko rozwiązany, a runda powtórzona, jednak gdyby sytuacja nie miała miejsca, wynik meczu mógłby być zupełnie inny.

Po paru godzinach pod postem pojawiła się odpowiedź od pracownika ESL wyjaśniająca problem.

W tym konkretnym przypadku lag wyniknął z tego, że w czasie gry jeden z zawodników Fnatic kopnął kable pod stołem, co spowodowało utratę prądu u całej drużyny. Gra została wznowiona niedługo po incydencie.

– ApolloSC

Społeczność zwraca jednak uwagę na to, że okablowanie powinno być w takim miejscu, by opisywana sytuacja nie mogła w ogóle zaistnieć.

Problemy się nie kończą

Na dodatek nie jest to pierwszy problem techniczny na turnieju. Zdarzają się one co chwilę. Jeden z zawodników OG – degster – krytycznie wypowiada się o organizacji turnieju na swoim Twitterze.

To okropne, że mamy takie problemy w trakcie Majora, a organizatorzy nie robią nic, żeby pomóc graczom i drużynom.

Problemy techniczne bardzo mocno dotknęły zawodników OG. W czasie ich meczu na Grayhound przerwa nimi wywołana trwała prawie dwie godziny. Co więcej, dzień później w grze przeciwko FURII pojawiła się dokładnie ta sama usterka.

ESL zdaje sobie sprawę z niezadowolenia widzów oraz zawodników. Mimo, że jak na razie sytuacja nie ulega poprawie, możemy mieć nadzieję na lepsze przygotowanie turnieju podczas Legends Stage.

Więcej na temat:   esport   CSGO

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
2

Turniej LoL-a dla kobiet nadchodzi, jeszcze możecie się zapisać

Turniej dla kobiet w LoL-u rozpocznie się już 26 listopada pod nazwą Rising Stars. Zgłosić może się każda żeńska drużyna, jednak nie brakuje zainteresowania ze strony profesjonalnych organizacji.

Turniej LoL-a dla kobiet nadchodzi, jeszcze możecie się zapisać

Fani oszaleli ze szczęścia; łzy radości z powodu awansu na IEM Rio

Imperial jest ostatnią drużyną, której udało się zakwalifikować na IEM Rio 2022. Nadchodzący turniej może być niezapomnianym wydarzeniem dla brazylijskich fanów.

Fani oszaleli ze szczęścia; łzy radości z powodu awansu na IEM Rio

Grupy na IEM Katowice ujawnione; są „absurdalnie źle zbalansowane”?

Poznaliśmy skład grup na IEM Katowice 2023. Fani uważają, że jedna z nich jest dużo silniejsza od drugiej i obawiają się, że cały turniej może na tym ucierpieć.

Grupy na IEM Katowice ujawnione; są „absurdalnie źle zbalansowane”?