Kontrowersje na turnieju CSGO; fani pomogli graczowi z trybun

W trakcie Majora IEM Rio widownia pomogła brazylijskiemu zawodnikowi ustalić pozycję przeciwnika. ESL próbuje walczyć z problemem.

Kontrowersje na turnieju CSGO; fani pomogli graczowi z trybun
Źródło fot. Twitter / ESLCS
i

Major IEM Rio dopiero się rozpoczął, a jego organizatorzy już napotykają pierwsze przeszkody. Trzeciego dnia rozgrywek Challengers Stage padły podejrzenia, że widownia pomogła jednemu z graczy ustalić pozycję przeciwnika.

Widownia pomaga graczom cheatować

Kontrowersyjna sytuacja miała miejsce w trakcie meczu 00nation przeciwko IHC, kiedy Santino „try” Rigal i Tuvshintugs „Annihilation” Nyamdorj rozgrywali sytuację 1vs1.

Klip pokazuje, że widownia dawała podpowiedzi dotyczące pozycji przeciwnika krzycząc „yeah”, kiedy try trzymał swój celownik w miejscu, w którym znajdował się Annihilation i „no”, kiedy sprawdzał inne pozycje.

Taka sytuacja powtarzała się w trakcie meczu kilkakrotnie. Brazylijska widownia faworyzowała drużynę pochodzącą z ich kraju, jednak mimo tego rozgrywka zakończyła się zwycięstwem IHC z wynikiem 2-1.

ESL obawiało się podobnej „pomocy” w czasie meczu kolejnej brazylijskiej drużyny – Imperial. Doszło nawet do tego, że pod koniec pierwszej gry wyłączono mapę oraz x-ray na ekranach dla publiczności.

Problem pozostaje bez rozwiązania

Niestety nie są to odosobnione przypadki i nie dotyczą jedynie widowni w Brazylii. Wiele razy na turniejach LAN profesjonalni gracze wykorzystywali takie podpowiedzi. Jednym z najbardziej oczywistych przypadków było zagranie Nicolaia „device” Reedtza w trakcie finałów Blast Pro Series w Madrycie.

Niestety na obecną chwilę nie ma idealnego rozwiązania, które uniemożliwiłoby takie zachowanie widowni. Często wykorzystuje się dźwiękoszczelne budki, które nie tłumią jednak wszystkich odgłosów z otoczenia. Proponowanym środkiem jest również niepokazywanie w sytuacjach 1vs1 perspektywy gracza z faworyzowanej drużyny.

W związku z tym, że żadna z propozycji nie rozwiązuje problemu, jak na razie pozostaje nam liczyć na to, że apele komentatorów oraz społeczności spowodują zaprzestanie takiego zachowania ze strony tłumu.

Więcej na temat:   esport   CSGO

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
0

Turniej LoL-a dla kobiet nadchodzi, jeszcze możecie się zapisać

Turniej dla kobiet w LoL-u rozpocznie się już 26 listopada pod nazwą Rising Stars. Zgłosić może się każda żeńska drużyna, jednak nie brakuje zainteresowania ze strony profesjonalnych organizacji.

Turniej LoL-a dla kobiet nadchodzi, jeszcze możecie się zapisać

Fani oszaleli ze szczęścia; łzy radości z powodu awansu na IEM Rio

Imperial jest ostatnią drużyną, której udało się zakwalifikować na IEM Rio 2022. Nadchodzący turniej może być niezapomnianym wydarzeniem dla brazylijskich fanów.

Fani oszaleli ze szczęścia; łzy radości z powodu awansu na IEM Rio

Grupy na IEM Katowice ujawnione; są „absurdalnie źle zbalansowane”?

Poznaliśmy skład grup na IEM Katowice 2023. Fani uważają, że jedna z nich jest dużo silniejsza od drugiej i obawiają się, że cały turniej może na tym ucierpieć.

Grupy na IEM Katowice ujawnione; są „absurdalnie źle zbalansowane”?