Co w nowym patchu do LoL-a? Fani ADC mają powody do radości

LoL

Patch 13.2 w LoL-u będzie dużą aktualizacją. Tych zmian możemy spodziewać się w grze już w przyszłym tygodniu.

Co w nowym patchu do LoL-a? Fani ADC mają powody do radości
Źródło fot. leagueoflegends.com
i

25 stycznia na serwerach League of Legends dostępny stanie się patch 13.2. Znamy już zmiany, jakie Riot Games planuje wprowadzić do gry w nowej aktualizacji.

Zmiany AD Carry

Jednymi z większych zmian w nadchodzącym patchu będą te wzmacniające AD Carry. Pierwsza z nich dotyczy przeleczenia. Od wejścia aktualizacji tarcza uzyskiwana z przeleczenia nie będzie skalowała się procentowo, a zamiast tego ma zwiększać się punktowo z każdym poziomem. Sprawi to, że w środkowej fazie rozgrywki ADC będą bardziej wytrzymali, jednak nie staną się później „niezabijalni”.

Znacząco na rozgrywkę wpływają też buffy many opisane przez dewelopera gry w filmiku na YouTube. Wielu ADC otrzymało wzmocnienia podstawowej wartości many oraz szybkości jej regeneracji.

Dzięki temu gracze nie będą musieli za każdym razem wybierać runy Rozwój Myśli ani kupować w zamian za nią przedmiotów zwiększających zasoby many. Gwarantuje to opcję dobrania kolejnego efektu w runach, dzięki czemu ADC staną się silniejsi.

Co w nowym patchu do LoL-a? Fani ADC mają powody do radości - ilustracja #1
Źródło: leagueoflegends.fandom.com

Bohaterowie, którzy otrzymają buffy many to: Ashe, Caitlyn, Ezreal, Jhin, Jinx, Kai’Sa, Lucian, Miss Fortune, Senna, Sivir, Twitch oraz Xayah.

Jeszcze jednym wzmocnieniem wpływającym na AD Carry są zmiany dwóch przedmiotów: Ostrza Nieskończoności oraz Szybkich Ostrz Navori. Efekty pasywne obu przedmiotów będą teraz działały przy osiągnięciu przez gracza 40% szansy na cios krytyczny (wcześniej było to 60%). Dzięki temu będzie można je kupować jako drugie w kolejności, co sprawia, że używający ich bohaterowie będą szybciej stawać się silniejsi.

AD Carry, którzy nie korzystają z opisanych wcześniej przedmiotów, aby nie pozostać w tyle, również otrzymują wzmocnienie w ekwipunku. Wykorzystywane przez nich Ostrze Zniszczonego Króla również będzie zadawać więcej obrażeń dystansowych.

Wzmocnienia i osłabienia postaci

Inni bohaterowie, którzy otrzymają buffy w tej aktualizacji to Orianna, Zoe, Annie i Lillia.

Osłabieni zostaną natomiast Kassadin, Yuumi, Maokai, Gangplank, Ryze, Lucian, Heimerdinger, Udyr, Kindred oraz Nami.

Z tych postaci najbardziej ucierpieć może Maokai, ze względu na dodatkowy nerf kupowanego przez niego przedmiotu – Demonicznego Uścisku. Osłabieniami z kolei nie powinni przejąć się zbytnio Kindred oraz Gangplank, którzy korzystają ze wzmacnianego w tym patchu Ostrza Nieskończoności.

Przedmioty dla wojowników

Niewielkie zmiany dotkną również przedmiotów wykorzystywanych przez bohaterów klasy Wojownik. Odebrany zostanie im wszechwampiryzm, jednak w zamian otrzymają kradzież życia. Większość z tych przedmiotów nie będzie już oferowała przyspieszenia umiejętności, która zostanie zrekompensowana obrażeniami od ataku. Wyjątkami są tutaj Krwiożercza Hydra oraz Zaćmienie, które zostaną wzmocnione wspomnianą statystyką.

Głębokie rany

Ostatnią już zmianą jest wzmocnienie przedmiotów oferujących głębokie rany. Są to Chempunkowy Łańcuchowy Miecz, Chemtechowy Skaziciel, Kolczasta Kolczuga, Morellonomicon oraz Śmiertelne Przypomnienie.

Przelicznik głębokich ran otrzyma duże wzmocnienie – na wszystkich tych przedmiotach 25% zmienione zostanie na 40%. To sprawi, że będą one warte kupienia w przypadku grania przeciwko postaciom, które leczą siebie lub sojuszników, takich jak Dr. Mundo czy Soraka.

Co w nowym patchu do LoL-a? Fani ADC mają powody do radości - ilustracja #2
Źródło: leagueoflegends.com

Nadchodząca aktualizacja przynosi naprawdę wiele zmian, które mogą znacząco wpłynąć na metę. Warto jednak przypomnieć, że część z nich jest dopiero sprawdzana na serwerze testowym PBE i mogą nieznacznie różnić się od tych ostatecznie wprowadzonych do gry.

Więcej na temat:   LoL

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
1

Turniej LoL-a dla kobiet nadchodzi, jeszcze możecie się zapisać

Turniej dla kobiet w LoL-u rozpocznie się już 26 listopada pod nazwą Rising Stars. Zgłosić może się każda żeńska drużyna, jednak nie brakuje zainteresowania ze strony profesjonalnych organizacji.

Turniej LoL-a dla kobiet nadchodzi, jeszcze możecie się zapisać

Yuumi to teraz najgorszy czempion w LoL-u, a jej fani chcą, by było jeszcze gorzej

Od osłabienia Yuumi w ostatniej aktualizacji, stała się ona najgorszą postacią w grze. Jej fani uważają, że sposobem na otrzymanie wzmocnienia bohaterki, będzie celowe obniżenie procentu jej wygranych.

Yuumi to teraz najgorszy czempion w LoL-u, a jej fani chcą, by było jeszcze gorzej

Kolejny patch LoL-a może zmienić metę wśród supportów

W profesjonalnych rozgrywkach, meta wśród supportów od jakiegoś czasu była skupiona na postaciach dystansowych i magach. Patch 13.3 wprowadzi jednak nieco zmian, aby trochę ją urozmaicić.

Kolejny patch LoL-a może zmienić metę wśród supportów