LEGO Rivendell trafiło do recenzentów, zestaw skrywa wiele easter egggów

Michał Serwicki

11 marca 2023, 18:40

reakcje1

Po miesiącu od zapowiedzi, najbardziej imponujący zestaw LEGO ze świata Tolkiena trafił do sklepów. Fani są zachwyceni, a niektórzy już znajdują easter eggi.

LEGO Rivendell trafiło do recenzentów, zestaw skrywa wiele easter egggów
Źródło fot. LEGO
i

Miesiąc temu informowaliśmy o głośnym powrocie LEGO do Władcy Pierścieni. Rivendell w takiej wersji wywołało zachwyt wśród fanów samych klocków, jak i wśród tych uwielbiających magiczny świat Śródziemia. Zestaw jest naprawdę niezwykły, ale i cena również jest imponująca, ponieważ w sklepie LEGO musimy za niego zapłacić dokładnie 2399,99 zł.

LEGO Rivendell pełne niesamowitych detali

Koszt zestawu jest jednak adekwatny co do jakości. Projektantom udało się w pełni odwzorować filmową wizję Petera Jacksona i przenieść ją do klockowego świata. Rivendell składa się z 6167 elementów i choć cała budowla robi niesamowite wrażenie, to właśnie szczegóły sprawiają, że zestaw można określić mianem jednego z przełomowych.

Przedmioty, obrazy czy całe pomieszczenia, które znamy z książek i filmowych scen robią zaskakują nas na każdym korku. Cały zestaw jest przepełniony jest detalami, które pozwalają nieustannie podziwiać miniaturowe Rivendell.

LEGO słynie z umieszczania klocków będących odwzorowaniem charakterystycznych przedmiotów, bądź ciekawostek z materiału źródłowego, ale w tym zestawie ilość tego typu elementów jest naprawdę zaskakująca, a to tylko czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym.

Nie możemy jednak zapominać o niezwykłych figurkach, a tych znajdziemy tu aż 15 (chyba, że liczyć rzeźby elfów to wtedy jest ich 21). Co prawda większość postaci mogliśmy spotkać już wcześniej, ale nigdy cała Drużyna Pierścienia nie pojawiła się w jednym zestawie. Niektóre figurki zostały odświeżone (niskie postacie mają teraz ruchome nogi, które LEGO zaczęło produkować kilka lat po premierze zestawów ze świata Władcy Pierścieni) oraz doczekały się nowych elementów (stroje zyskały nowe detale, a Boromir jako alternatywną twarz dostał swoją legendarną minę ze sceny/mema One does not simply walks into Mordor...).

LEGO Rivendell trafiło do recenzentów, zestaw skrywa wiele easter egggów - ilustracja #1
Źródło: LEGO

Część bohaterów zostało również wyposażonych w dodatkowe nakrycia głowy, bądź fryzury. Na uwagę zasługują także specjalne klocki umożliwiające niskim postaciom, bądź bohaterom w długich szatach imitować pozycję siedzącą, która będzie pasować do “poważnego” odwzorowania sceny narady u Elronda.

Oko Saurona i koła ratunkowe w Rivendell

To właśnie filmowość oraz piękno całego zestawu sprawia, że recenzenci obok licznych detali zachwalają niezwykle ciekawe techniki, które zostały wykorzystane do zbudowania różnych części budowli.

Do zbudowania dachu białej altany, wykorzystane zostały koła ratunkowe, podłokietniki krzeseł stanowią brązowe kiełbaski, zdobienia filarów wykonano przy pomocy muffinek, a pod salą obrad ukryte jest Oko Saurona.

Kolorowy dach, potężna wieża, piękno zamku i co najważniejsze, przepełnione detalami i ciekawostkami wnętrza, a w nich niepowtarzalni bohaterowie. Rivendell to zdecydowanie niesamowity zestaw i kolejny pokaz talentu projektantów, który sprawia że nie zadajemy sobie pytania czym LEGO nas jeszcze zaskoczy, tylko jak bardzo?

Więcej na temat:   Różności   klocki LEGO

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
1

Potrzeba było książki, by wyjaśnić najgłupszą scenę ze Star Wars Jedi: Fallen Order

Premiera Star Wars Jedi: Survivor zbliża się wielkimi krokami. Jednakże najnowsza książka wyjaśnia wiele ciekawostek z poprzedniej odsłony gry, w tym pewną specyficzną cutscenkę.

Potrzeba było książki, by wyjaśnić najgłupszą scenę ze Star Wars Jedi: Fallen Order

Michał Serwicki

12 marca 2023, 14:54

reakcje5

Masakra graczy w Diablo 4. Rzeźnik pojawia się znikąd i jest nie do pokonania

Powrót ikonicznego Rzeźnika w Diablo 4 robi wrażenie. Jak twierdzą gracze, demon jest nie do pokonania.

Masakra graczy w Diablo 4. Rzeźnik pojawia się znikąd i jest nie do pokonania

Michał Serwicki

20 marca 2023, 13:06

reakcje7

Twórca Bayonetty twierdzi, że prequel zmotywuje Japończyków do posiadania dzieci

Bayonettę można oskarżyć o wiele, ale zachęcania Japończyków do posiadania dzieci raczej nie było na tej liście. Przynajmniej dopóki głosu nie zabrał sam Hideki Kamiya.

Twórca Bayonetty twierdzi, że prequel zmotywuje Japończyków do posiadania dzieci

Michał Serwicki

22 marca 2023, 15:33

reakcje3