Zarabia majątek, a i tak promuje scam; fani znienawidzili youtubera po jego ostatnim streamie

Amerykański youtuber popadł w niełaskę fanów po streamie, podczas którego reklamował podejrzany interes związany z kryptowalutami i metaverse.

Zarabia majątek, a i tak promuje scam; fani znienawidzili youtubera po jego ostatnim streamie
Źrodło fot. YouTube – IShowSpeed
i

Jeden z najpopularniejszych amerykańskich youtuberów ostatnich miesięcy mierzy się właśnie z ostrą krytyką.

Chodzi o Darrena „IShowSpeed’a” Watkinsa – młodego twórcę, który dał się szerszej publiczności poznać m. in. z otwierania wirusów podczas livestream’a, czy ostatnich kontrowersjach związanych z wypowiedziami o kobietach, które kosztowały go współpracę z brytyjską telewizją Sky Sports.

Jednak na tym kłopoty 17-latka wcale się nie kończą, a wręcz przeciwnie. Kolejny ruch Speeda w sieci wydaje się być strzałem w stopę.

Kryptoscam

Powodem jest wczorajszy stream młodego youtubera, na którym reklamował on Paradox Metaverse – grę action adventure z otwartym światem, gdzie można zdobywać kryptowalutę – tzw. Paradox Coin. Co ciekawe, na streamie pojawił się sobowtór Cristiano Ronaldo, którego IShowSpeed jest wielkim fanem.

Widzowie szybko popsuli humor młodego twórcy, oskarżając go o reklamowanie scamu. Nagranie jest w dalszym ciągu dostępne na YouTube, niestety, dźwięk jest mocno popsuty, więc ciężko zrozumieć, co w danym momencie dzieje się na ekranie.

Nikomu to niepotrzebne

Wypowiedzi widzów nie pozostawiły na 17-latku suchej nitki. W komentarzach pod transmisją dużą popularność mają żarty, w których widzowie przekręcają ksywkę youtubera (IShowScam, ILoveScamming, IScamChildren, etc.) i przeklejają poniższy tekst:

Ten stream zmienił moje życie. Cały mój pogląd na wszystko, co istnieje na tym świecie, a właściwie nawet we wszechświecie. Nigdy już nie mogę spojrzeć na cokolwiek co znałem w ten sam sposób. Ten stream reprezentuje emocje, których większość ludzi nigdy nie mogłaby zrozumieć. Ale ja mogę. Ten stream otworzył mi oczy na wiele rzeczy, które wcześniej uważano za niewyobrażalne. Dziękuję za ten wspaniały stream, nigdy nie zapomnę tego doświadczenia.

IShowSpeed był równie mocno krytykowany przez użytkowników Reddita, którzy w swoich komentarzach wygłaszali dosyć jednogłośne opinie:

Typ zarabia jakieś 250 tys. miesięcznie, po co jeszcze oszukiwać swoich widzów? Nie rozumiem.

– pisze użytkownik Snoo-43285

Odpowiedział mu redditowicz Cloud63:

Bo nie ma za to ŻADNYCH konsekwencji. Wystarczy spojrzeć na Adina Rossa, który wciąż jest tu [na r/Livestream Fails – dop. red] codziennie zamieszczany, mimo że również zrobił ogromny przekręt na swoich widzach. Nikt nie będzie się tym przejmował za kilka dni i będzie tak, jakby to się nigdy nie wydarzyło.

Zobaczymy czy tym razem widzowie zapomną równie szybko; IShowSpeed ma za sobą kilka poważnych potknięć wizerunkowych, możliwe więc że tym razem Internet zapamięta.

Więcej na temat:   rozrywka

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
1

Nowa miłość Henry'ego Cavilla; Arcane wypełni pustkę po Wiedźminie?

Henry Cavill w końcu nadrobił, głośny rok temu serial Arcane. Brytyjczyk podzielił się swoimi wrażeniami w wywiadzie z dziennikarzem, który mu go polecił.

Nowa miłość Henry'ego Cavilla; Arcane wypełni pustkę po Wiedźminie?

Fagata znów tłumaczy się z głosówek ze Stuu; fani nadal jej nie wybaczyli

Mandzio opublikował wywiad z Fagatą związany z jej aferą ze Stuu. Słowa influencerki nie przekonują fanów.

Fagata znów tłumaczy się z głosówek ze Stuu; fani nadal jej nie wybaczyli

Adriana Chechik złamała kręgosłup na TwitchConie, organizatorzy mają problem

Podczas TwitchConu, streamerka i była aktorka filmów dla dorosłych – Adriana Chechik, uległa wypadkowi w czasie zabawy w piankowym basenie. Organizatorzy z pewnością słono za to zapłacą, bowiem to nie pierwszy tego typu wypadek w czasie imprezy.

Adriana Chechik złamała kręgosłup na TwitchConie, organizatorzy mają problem