Ponad 100 tys. fanów żąda zwolnienia scenarzystów Wiedźmina i powrotu Henry'ego Cavilla

Fani Wiedźmina stworzyli petycję, w której żądają od Netfliksa zatrzymania Henry'ego Cavilla w roli Geralta z Rivii. Oczekują też zwolnienia scenarzystów serialu. Liczba podpisów pod wezwaniem rośnie z dnia na dzień.

Ponad 100 tys. fanów żąda zwolnienia scenarzystów Wiedźmina i powrotu Henry'ego Cavilla
Źródło fot. Wiedźmin, Lauren Schmidt, Netflix, 2019, Shrek Forever, Mike Mitchell, 2010.
i

Przed kilkunastoma dniami, świat obiegła informacja, że Henry Cavill rezygnuje z dalszego udziału w Wiedźminie Netfliksa. Ta wiadomość naturalnie wzburzyła miłośników serialu, którzy uważają, że to właśnie odtwórca roli Geralta jest największym atutem produkcji. Mało tego, według społeczności to właśnie twórcy i ich podejście do dzieła Andrzeja Sapkowskiego są winni rezygnacji aktora.

Petycja w słusznej sprawie

Nie mogąc się pogodzić z takim stanem rzeczy, fani postanowili stworzyć petycję, która ma na celu skłonić Netfliksa do zatrzymania aktora w obsadzie. Pod wezwaniem na stronie Change.org zebrano w chwili pisania tej wiadomości już ponad 130 tys. podpisów.

Henry nie opuszcza Wiedźmina z powodu Supermana, dyrektorzy Netflixa po raz kolejny podjęli dotkliwą dla fanów decyzję. Powodem, dla którego Wiedźmin jest tak popularnym serialem, jest miłość fanów do książek i gier, które są znienawidzone i aktywnie wyśmiewane przez pisarzy i showrunnerów. Henry Cavill jest jednym z tych wielkich fanów, zna to wszystko na wylot i chciał pozostać wierny światu Sapkowskiego, dlatego Netflix chce go zastąpić – brzmi opis akcji.

Henry zostaje, twórcy odchodzą

Jednak nie to jest w całej petycji najciekawsze. Tuż obok uzasadnienia, dlaczego Cavill powinien zatrzymać rolę, pojawia się wymóg zwolnienia twórców serialu.

Cierpieliśmy z powodu katastrofy, którą była końcówka Gry o tron – Netfliksie, nie powtarzaj dokładnie tego samego błędu, polegającego na trzymaniu się scenarzystów i showrunnerów, którzy uważają się za lepszych od rzeczywistych twórców historii, dzięki którym odniosły one sukces – czytamy.

Płonne nadzieje

Wbrew wielu opiniom, odejście Henry’ego Cavilla wcale nie musiało być spowodowane różnicami w wizji dotyczącej Wiedźmina, a po prostu powrotem aktora do roli Supermana. Dlatego mimo, iż cała akcja z punktu widzenia oddanych fanów wydaje się być bardzo słuszna, tak jej finał raczej nie przyniesie zamierzonych efektów.

Ponadto organizatorzy akcji zdają się sugerować, że to Netflix zdecydował się „porzucić” Henry’ego Cavilla (w dodatku z powodu rzekomego oddania wizji Sapkowskiego). W rzeczywistości było jednak na odwrót i to Brytyjczyk zdecydował się zakończyć współpracę z platformą. Firma nie ma więc możliwości, by przywrócić go do roli Geralta. W końcu sam aktor jej nie chce.

Przypomnijmy, że wraz z ogłoszeniem decyzji Cavilla, streamingowy gigant przedstawił nowego odtwórcę roli Geralta – Liama Hemswortha.

Więcej na temat:   Wiedźmin

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
4

Ten element pierwszego Wiedźmina już nie przejdzie, pewnie trzeba go usunąć z remake'u

Pierwszy Wiedźmin zawierał mechanikę, która niemal na pewno nie pojawi się w remake'u. W dzisiejszych czasach byłaby po prostu zbyt problematyczna.

Ten element pierwszego Wiedźmina już nie przejdzie, pewnie trzeba go usunąć z remake'u

Fani Wiedźmina zazdroszczą udanej premiery The Last of Us, wysyp memów w sieci

Premiera The Last of Us na HBO odbiła się szerokim echem w całym Internecie. Ultrapozytywny odbiór pierwszego odcinka wywołał sporą zazdrość wśród fanów Wiedźmina, którzy wciąż pamiętają, co z ich ulubioną serią zrobił Netlfix.

Fani Wiedźmina zazdroszczą udanej premiery The Last of Us, wysyp memów w sieci

Polska aktorka +18 w Wiedźminie? Jedno zdjęcie wywołało lawinę spekulacji [Aktualizacja]

Fani Wiedźmina z zagranicy „odkopali” ciekawe znalezisko. Jakiś czas temu w siedzibie CD Projekt RED pojawiła się… polska aktorka filmów +18, która najprawdopodobniej użyczała swojej twarzy w motion capture.

Polska aktorka +18 w Wiedźminie? Jedno zdjęcie wywołało lawinę spekulacji [Aktualizacja]