Gracz Starfielda odnalazł imponującą lokację w grze, która może być śladem po porzuconym wątku fabularnym

Czy Starfield może jeszcze zaskoczyć graczy? Tak, a nawet tych którzy w grze od Bethesdy spędzili kilkaset godzin. Okazuje się, że niektóre lokacje pierwotnie miały oferować graczom dużo więcej.

Gracz Starfielda odnalazł imponującą lokację w grze, która może być śladem po porzuconym wątku fabularnym
Źródło fot. Reddit/Constellation_XI
i

Spotkaliście w grze kiedyś coś, co mogło trafić do finalnej wersji, a zostało niewykorzystanym elementem lub easter eggiem. Tego typu fragmenty produkcji zawsze wzbudzają w graczach zainteresowanie i powodują masę domysłów jakie questy i bohaterów mogliśmy spotkać podczas rozgrywki.

Starfield skrywa niewykorzystane lokacje?

Tego typu usunięte elementy niektórzy gracze znajdują często po bardzo wielu godzinach spędzonych w wirtualnym świecie, a czasem nawet wcale. Tego typu znajdźki można znaleźć przede wszystkim w rozbudowanych tytułach z otwartym i bogatym światem, gdzie twórcy specjalnie bądź przypadkowo zostawili niektóre ze swoich niedokończonych lub niewykorzystanych projektów.

Tym razem na podobne znalezisko natrafił jeden z fanów Starfielda, który po ponad 800 godzinach gry natrafił na kompleks budynków na planecie Maheo. Gracz był zaskoczony odkryciem, które okazało się niezwykle dopracowanym obiektem, z którym nie był powiązany żaden quest. Rozbudowaną lokację można teraz dzięki niemu oglądać na Reddicie.

Jak można zauważyć, budowla przedstawia coś w rodzaju eksluzywnego domu, bądź hotelu, który od dawna jest opuszczony i nieco zdemolowany. Taki wystrój zdecydowanie przywodzi na myśl niewykorzystany pomysł twórców i okazję na umieszczenie tutaj przynajmniej krótkiej misji.

Choć może się wydawać, że cała lokacja została zostawiona przez twórców i nic nie wnosi do gry, to komentujący wątek gracze szybko zauważyli, że ten kompleks to drugie po Paradiso miejsce, w którym możemy zdobyć stroje do nurkowania dla naszej postaci.

To nie jest przypadkowy POI, to w zasadzie jedyne cholerne miejsce w całym wszechświecie, w którym można niezawodnie zdobyć strój kąpielowy

– redR0OR

Jedyne poza kradzieżą z domków plażowych na Paradiso

– raven00x

Okazuje się, że tego typu lokacji jest więcej i zdaniem graczy warto ich szukać, by znaleźć takie miejsca jak chociażby kopalnia siarki Ka’zaal czy baza Vulture’s Roost.

Kopalnia siarki Ka'zaal. Jest to miejsce, w którym Barrett znalazł swój artefakt. Nie jest jednak powiązane z żadną istotną zawartością i trzeba się na nią natknąć.

Vulture’s Roost. Baza Ecliptic. Ponownie nie ma dla niej żadnej znaczącej historii ani misji. Po prostu można natknąć się na nią i oczyścić, by zdobyć losowe łupy. (…)

– rhn18

Deweloperzy z Bethesdy zapomnieli o niedokończonych lokacjach?

Niektórzy fani gry pozostają jednak przy stwierdzeniu, że na Maheo mieliśmy doświadczyć przeróżnych wydarzeń jednak Bethesda o tym zapomniała. Gracze wypominają deweloperom nieuwagę i niedbałość oraz wiele głupot, które trafiły do finalnej wersji gry.

(…) Naprawdę, oszałamia mnie to, jak bardzo spieprzyli tego typu rzeczy w całej grze. Nie chodzi nawet o to, że punkty POI pojawiają się tam, gdzie nie powinny... są błędy projektowe i niespójności w pojedynczych punktach POI. Jeden budynek ma śluzy powietrzne, ale sąsiedni już nie... otwory wentylacyjne otwierają się do atmosfery w budynkach ze śluzami powietrznymi... budynek można uznać za ciśnieniowy, nawet z gigantyczną dziurą w podłodze otwierającą go na zewnątrz... itd.

To Bethesda, firma znana z dbałości o szczegóły w swoich środowiskach. Po prostu tego nie rozumiem. (…)

– Deebz_

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy te miejsca od początku były zaplanowane przez twórców, czy zwyczajnie zostały pominięte w czasie produkcji. Na pewno odkrycie tajemniczej lokacji po kilkuset godzinach gry jest nie lada przeżyciem i być może fani Starfielda znajdą ich jeszcze więcej.

Więcej na temat:   cRPG   Różności

Odwiedzając Wrota Baldura w Baldur's Gate 3 tak naprawdę omijamy olbrzymią część miasta i nie chodzi o jego górny dystrykt

To prawie tak, jakby gra o nazwie Wrota Baldura nie pokazywała wszystkiego, co miasto mogłoby mieć do zaoferowania.

Odwiedzając Wrota Baldura w Baldur's Gate 3 tak naprawdę omijamy olbrzymią część miasta i nie chodzi o jego górny dystrykt

Baldur's Gate 3 wkroczył na ring. Wrestlerka z USA ruszyła do obrony tytułu w stroju bohaterki z gry

Na szczęście nie zapomniała przy tym odpowiednio rozbudować się pod siłę.

Baldur's Gate 3 wkroczył na ring. Wrestlerka z USA ruszyła do obrony tytułu w stroju bohaterki z gry

Gracz Baldur's Gate 3 znalazł sposób, by oszczędzić Karlach i zachować człowieczeństwo Wylla. Wystarczyła odrobina przemocy

Jak pogodzić Wylla i wymagania Mizory jednocześnie zachowując Karlach w drużynie? Jeden z graczy znalazł odpowiedni, choć nietypowy sposób.

Gracz Baldur's Gate 3 znalazł sposób, by oszczędzić Karlach i zachować człowieczeństwo Wylla. Wystarczyła odrobina przemocy