Tak mogłoby wyglądać anime Genshin Impact, fani zachwyceni pięknym filmem

Ewa Ichniowska

24 stycznia 2023, 13:58

reakcje1

Oficjalna animacja na Chiński Nowy Rok ukazująca piękno miasta Liyue i postaci ze świata Teyvat podczas świętowania skradła serca fanów. Pojawia się też pytanie: czy tak będzie wyglądać anime Genshin Impact?

Tak mogłoby wyglądać anime Genshin Impact, fani zachwyceni pięknym filmem
Źródło fot. HoYoverse
i

W Genshin Impact trwają obchody Lantern Rite – Festiwalu Latarni, święta, które jest odpowiednikiem Chińskiego Nowego Roku w świecie Teyvat. Z tej okazji na oficjalnym kanale gry został opublikowany animowany film zatytułowany „Dream Upon a Lantern”. Możecie zobaczyć go poniżej:

Z okazji Festiwalu Latarni miasto Liyue tętni życiem. Po przybranych w czerwień i złoto oraz ozdobionych lampionami ulicach Liyue przechadzają się nie tylko jego mieszkańcy, ale też grywalne postaci ze wszystkich krain Teyvatu.

Wzruszające sceny

Twórcy Genshin Impact, chińskie studio HoYoverse, nawiązują do tradycji Chińskiego Nowego Roku, który jest przede wszystkim świętem rodzinnym. W animacji zobaczymy więc razem rodzeństwo Kamisato z Inazumy, siostry Jean i Barbarę oraz Albedo szukającego w tłumie siostrzyczki Klee z Mondstadt. Nie zabrakło też rodzin, których nie łączą więzy krwi: załogi pirackiego statku Alcor, czy Tighnariego z wychowanką Collei z Sumeru.

Tak mogłoby wyglądać anime Genshin Impact, fani zachwyceni pięknym filmem - ilustracja #1
Archonci Ei, Nahida, Zhongli i Venti wreszcie się spotykają. Fot. HoYoverse via Youtube.

Animacja poruszyła fanów także ze względu na interakcje między postaciami, które zwykle się nie spotykają. Szczególnie wzruszające okazało się spotkanie Archontów – bóstw opiekuńczych Teyvatu – oraz to, że wiecznie samotny wojownik Xiao tym razem ma towarzysza podczas święta. Komentujący na YouTubie fani nie kryli emocji:

Qiqi znalazła przyjaciółkę i wygląda na bardziej pełną życia, niż kiedykolwiek, Zhongli w końcu znalazł tych, którzy mogą dzielić z nim wspomnienia, a Xiao nie musi już siedzieć samotnie na szczycie posągu.

– Background Character J

Czterej Archonci razem. Trzy tancerki (z różnych części świata) na wspólnej scenie. Troje przywódców państw w Jadeitowej Komnacie. Te trzy sceny są dla mnie ukoronowaniem dnia.

– Yukinoshita Yukino

Uwielbiam cały ten filmik i oglądanie wszystkich bohaterów razem... ale Xiao w towarzystwie Travellera serio sprawił, że zakręciła mi się łezka w oku, tak się cieszę, że nie tylko ogląda Festiwal Latarnii z własnej woli, ale też z kimś u swego boku.

– N Fernandes

Wielu graczy zachwycało się również nastrojem i jakością animacji, która stoi na bardzo wysokim poziomie. Czy tak mogłaby wyglądać animowana adaptacja gry?

Zapowiedź anime?

Anime Genshin Impact to nie tylko nabożne życzenie fanów – produkcja jest w planach, choć nie znamy jeszcze jej daty premiery. W zeszłym roku podczas oficjalnego livestreamu ujawniony został trailer anime, nad którym będzie pracować popularne studio ufotable wraz z HoYoverse. Poniżej zobaczycie zwiastun przedstawiający głównych bohaterów oraz panoramy Teyvatu.

Spostrzegawczy zauważą podobieństwa pomiędzy dwoma animacjami. Choć film Dream Upon a Lantern ma nieco wyraźniejszą czarną kreskę, zwłaszcza styl rysowania postaci jest bardzo podobny. Spójna oprawa graficzna to dobry znak, że prace nad anime postępują. Ufotable znane jest z wysokiej jakości produkcji, więc fani mogą spodziewać się, że studio utrzyma poziom i anime Genshin Impact będzie wyglądać bosko.

Więcej na temat:   Różności

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
1

Valorant ma problem z nowymi agentami, nikt nie chce nimi grać

Po przeprowadzeniu analizy rankingu agentów z Valoranta stało się jasne, że gracze nie wybierają nowych postaci. Są one zbyt podobne do już istniejących.

Valorant ma problem z nowymi agentami, nikt nie chce nimi grać

Ewa Ichniowska

3 lutego 2023, 14:56

reakcje2

Geralt, Lara Croft i inne postacie jako ludziki LEGO, te modele byłyby hitami

Po kocich transformacjach przyszła pora na sprawdzenie, jak wyglądaliby bohaterowie serii Wiedźmin, Metal Gear, Assassin's Creed i Tomb Raider jako klocki LEGO.

Geralt, Lara Croft i inne postacie jako ludziki LEGO, te modele byłyby hitami

Ewa Ichniowska

3 lutego 2023, 16:15

reakcje1

W Brazylii kupicie już GTA 6, w dodatku na PS2!

Jeśli komuś śpieszno zagrać w GTA VI, może warto zajrzeć na stragany z grami w Brazylii?

W Brazylii kupicie już GTA 6, w dodatku na PS2!

Ewa Ichniowska

6 lutego 2023, 11:45

reakcje4