Galeria Sims 4 pełna rasizmu i dyskryminacji, banów od EA brak

W Galerii The Sims 4 pojawiły się oburzające obrazki. EA okazuje się być bezradne wobec rasistowskich użytkowników, którzy pozostają bezkarni.

Galeria Sims 4 pełna rasizmu i dyskryminacji, banów od EA brak
Źrodło fot. EA
i

Mamy kolejny przykład na to, że niestety wśród graczy znajduje się masa głupich ludzi. Ujawnił to szokujący post na Reddicie, w którym jeden z użytkowników ujawnił skalę karygodnych zachowań, jakich dopuszczają się niektórzy fani The Sims 4.

Rasizm uchodzi na sucho

Chodzi o światy i rodziny tworzone przez społeczność The Sims, udostępniane następnie innym osobom za pomocą Galerii. Można w niej znaleźć wiele przykładów twórczości graczy – niestety, duża dowolność w tej kreacji może prowadzić do wielu nadużyć – w tym jawnego rasizmu i dyskryminacji.

Tak jak w poście na Reddicie napisał gracz whatifu:

Galeria w The Sims jest pełna toksycznych zachowań. Myślałem, że należy zwrócić na to uwagę EA, jednak się w tej kwestii nic nie dzieje. To absolutnie obrzydliwe […]

Pod spodem zostały umieszczone dwa screeny, które zawierają rasistowskie wpisy.

Chociaż wydaje się niemożliwe, by takie „żarty” w XXI w. uchodziły na sucho w przestrzeni publicznej, to okazuje się, że deweloperzy nie banują tych treści automatycznie. Dopiero po otrzymaniu zgłoszenia elementy tego rodzaju mogą zostać usunięte z Galerii.

Jak pisze autor posta w komentarzu poniżej:

Korzystając z wyszukiwania przez filtr, można tam znaleźć niezliczoną ilość bzdur. [Można się tam natknąć na – dop. red] popieranie rasizmu, antysemityzmu, pornografii dziecięcej, zniewolenia seksualnego i tak dalej.

EA wzywa nas do oznaczania i flagowania ich samodzielnie, jednak nie możemy być zobowiązani do wykonywania pracy EA, skoro oni sami nie chcą tego robić.

Nie ma żadnych wątpliwości, że treści tego typu powinny być natychmiastowo kasowane, a ich twórcy banowani. Miejmy nadzieję, że EA w końcu zwróci uwagę na problem, zamiast przerzucać odpowiedzialność na graczy.

Więcej na temat:   Różności

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
1

23 lata historii LEGO Star Wars na jednej ścianie; ta kolekcja to marzenie fanów

Użytkownik Youtube spełnił marzenia i uwiecznił 23 lata historii na 4 metrowej wystawie LEGO Star Wars. Planuje udostępnienie kolekcji zwiedzającym.

23 lata historii LEGO Star Wars na jednej ścianie; ta kolekcja to marzenie fanów

Zestaw LEGO za 1 grosz? Lidl rusza z promocją, ale musicie się śpieszyć

Od poniedziałku 21 listopada kupicie w Lidlu zestawy klocków LEGO oraz inne zabawki za 1 grosz. Gdzie jest haczyk?

Zestaw LEGO za 1 grosz? Lidl rusza z promocją, ale musicie się śpieszyć

1,5-metrowe LEGO za 3 tysiące złotych; ta Wieża Eiffla to prawie mebel

Za kilka dni odbędzie się premiera nowego zestawu LEGO z serii Travel & History. Najnowsze dzieło firmy będzie miniaturą kultowej wieży Eiffla, choć określenie „miniatura” może być mylące.

1,5-metrowe LEGO za 3 tysiące złotych; ta Wieża Eiffla to prawie mebel