Gacha w LoL-u żyje i ma się dobrze. Riot zapowiada kolejną mityczną odmianę skórki

LoL

Portfele kolekcjonerów i zagorzałych mainów ponownie opustoszeją. Riot nie zamierza rezygnować ze swojego nowego pomysłu na skórki.

Gacha w LoL-u żyje i ma się dobrze. Riot zapowiada kolejną mityczną odmianę skórki
Źródło fot. Riot Games
i

Dwa miesiące temu Riot Games wyszło z inicjatywą nowego wariantu skórek w League of Legends. Tak zwane mityczne odmiany miały być specjalnymi chromami wybranych legendarnych skinów, zaopatrzonymi w odświeżony model, splash art oraz pakiet innych dodatków. Serię miał otwierać Jhin Likwidator Mrocznego Kosmosu.

W praktyce nabycie takiego „ciuchu” wiązało się z wydaniem dwustu dolarów na eventowe kapsuły, co średnio przypadło do gustu graczom. Jak się jednak okazuje, Riot jest usatysfakcjonowany z tej idei i zamierza ją dalej rozwijać.

Muzyczne perypetie Riot Games

Obecnie w świecie LoL-a trwa sezon Mistrzostw Świata. Co za tym idzie, Riot dwoi się i troi, żeby zapewnić fanom rozrywkę oraz nową (płatną) zawartość. Do najgłośniejszych przedsięwzięć firmy zalicza się debiut HEARTSTEEL, czyli nowego zespołu muzycznego spod szyldu fikcyjnej wytwórni.

Z tej okazji Riot przypomniał sobie o istnieniu innego projektu tego typu sprzed czterech lat. True Damage było mieszaną grupą tworzącą muzykę z pogranicza hip-hopu, która nie odniosła tak dużego sukcesu jak wcześniejsze K/DA (oparte na k-popie). Można powiedzieć, że zespół wylądował na dnie szuflady, z którego nie wychodził aż do teraz…

…bynajmniej nie w taki sposób, jakiego oczekiwaliby gracze. Przypomniawszy sobie o istnieniu czegoś takiego jak True Damage, Riot zapowiedział nadejście kolejnej mitycznej odmiany skórki. Ekko Przełomu z True Damage już niedługo pojawi się na serwerach.

Kolejna ofiara gacha gamingu

Jak argumentuje 100 pc nuggets, czyli projektantka zajmująca się skórkami, mityczna odmiana Jhina Mrocznego Kosmosu usatysfakcjonowała zespół Riotu. Deweloperzy są jednocześnie świadomi liczby graczy „niezainteresowanych ukończeniem ścieżki pokazu”, w związku z czym wprowadzono kilka zmian do systemu kapsuł.

[...] Zmienimy nagrody kamieni milowych, dodając 50 Mitycznej Esencji i usuwając losową trwałą skórkę o wartości 1350 RP. Mamy nadzieję, że pomoże to przeciwdziałać wrażeniu, że ostateczna nagroda jest jedyną wartościową rzeczą na ścieżce.

- 100 pc nuggets

Gacha w LoL-u żyje i ma się dobrze. Riot zapowiada kolejną mityczną odmianę skórki - ilustracja #1
Źródło: Riot Games

Reakcje graczy są porównywalnie negatywne, co ostatnim razem. Zdobycie nowej skórki dla Ekko w dalszym ciągu wymaga zakupu trzydziestu kapsuł. Fani wyrażają swoje niezadowolenie chociażby za pośrednictwem wpisu SkinSpotlights na Twitterze/X.

Mam nadzieję, że moje postacie nie będą już dostawać legendarek, inaczej skończą z niesamowitymi „chromami” za 200 dolców w systemie Gacha. Dziękujemy ci, 100 pc nuggets, za wprowadzenie go do Ligii, gracze naprawdę tego chcieli. W przeciwieństwie do innych rzeczy, o które prosimy przez lata.

- Bess

Ach, czyli projektanci pozostają nietaktowni i wciąż ignorują graczy, super! Cieszę się, że Riot ma gdzieś nasz feedback, chyba że dotyczy on wyglądu skórki.

- Heliacal

Sytuacja z Ekko Przełomu nasuwa na myśl dwa wnioski. Riot Games rzeczywiście nie przejmuje się negatywnymi opiniami społeczności lub… skórka Jhina rzeczywiście przyniosła oczekiwany zysk, a gracze chętnie kupowali kolejne kapsuły.

Więcej na temat:   LoL

Zapowiedź walki z soft intingiem w LoL-u wywołała postrach u wielu graczy. Boją się banów za to, że są zwyczajnie słabi

To mógłby być kolejny powód do narzekania na Vanguarda. Na szczęście zmiany niekoniecznie będą dotyczyły wszystkich.

Zapowiedź walki z soft intingiem w LoL-u wywołała postrach u wielu graczy. Boją się banów za to, że są zwyczajnie słabi

Ile wydałem na LoL-a? Tak można to sprawdzić w 2022 roku

League of Legends daje nam możliwość zakupu wielu elementów w grze. Riot Games udostępnia narzędzie, które pozwoli nam sprawdzić wszystkie nasze wydatki.

Ile wydałem na LoL-a? Tak można to sprawdzić w 2022 roku

LoL - Aurora ujawniona. Oto wszystko co wiemy o nowej postaci w grze Riotu

Do sieci trafił pierwszy zwiastun przedstawiający historię nowej czempionki, która niebawem trafi do League of Legends. Czego gracze mogą spodziewać się po Aurorze?

LoL - Aurora ujawniona. Oto wszystko co wiemy o nowej postaci w grze Riotu