Fani oszaleli ze szczęścia; łzy radości z powodu awansu na IEM Rio

Imperial jest ostatnią drużyną, której udało się zakwalifikować na IEM Rio 2022. Nadchodzący turniej może być niezapomnianym wydarzeniem dla brazylijskich fanów.

Fani oszaleli ze szczęścia; łzy radości z powodu awansu na IEM Rio
Źródło fot. Twitter / ESLCS
i

Wszystkie kwalifikacje do Majora IEM w Rio dobiegły już końca. Ostatni mecz, który mogliśmy w ich ramach oglądać, stoczyły drużyny Imperial oraz Complexity. Zakończył się on wynikiem 2-1 na korzyść brazylijskiego zespołu, ku wielkiej radości ich fanów.

Po zwycięstwie Internet natychmiast obiegły filmiki pokazujące między innymi brazylijskich fanów świętujących sukces drużyny.

Wagi rozstrzygającemu spotkaniu nadawali zawodnicy, których występu na majorze wiele osób nie może się doczekać. Imperial występuje obecnie w składzie: Gabriel „FalleN” Toledo, Fernando „fer” Alvarenga, Marcelo „chelo” Cespedes, Vinicius „VINI” Figueiredo oraz Ricardo „boltz” Prass, a ich trenerem jest Lincoln „fnx” Lau.

Ich reakcja na wygraną również była niezwykle emocjonalna. Klip, na którym możemy zobaczyć cieszących się wygraną zawodników szybko zyskał popularność na Reddicie. Jeden z zawodników, a konkretnie chelo nie mógł powstrzymać łez radości.

Najbliższy Major jest pierwszym turniejem tak dużej rangi organizowanym w Brazylii. Dlatego też społeczność nie potrafiła wyobrazić sobie tego eventu bez FalleNa czy fnxa – zawodników uznawanych w tym kraju za legendy CSGO.

Zarówno FalleN jak i fnx brali udział w turniejach już od 2004 roku grając w Counter-Strike, a także w Counter-Strike: Source. Na profesjonalnej scenie CSGO są obecni od jej początków, dlatego nie tylko brazylijscy fani liczyli na ich udział w Majorze. Na Twitterze taką nadzieję wyrazili najbardziej rozpoznawalni obecnie gracze, jak s1mple, karrigan, czy EliGE.

Fani oszaleli ze szczęścia; łzy radości z powodu awansu na IEM Rio - ilustracja #1
Źródło: Twitter / s1mpleO

Wiedziałem, że pierwszy major w Brazylii nie mógłby się odbyć bez takich graczy jak Fallen, coldzera, taco, fer, czy fnx.

– s1mple

Ewidentnie podekscytowany wynikiem meczu był nawet administrator oficjalnego konta ESL na Twitterze. Ku radości fanów przyłączył się do świętowania sukcesu zmieniając zdjęcie profilowe oraz nazwę konta.

Fani oszaleli ze szczęścia; łzy radości z powodu awansu na IEM Rio - ilustracja #2
Źródło: Twitter / ESLCS

Wygląda na to, że cała społeczność CSGO cieszy się z sukcesu Brazylijczyków. Nawet kibice Complexity nie sa zawiedzeni po długim i emocjonującym meczu.

Jestem fanem Complexity, ale i tak trzymałem kciuki za FalleNa.

– kobedunkingonhoward

Ten major nie byłby taki sam bez FalleNa i spółki. Strasznie się cieszę z zakwalifikowania się tych trzech brazylijskich drużyn – Imperial, 00nation i Furii – na ten konkretny major. Nie mogę się doczekać aż zobaczymy mecze z widownią.

– OfficialSky

Na majorze doświadczymy najlepszej atmosfery, jaką można zobaczyć w CSGO, kiedy ci goście będą grali w Rio.

– Three_Colors3

Na Majorze w Rio wszystkie mecze rozgrywane będą w obecności publiki. Turniej może być więc rzeczywiście niezapomniany, szczególnie dla brazylijskich fanów.

Więcej na temat:   esport   CSGO

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
1

Turniej LoL-a dla kobiet nadchodzi, jeszcze możecie się zapisać

Turniej dla kobiet w LoL-u rozpocznie się już 26 listopada pod nazwą Rising Stars. Zgłosić może się każda żeńska drużyna, jednak nie brakuje zainteresowania ze strony profesjonalnych organizacji.

Turniej LoL-a dla kobiet nadchodzi, jeszcze możecie się zapisać

Virtus.pro znowu robi zamieszanie; czy drużyna wraca do swojej nazwy?

Powiązania Virtus.pro z Kremlem sprawiły, że drużyna została wykluczona z wielu rozgrywek na e-sportowej scenie CSGO. Post umieszczony na Instagramie zespołu może jednak sugerować jej powrót do starej nazwy.

Virtus.pro znowu robi zamieszanie; czy drużyna wraca do swojej nazwy?

Polski CSGO wstaje z kolan; Polacy z gwarantowanym awansem do IEM w Brazylii

Dobre wiadomości dla polskich fanów CS:GO. Już dziś wiemy, że przynajmniej jedna polska drużyna zdobędzie kwalifikacje na prestiżowy IEM Brazil 2023. Polskie ekipy zaskoczyły wszystkich, pokonując faworytów.

Polski CSGO wstaje z kolan; Polacy z gwarantowanym awansem do IEM w Brazylii