Dziś ostatnia szansa, by przenieść dane z konta Mojang na konto Microsoftu. Inaczej stracicie dostęp do Minecrafta [Aktualizacja]

Gracie w Minecrafta? A pamiętaliście o przeniesieniu swojego konta na platformę Microsoftu? To ostatni dzwonek, by to zrobić i nadal cieszyć się grą w klockowym świecie.

Dziś ostatnia szansa, by przenieść dane z konta Mojang na konto Microsoftu. Inaczej stracicie dostęp do Minecrafta [Aktualizacja]
Źródło fot. YouTube/Minecraft
i

Minecraft w 2014 roku został kupiony przez Microsoft. Chociaż początkowo fani nie byli zachwyceni tą wiadomością, to popularność gry wcale na tym nie straciła. 9 lat później klockowy świat nadal radzi sobie bardzo dobrze i cieszy się dużym uznaniem wśród graczy.

Aktualizacja:

Jeżeli nie udało wam się przenieść konta na czas, to twórcy utworzyli specjalną stronę, na której znajdziecie wszystkie niezbędne informacje oraz instrukcję mówiącą o tym jak krok po kroku przejść cały proces. Ostatnia szansa na poprawne połączenie konta Mojang z kontem Microsoftu trwa do 18 grudnia 2023 roku

Oryginalna wiadomość z 18 września 2023:

Ostatni dzwonek, by nie stracić dostępu do gry

W październiku 2020 roku deweloperzy poinformowali społeczność o konieczności przeniesienia dotychczasowego konta Mojang na konto Microsoftu. Wówczas decyzję tłumaczono większym bezpieczeństwem, jednym kontem do wszystkich tytułów spod znaku Minecrafta oraz mnóstwem udogodnień.

Dodatkowo, gracze którzy poprawnie przenieśli swoje dane, otrzymali pelerynę, która miała być znakiem i przypomnieniem, że inni gracze również muszą to zrobić. Sami deweloperzy jednak nie podali wówczas ram czasowych, które będą dotyczyć migracji, a jedynie poinformowali, że nieprzeniesione konta stracą określone subskrypcje w 2022 roku.

Wraz z początkiem sierpnia Mojang poinformował fanów, że konta można przenosić do 19 września 2023 roku do godziny 17:00 czasu środkowoeuropejskiego. Jest to ostateczny termin kiedy można to zrobić, po jego przekroczeniu użytkownicy nie będą mieć możliwości zalogowania się na stronę Minecraft.net ani do Launchera, a tym samym ich konta będą bezpowrotnie zablokowane.

Jak przenieść konto Mojang na konto Microsoft?

Przeniesienie konta Minecraft może wydawać się trudne, ale w istocie nie zajmie więcej niż kilka minut. Można to zrobić na kilka sposobów, a najprostszym jest kliknięcie na komunikat o możliwości migracji, który wyświetla się po zalogowaniu się na stronie Minecraft.net albo podczas próby logowania do launchera.

Następnie należy podążać za wyznaczonymi przez mechanizm krokami, logując się odpowiednio na stronie Minecraft.net. Potem należy połączyć konto Minecraft z kontem Microsoft. Robimy to poprzez zalogowanie się na swoje konto Microsoft na platformie Mojang.

Jeżeli nie posiadamy konta Microsoft to na jednym z etapów będziemy musieli je założyć (może być to również konto, z którego korzystamy w ramach konta użytkownika naszego systemu Windows, gdyż ono łączy ze sobą wszystkie niezbędne usługi).

Po poprawnym przeniesieniu konta, naszym oczom ukaże się komunikat potwierdzający migrację. W przypadku wątpliwości, twórcy zachęcają do skorzystania z oficjalnego FAQ, a na platformach takich jak YouTube znajdziemy mnóstwo poradników, jak skutecznie przenieść nasze konto.

Więcej na temat:   Minecraft

Najlepsze seedy do Minecrafta 1.20

Generując nowy świat w Minecraft warto zapoznać się z seedami, które urozmaicą Waszą rozgrywkę. Tutaj znajdziecie pięć wyjątkowo ciekawych miejsc do rozpoczęcia nowej gry.

Najlepsze seedy do Minecrafta 1.20

Minecraft otrzymał pierwszą nową broń od lat. W grze pojawił się buzdygan zadający absurdalne obrażenia

Atakowanie wrogów z wysokości nigdy wcześniej nie było tak satysfakcjonujące.

Minecraft otrzymał pierwszą nową broń od lat. W grze pojawił się buzdygan zadający absurdalne obrażenia

X-ray w Minecraft 1.19, jak uruchomić pomocny texture pack?

Podstawowy wygląd Minecrafta jest nudny? Oto, jak w prosty sposób zainstalować texture pack – jeden upiększy wizualną część gry, a inny ułatwi samą rozgrywkę.

X-ray w Minecraft 1.19, jak uruchomić pomocny texture pack?