Przeniósł Dooma do Minecrafta; efekt jest świetny, ale to dopiero początek

Mieliśmy Dooma na lodówkach, w Notatniku i na klocku LEGO. Może przyszła pora na Minecrafta?

Przeniósł Dooma do Minecrafta; efekt jest świetny, ale to dopiero początek
Źródło fot. Mojang Studios
i

Pierwszy Doom to szczególna produkcja. Od lat gracze mają obsesję na punkcie uruchamiania go na każdym możliwym (a nawet niemożliwym) sprzęcie. Albo chociaż odtwarzaniu całej gry w jakiejś formie w innych produkcjach. Tak jest też w przypadku gracza Minecrafta, który przeniósł do gry pierwszą mapę z Dooma.

Doom w świecie z klocków

ZeppyTube – użytkownik serwisu Reddit – pochwalił się swoją wizją E1M1 (albo hangaru lub MAP01, bo tak zwie się pierwsza lokacja oryginalnego Dooma na różnych platformach). Fan nie tylko odtworzył sam poziom, lecz także rozmieszczenie przedmiotów i części sekretów.

Całość uzupełnił muzyką, co prawda nieskomponowaną przez niego, ale za to bliską fanom Dooma, podobnie jak efekty dźwiękowe towarzyszące m.in. podnoszeniu porozsiewanych po planszy „znajdziek”.

Na razie zabrakło wrogów (a tym samym strzelania), ale ZeppyTube bynajmniej nie skończył z projektem. Nadal ma do dodania część sekretów z oryginału oraz resztę mapy. Niewykluczone, że w pewnym momencie stworzy (niemal) grywalną wersję E1M1

Niemniej już teraz fani Minecrafta (i Dooma) docenili jego projekt. Nie da się jednak ukryć, że wspomniany brak niektórych sekretów oraz powolne tempo biegu bohatera nieco zepsuły niektórym radość z oglądania nagrania.

To nie pierwszy raz, kiedy Doom zawitał w dziele studia Mojang. Fani wielokrotnie tworzyli konstrukcje inspirowane kultową grą id Software, choć rzadko pozostawali równie wierni oryginałowi, co ZeppyTube.

Więcej na temat:   Minecraft

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
1

Najlepsze seedy do Minecrafta 1.19.2

Generując nowy świat w Minecraft warto zapoznać się z seedami, które urozmaicą Waszą rozgrywkę. Tutaj znajdziecie pięć wyjątkowo ciekawych miejsc do rozpoczęcia nowej gry.

Najlepsze seedy do Minecrafta 1.19.2

Kiedy premiera Minecraft 1.20 i czego się spodziewać?

W październiku Mojang zapowiedział, że w 2023 roku ich produkcja otrzyma dużą aktualizację. Minecraft 1.20 wprowadzi kilka istotnych zmian, na które czeka rzesza fanów.

Kiedy premiera Minecraft 1.20 i czego się spodziewać?

Wieża w Minecraft tak wielka, że gra na nią nie pozwalała

Minecraftowi konstruktorzy po raz kolejny dali o sobie znać. Tym razem gracz zbudował wieżę, która niemal dwukrotnie przekracza dopuszczalną wysokość wirtualnego świata.

Wieża w Minecraft tak wielka, że gra na nią nie pozwalała