Nowe utwory do Cyberpunka 2077 zapowiedziane, to dzieła społeczności

Ewa Ichniowska

1 lutego 2023, 14:01

reakcje5

Znamy wyniki konkursu Growl FM, który wyłonił 14 nowych utworów do gry skomponowanych przez członków społeczności Cyberpunka. Zostaną dodane do gry w DLC Phantom Liberty.

Nowe utwory do Cyberpunka 2077 zapowiedziane, to dzieła społeczności
Źródło fot. CD Projekt Red
i

W DLC Phantom Liberty do Cyberpunka 2077 zostanie dodana nowa radiostacja, 89.7 Growl FM. Piosenki, które gracze usłyszą na tych falach zostały wybrane spośród oszałamiającej liczby ponad 7800 utworów nadesłanych przez społeczność.

Wśród zwycięzców konkursu znaleźli się wykonawcy m.in. z USA, Francji, Niemiec, Japonii i Korei, reprezentujący gatunki takie jak elektronika, rock, metal, hip-hop i punk. Na oficjalnym koncie Cyberpunka na Twitterze została opublikowana lista piosenek, które zostaną dodane do gry:

Redditowi detektywi pospieszyli, by zidentyfikować twórców: DrunkLad zebrał linki do profili i twórczości większości zwycięzców na platformach takich jak YouTube, Soundcloud, Spotify czy Bandcamp. Wśród nich znajdziemy zespoły, które zbierają 200-300 tysięcy słuchających miesięcznie na Spotify, ale także muzyków, którzy są praktycznie nieznani. Ta różnorodność sugeruje, że Studio CD Projekt Red postawiło na jakość utworów, a nie popularność wykonawców.

Spełnione marzenia twórców

Wyniki konkursu komentowali na Twitterze także sami uczestnicy; ci, którym się nie udało gratulowali zwycięzcom i obiecywali dalej tworzyć, zaś wykonawcy, których piosenki pojawią się w Cyberpunku dzielili się swoją radością.

Japońska V-tuberka i kompozytorka NoiR pochwaliła się swoim wyróżnieniem w dwóch językach, pisząc, że jest pełna niedowierzania i niezwykle szczęśliwa, że jej piosenka trafi do gry. Kiba wyznał, że to dla niego prawdziwe spełnienie marzeń. Piosenkarka HARU NEMURI nie kryła ekscytacji, pisząc że to dla niej zaszczyt. Ujawnił się też członek nieznanego dotychczas francuskiego Coeur Noir, zapowiadając, że niedługo zespół opublikuje więcej piosenek.

Wypowiedzieli się także zaangażowani w organizację konkursu członkowie ekipy CD Projekt Red, w tym Quest Director Paweł Sasko, który wyjawił, że miał przyjemność przesłuchać piosenki, które przeszły do finału i był pod wrażeniem tego, jak różnorodne i kapitalne były nadesłane utwory. Pogratulował więc uczestnikom wspaniałej roboty. Wszystko wskazuje na to, że radiostacja 89.7 Growl FM będzie hitem.

Więcej na temat:   Cyberpunk 2077

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
5

Cyberpunk 2077 pozbawiony kontrowersyjnego moda; fani Judy nie są zadowoleni

Jeden z popularnych modów do Cyberpunka 2077 został usunięty. Pozwalał na romans męskiego V z Judy; gracze są tym faktem oburzeni.

Cyberpunk 2077 pozbawiony kontrowersyjnego moda; fani Judy nie są zadowoleni

Ewa Ichniowska

28 października 2022, 14:44

reakcje3

Wygląda znajomo? Rebecca z Cyberpunk 2077: Edgerunners splagiatowana w chińskiej grze

Rebecca nową waifu w chińskiej grze mobilnej? Fani dzielą się niesamowitym odkryciem.

Wygląda znajomo? Rebecca z Cyberpunk 2077: Edgerunners splagiatowana w chińskiej grze

Ewa Ichniowska

9 lutego 2023, 12:58

reakcje1

Cyberpunk 2077 skrywa tajemnicę, która może być związana z Matrixem

Ostrzeliwany przez helikopter hotel to jedna z wielu zagadek, które kryje Cyberpunk 2077. Co tam się wydarzyło? Przedstawiamy teorie fanów.

Cyberpunk 2077 skrywa tajemnicę, która może być związana z Matrixem

Ewa Ichniowska

10 marca 2023, 12:16

reakcje6