„Najgorszy Major ever” - finał turnieju CSGO wynudził kibiców

Wczoraj zakończył się Major IEM Rio. Mimo początkowych pozytywnych emocji wokół turnieju, finalnie fani oceniają go bardzo surowo.

„Najgorszy Major ever” - finał turnieju CSGO wynudził kibiców
Źrodło fot. Twitter / ESLCS
i

Major IEM Rio dobiegł końca, więc dla fanów nadszedł czas podsumowania. Zapowiedziany jeszcze przed pandemią, był jednym z najbardziej wyczekiwanych turniejów. Biorąc pod uwagę to, jak dużą ekscytację wywoływał, zadziwiające jest, że społeczność ocenia go jako jeden z gorszych Majorów CSGO.

Cisza na arenie

Pierwsze etapy turnieju zapowiadały się świetnie – pełna arena, liczne przyśpiewki i mnóstwo energii. Z czasem na widowni zaczęło robić się jednak coraz ciszej, a atmosfera w trakcie wielkiego finału była raczej rozczarowująca.

W ostatnim meczu rywalizującymi zespołami były Outsiders i Heroic. Zakończył się on wynkiem 2-0 dla rosyjskiej drużyny. Nagranie z momentu zwycięstwa opublikował na swoim Twitterze komentator YNk.

Uwagę wielu osób przykuła prawie zupełna cisza. Na filmiku widzimy jedynie kilku klaszczących fanów. To właśnie stało się głównym zarzutem widzów oglądających Majora z domów.

Widownia wiwatowała ciszej dla zwycięzców turnieju niż zazwyczaj krzyczą w czasie ćwierćfinałów, bo 90% z nich obchodzą tylko brazylijskie drużyny. To bez wątpienia najgorszy Major ever, przynajmniej pod względem publiczności.

– MrJackGuy

W związku z lokalizacją turnieju naturalne było to, że największym wsparciem cieszyć będą się zespoły z Brazylii. Jednak, kiedy ostatni z nich – FURIA – odpadł w półfinale, zabrakło fanów kibicujących zarówno Outsiders, jak i Heroic.

Najgorszy Major w historii?

Nie był to jedyny powód, dla którego Major został źle oceniony. Użytkownicy Reddita byli w stanie znaleźć ich dużo więcej.

Każdej widowni byłoby ciężko stworzyć wyjątkową atmosferę w trakcie tego finału. Obie drużyny mają mało fanów, nie było zbyt wielu ekscytujących rund, no i mecz był dość jednostronny.

– Sossen

Dodatkowo społeczność zgadza się co do tego, że turniej mógłby być dużo ciekawszy, gdyby topowe drużyny pokazały się z lepszej strony. Trzeba przyznać, że zawodnicy występujący w finale zaprezentowali naprawdę wysoki poziom, jednak ich droga do tego meczu mogła być dużo cięższa.

Porażki drużyn takich jak FaZe, Vitality czy Ninjas in Pyjamas nie wynikały tak bardzo z dobrej gry przeciwników, jak po prostu z ich słabej formy. W konsekwencji poziom Majora był dużo niższy niż wskazywał na to potencjał zakwalifikowanych na niego zawodników.

Na Reddicie użytkownik Civizao znajduje jeszcze jedną porażkę tego turnieju.

Mam wrażenie, że ten Major miał pogodzić ze sobą społeczności z Europy i Brazylii, ale one tylko bardziej się do siebie uprzedziły. Przeciętny europejski fan wciąż nie lubi brazylijskiego i na odwrót.

ESL przed finałem zapowiedziało, że w przyszłym roku IEM wróci do Brazylii. Możemy mieć nadzieję, że doświadczenia z tegorocznego turnieju pozwolą na zbudowanie lepszej atmosfery następnym razem.

Więcej na temat:   esport   CSGO

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
0

Fani oszaleli ze szczęścia; łzy radości z powodu awansu na IEM Rio

Imperial jest ostatnią drużyną, której udało się zakwalifikować na IEM Rio 2022. Nadchodzący turniej może być niezapomnianym wydarzeniem dla brazylijskich fanów.

Fani oszaleli ze szczęścia; łzy radości z powodu awansu na IEM Rio

G2 żartuje z Jankosa i jego kontraktu; ten mem tylko pogorszył sprawę

G2 Esports próbowało rozładować napięcie związane z kontraktem Jankosa. Mem, który udostępnili, wzbudził jednak jedynie więcej kontrowersji.

G2 żartuje z Jankosa i jego kontraktu; ten mem tylko pogorszył sprawę

Turniej LoL-a dla kobiet nadchodzi, jeszcze możecie się zapisać

Turniej dla kobiet w LoL-u rozpocznie się już 26 listopada pod nazwą Rising Stars. Zgłosić może się każda żeńska drużyna, jednak nie brakuje zainteresowania ze strony profesjonalnych organizacji.

Turniej LoL-a dla kobiet nadchodzi, jeszcze możecie się zapisać