Grupy na IEM Katowice ujawnione; są „absurdalnie źle zbalansowane”?

Poznaliśmy skład grup na IEM Katowice 2023. Fani uważają, że jedna z nich jest dużo silniejsza od drugiej i obawiają się, że cały turniej może na tym ucierpieć.

Grupy na IEM Katowice ujawnione; są „absurdalnie źle zbalansowane”?
Źródło fot. pro.eslgaming.com
i

IEM Katowice 2023 rozpocznie się już 2 lutego, poprzedzony trzema dniami rozgrywek w fazie play-in. W związku z tym ESL wyjawiło skład grup, w których drużyny będą rywalizować.

Grupy na IEM Katowice ujawnione; są „absurdalnie źle zbalansowane”? - ilustracja #1
Źródło: Twitter / IEM

Na koncie ESLCS na Twitterze pojawił się komentarz dotyczący podziału, w którym czytamy, że obie grupy są „grupami śmierci”, co oznacza, że wszystkie drużyny, które znalazły się w fazie grupowej, są bardzo silnymi przeciwnikami. Fani są jednak innego zdania.

Niezbalansowane grupy

Społeczność szybko zabrała głos w sprawie, a opinie są niemal jednogłośne. Gracze twierdzą, że grupy są „absurdalnie niezbalansowane”.

Jak w ogóle możecie porównywać grupę A do grupy B?

– LinddalArctic

Grupa B kontra „grupa, o którą nie musisz się martwić”.

– No-Sand7156

Niepokój wynika z faktu, że drużyny, które znalazły się w grupie A grają ostatnio bardzo dobrze, podczas gdy te z grupy B są w wątpliwej formie.

Do silniejszych zespołów fani zaliczyli dobrze pokazujące się w światowych finałach BLAST Premier G2 Esports, Team Liquid i FaZe oraz Natus Vincere. Ostatni z wymienionych, mimo ostatnich słabszych wyników wciąż sa uznawani za przeciwników, z którymi należy się liczyć.

W grupie B widzimy natomiast Heroic, Outsiders, Vitality i MOUZ. Co prawda Outsiders wygrało ostatniego majora, a Heroic są zwycięzcami BLAST Premier Fall Final, jednak po tych osiągnięciach nie pokazywali się z najlepszej strony. W swoim pierwszym meczu w tym roku Duńczycy przegrali przeciwko amerykańskiej drużynie Evil Geniuses, mimo że powinna być to dla nich stosunkowo prosta rozgrywka.

Obawy społeczności

Fani zauważają, że w związku z nierównym rozłożeniem sił z grupy A mogą nie wyjść nawet bardzo dobre drużyny, nie mówiąc już o tych, które zakwalifikują się do niej z play-inów.

Dodatkowo może to prowadzić do mniej emocjonujących rozgrywek w play-offach. Przy takim rozkładzie drużyn, w drabince silne zespoły będą grać przeciwko dużo słabszym. Przez to mecze mogą okazać się stosunkowo słabe.

Mimo obaw trzeba pamiętać o tym, że nieraz zdarzało się, iż drużyny, którym nie dawało się szans, pokazywały się z naprawdę dobrej strony. Możemy mieć nadzieję, że również w tym przypadku będziemy mogli oglądać dużo świetnej rywalizacji w CSGO.

Więcej na temat:   esport   CSGO

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
0

Fani oszaleli ze szczęścia; łzy radości z powodu awansu na IEM Rio

Imperial jest ostatnią drużyną, której udało się zakwalifikować na IEM Rio 2022. Nadchodzący turniej może być niezapomnianym wydarzeniem dla brazylijskich fanów.

Fani oszaleli ze szczęścia; łzy radości z powodu awansu na IEM Rio

Turniej LoL-a dla kobiet nadchodzi, jeszcze możecie się zapisać

Turniej dla kobiet w LoL-u rozpocznie się już 26 listopada pod nazwą Rising Stars. Zgłosić może się każda żeńska drużyna, jednak nie brakuje zainteresowania ze strony profesjonalnych organizacji.

Turniej LoL-a dla kobiet nadchodzi, jeszcze możecie się zapisać

Co z Rosjanami na IEM Katowice 2023? Organizatorzy odpowiedzieli

Organizatorzy IEM Katowice 2023 odpowiedzieli na wątpliwości związane z uczestnictwem rosyjskich zawodników w turnieju. W końcu dowiedzieliśmy się, jakie są ich szanse na ich przyjazd do Polski.

Co z Rosjanami na IEM Katowice 2023? Organizatorzy odpowiedzieli