Twitch ma nowego prezesa - społeczność obawia się, że będzie jeszcze gorzej

Alina Partytska

17 marca 2023, 12:33

reakcje3

Współzałożyciel serwisu streamingowego Twitch, Emmett Shear, ogłosił swoją rezygnację ze stanowiska dyrektora generalnego firmy. Chce poświęcić więcej czasu swojej rodzinie.

Twitch ma nowego prezesa - społeczność obawia się, że będzie jeszcze gorzej
Źródło fot. TechCrunch
i

Emmett Shear, CEO firmy Twitch, ustępuje ze stanowiska po 16 latach. Shear był jednym ze współzałożycieli spółki Justin.tv, która w 2011 roku została przemianowana na Twitch. O swojej rezygnacji poinformował na oficjalnym blogu Twitcha oraz na Twitterze.

CEO Twitcha Emmett Shear ustępuje ze stanowiska

W opublikowanym 16 marca poście Shear zaznaczył, że pozostanie w firmie w roli doradcy. Jak czytamy, Shear podjął tę decyzję, ponieważ chce mieć więcej wolnego czasu, by poświęcić się swojej rodzinie i nowo narodzonemu dziecku.

W październiku 2006 roku zaczęliśmy pracować nad wideo na żywo dla Internetu. W ten sposób powstał Twitch. Ponad 16 lat później, jestem teraz ojcem, jestem gotowy, aby przejść do następnego etapu mojego życia. Napisałem post na blogu, ale w skrócie: dziękuję bardzo wszystkim, którzy zbudowali to ze mną.

Dan Clancy, który przez ponad trzy lata pełnił funkcję prezesa firmy, obejmie stanowisko dyrektora generalnego.

Reakcja społeczności

Zmiany u steru popularnej platformy wywołały raczej negatywne komentarze wśród jej użytkowników. Shear nie był co prawda lubiany, ponieważ uważano go za „kompletnie oderwanego od społeczności”, ale jego następca może być jeszcze gorszy i jeszcze bardziej „korporacyjny”. Cytując wybrane, mocno upvote’owane wypowiedzi z reddita:

Nowym dyrektorem generalnym jest Dan Clancy, ale niektórzy uważają go za jeszcze bardziej oderwanego od świata robota korporacyjnego niż poprzedni dyrektor generalny. Był zaangażowany we wdrażanie nowego podziału przychodów 50/50, więc jest mało prawdopodobne, że wprowadzi jakiekolwiek znaczące zmiany w firmie poza wymuszeniem większej liczby reklam i mniejszej ogólnej monetyzacji dla streamerów.

- cypher1169

Najbardziej zaskakujące jest to, że nowy CEO nie ma nawet konta na Twitterze.

Nowy prezes ma 59 lat i nie ma konta na Twitterze.

- justintuck1

Ze względu na zmiany na Twitchu, konkurenci tacy jak platforma Kick mogą skorzystać z okazji, aby przyciągnąć zarówno niezadowolonych twórców treści, jak i widzów. Jednak tylko czas pokaże, co przyniesie przyszłość dla Twitcha i innych serwisów streamingowych.

Więcej na temat:   rozrywka   Twitch

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
3

Zasłanianie się Minecraftem nie pomogło, za pogróżki w sieci trafił do aresztu

Chociaż wielu z nas spędziło sporo godzin na walkach PvP w Minecrafcie, to chyba nikt nie patrzy na tę produkcję jako szczególnie brutalną. Pewien Amerykanin wykorzystał jednak grę Mojangu, by ukryć swoje podżeganie do zabójstwa na 4chanie.

Zasłanianie się Minecraftem nie pomogło, za pogróżki w sieci trafił do aresztu

Alina Partytska

20 marca 2023, 11:10

reakcje1

PewDiePie wraca na Twitcha? Tajemniczy stream rozbudził apetyt fanów

Nieużywany od lat kanał PewDiePie'a na Twitchu nagle ożył. To co jednak było transmitowane sprawiło, że wielu fanów zaczęło obawiać się o zhakowanie konta. Sprawa nie jest jednak tak prosta jak się wydaje.

PewDiePie wraca na Twitcha? Tajemniczy stream rozbudził apetyt fanów

Alina Partytska

23 marca 2023, 10:09

reakcje0

Po odejściu CEO, Twitch zwalnia masowo ponad 400 pracowników

Po odejściu CEO, Twitch redukuje liczbę pracowników. Masowe zwolnienia spowodowane są niepewną sytuacją na rynku.

Po odejściu CEO, Twitch zwalnia masowo ponad 400 pracowników

Alina Partytska

21 marca 2023, 11:54

reakcje2