23 lata historii LEGO Star Wars na jednej ścianie; ta kolekcja to marzenie fanów

Ewa Ichniowska

14 listopada 2022, 16:10

reakcje2

Użytkownik Youtube spełnił marzenia i uwiecznił 23 lata historii na 4 metrowej wystawie LEGO Star Wars. Planuje udostępnienie kolekcji zwiedzającym.

23 lata historii LEGO Star Wars na jednej ścianie; ta kolekcja to marzenie fanów
Źródło fot. LEGO
i

Kto z miłośników LEGO lub serii Star Wars nie marzył o posiadaniu ogromnej kolekcji, która wywołałaby podziw u innych fanów, czy pomieszczenia, które mógłby przeznaczyć w całości na swoje hobby? Ten użytkownik YouTube’a udowodnił, że marzenia te można spełnić.

Brickstory Builds od ponad dwóch lat tworzy filmiki spod znaku speed-build kolekcjonerskich zestawów LEGO, głownie z serii Star Wars, oraz animacje stop-motion z użyciem klocków i figurek. W najnowszym wideo zaprezentował pokój, w którym zorganizował wystawę swojej kolekcji. Obejmuje ona wypełnione figurkami i modelami LEGO gabloty oraz półki wykonane na wymiar przez samego youtubera i jego sąsiada.

Kolekcja warta majątek

Centralnym punktem wystawy jest 4 metrowa gablota zajmująca całą ścianę pokoju. Większą jej część zajmuje kolekcja figurek LEGO z serii Star Wars, uszeregowanych według roku produkcji, od 1999 do 2022 roku.

Do perełek zbioru należą chromowany C-3PO, czyli figurka wyprodukowana tylko w 10 tysiącach egzeplarzy. Według BrickEconomy, strony śledzącej rynek kolekcjonerów LEGO, jest warta ponad dwa tysiące dolarów. Na wyróżnienie zasługuje też figurka Yody z napisem I Love NY, rozprowadzana jedynie podczas eventu na Times Square w Nowym Yorku w 2013 roku w liczbie tysiąca egzemplarzy.

Brickstory Builds nie zapełnił jeszcze całej ściany – pozostawił miejsce na egzemplarze, które, jak ma nadzieję, zostaną wyprodukowane w nadchodzących latach. Youtuber szacuje, że posiada ok. 80% wszystkich wyprodukowanych figurek z serii Star Wars. Planuje uzupełnić kolekcję o rzadkie, drogie okazy i zachęca do śledzenia postępów na swoim kanale.

Nie tylko ludziki LEGO

Mini-figurki to nie jedyny element wystawy. Na szczycie gabloty fan wystawił kompletną kolekcję hełmów LEGO Star Wars, zaś na najniższym poziomie prezentuje wciąż uzupełnianą armię klonów, rekonstrukcję scen z Coruscant i sceny przybycia imperatora Palpatine’a na Gwiazdę Śmierci II, a także armię szturmowców.

Powyżej, youtuber odtworzył Bitwę o Hoth z wykorzystaniem modeli maszyn kroczących AT-AT. Makiecie dodaje dynamiki to, że jeden z modeli jest powalony na ziemię, a inny ‘przecięty’ na pół, z pilotem wypadającym z kokpitu.

23 lata historii LEGO Star Wars na jednej ścianie; ta kolekcja to marzenie fanów - ilustracja #1
Przecięty na pół model AT-ST przedstawia scenę z Bitwy o Hoth. Fot. Youtube.

Youtuber jest w trakcie konstruowania kilku innych makiet, między innymi imponującego, kilkupoziomowego modelu Tatooine, zawierającego tak kultowe elementy jak miasto Mos Pelgo, wielka jama Carkoon czy kantyna w Mos Eisley. Wyzwaniem okazuje się zbudowanie okrągłego pałacu Jabby Hutta z prostokątnych klocków, ale ambitny fan się nie poddaje.

Jedna ze ścian w pokoju nie została jeszcze zagospodarowana, ale Brickstory Builds ma już wiele pomysłów – i jeszcze więcej klocków, które może wykorzystać, co udowania pokazując półki zapełnione niezbudowanymi jeszcze zestawami.

Youtuber ma zamiar otworzyć wystawę dla zwiedzających, do czego przygotowuje się instalując szklane panele zabezpieczające przed kradzieżą, dodatkowe oświetlenie i ulepszając akustykę. Fani LEGO i Star Wars mogą obserwować postępy prac, dołączając do niemal 26 tysięcy subskrybentów na jego kanale.

Więcej na temat:   Różności   klocki LEGO

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
2

Valorant ma problem z nowymi agentami, nikt nie chce nimi grać

Po przeprowadzeniu analizy rankingu agentów z Valoranta stało się jasne, że gracze nie wybierają nowych postaci. Są one zbyt podobne do już istniejących.

Valorant ma problem z nowymi agentami, nikt nie chce nimi grać

Ewa Ichniowska

3 lutego 2023, 14:56

reakcje2

Geralt, Lara Croft i inne postacie jako ludziki LEGO, te modele byłyby hitami

Po kocich transformacjach przyszła pora na sprawdzenie, jak wyglądaliby bohaterowie serii Wiedźmin, Metal Gear, Assassin's Creed i Tomb Raider jako klocki LEGO.

Geralt, Lara Croft i inne postacie jako ludziki LEGO, te modele byłyby hitami

Ewa Ichniowska

3 lutego 2023, 16:15

reakcje1

Gameplay z Valoranta trafił do galerii sztuki

Jeśli myślicie, że grom jest daleko do dzieł sztuki to się mylicie. Pewien student stwierdził, że jego gameplay z Valoranta doskonale nadaje się do wystawienia w galerii. Szybko przeszedł od słów do czynów.

Gameplay z Valoranta trafił do galerii sztuki

Ewa Ichniowska

27 stycznia 2023, 11:42

reakcje1