Premium Opis Usług

tomek.kowalczyk55

Profil czytelnika GRY-Online.pl

założony dnia 16 września 2014

Komentarze

Moje posty na Forum

stopień na forum

Junior

ranking na forum

+1

wypowiedzi na forum i w komentarzach

1 (0/dzień)

sygnatura

Tomas77

Moja Strona WWW

Więcej o Mnie

Cześć, jestem Tomek. Generalnie jestem fanem wykorzystywania nowoczesnych technologii we wszelkich dziedzinach życia. To co jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się nie do pomyślenia dziś jest codziennością. Technologia zmienia świat na naszych oczach i trudno się dziwić, że wiele ludzi nie jest w stanie za nią nadążyć.

Świat rozwija się w tempie wykładniczym, a więc jego rozwój jest szybszy niż stały. Rozwój internetu pozwolił na rzeczy jakie wydawały się niemożliwe a to dopiero początek zmian.

Już lada dzień będziemy mogli wysłać znajomemu z Anglii, Niemiec czy Francji dowolny przedmiot dzięki drukarce 3D, tak jak teraz wysyłamy zdjęcie. Wkrótce może nawet prześlemy zapach.

Wideokonferencje pozwoliły uczyć się na odległość dzięki czemu korepetycje online nie jest już problemem. Ludzie korzystający z takich korepetycji mówią, że są nawet lepsze niż klasyczne.

Dla wielu ludzi postęp jest zbawienny- pozwala uczyć się, pracować i czerpać rozrywkę nie wstając nawet z fotela. To wyjątkowo ważne dla niepełnosprawnych- dla nich internet to okno na świat. Jeśli chodzi o naukę powstały nowe usługi np. <a href="http://www.korepetycje-online.com.pl">korepetycje online</a>- bardzo wygodne dla zapracowanych osób, które nie miały możliwości uczyć się inaczej.

Nie każde chce, a nawet nie każdy może dojeżdżać do szkoły czy pracy. Internet pozwala siedząc w domu uczyć się i pracować, a dla niektórych to bardzo ważne.

Dla innych jednak rozwój to przekleństwo, szczególnie dla osób starszych które mają zrozumiałą trudność z nadążeniem za współczesnym światem. Niestety świat nie chce na nikogo poczekać.

Niektórzy na rozwoju sporo tracą np. tradycyjne szkoły językowe na nauce przez internet. Ci którzy nie będą potrafili przystosować się do nowych warunków niestety musza odejść w zapomnienie.

Współczesny świat pędzi w tempie nieznanym wcześniejszym pokoleniom. Na co dzień zapracowani ludzi nie chcą tracić ani chwili, albo wykorzystujemy je na pracę, ale staramy się jak najskuteczniej odpocząć. Dużo czasu musimy tracić na wszelkie dojazdy, dlatego umożliwienie kontaktu i nauki na odległość wydaje się zbawienne.

Kiedyś przekazanie komuś wiadomości oznaczało konieczność przekazania jej ustnie lub listownie. Jedno i drugie wymuszało fizyczne przemieszczanie się człowieka. Użycie gołębi pocztowych było dużym udogodnieniem. Następnie wymyślono telegraf, potem telefon, które znacznie ułatwiły porozumiewanie się. Wkrótce później zobaczyliśmy FAX i mogliśmy już przesyłać dokumenty. Dziś standardem jest wysyłanie maili, coraz częściej przesyłamy również pliki, a lada dzień również przedmioty dzięki drukarkom 3D.

Nowoczesna technologia zrewolucjonizowała komunikację międzyludzką. Już nie musimy wysyłać listu, posłańca czy gołębia żeby komuś coś przekazać. Mamy do tego telefon, maile czy skype.

Praca i nauka również uległy zmianom dzięki nowym technologiom. Możemy np. korzystać z wideokonferencji zamiast umawiać się na spotkania biznesowe. Pozwala to spotykać się pracownikom w firmach rozproszonych po całym świecie. Również nauka uległa zmianom, ponieważ wprowadzono wiele forma nauki wykorzystujących nowe technologie w tym Skype i umożliwiono np. odbywanie lekcji angielskiego przez skype'a.

Już wkrótce również medycyna odczuje możliwości internetu. Światowej sławy chirurg będzie mógł przeprowadzać operację z drugiego końca świata. Lekarz będzie mógł diagnozować pacjenta rozmawiając z nim przez skype i sprawdzając wyniki przesyłane online.

Niedługo powiadomimy naszą kuchnię przez internet, żeby zaczęła odgrzewać nam obiad zanim wrócimy z pracy. Lodówka sama wyśle zamówienie do sklepu ponieważ czujnik odczyta brak masła. Zdecydowanie warto korzystać z tej formy nauki jaką są korepetycje online (określane często jako "angielski przez skype").

Już wkrótce internet pokryje cały świat dzięki satelitom, lub balonom rozmieszczonym nad terenami które nie mają do niego dostępu. Z internetu będzie mógł korzystać każdy 24 godziny na dobę, bez ograniczeń transferu. Świat już na pewno nie będzie taki sam.