Premium Opis Usług

Gry na które czekam Polecane przed premierą

Project CARS 3

Project CARS 3 [PC]

Wasteland 3

Wasteland 3 [PC]

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II [PS4]

The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls VI [PC]

System Shock

System Shock [PC]

Starfield

Starfield [PC]

Dying Light 2

Dying Light 2 [PC]

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 [PC]

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III [PC]

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 [PC]

Wolfenstein III

Wolfenstein III [PC]

Biomutant

Biomutant [PC]

Doom Eternal

Doom Eternal [PC]

Atomic Heart

Atomic Heart [PC]

System Shock 3

System Shock 3 [PC]

BeamNG.drive

BeamNG.drive [PC]

Consortium: The Tower

Consortium: The Tower [PC]

Największe odchylenia od średniej ocen innych graczy:

Call of Duty: Infinite Warfare [PC] : 8.5 vs 4.7 Baldur's Gate: Siege of Dragonspear [PC] : 8.0 vs 4.3 Red Dead Redemption 2 [XONE] : 9.5 vs 6.2

GreedFall (PC) Ekspert 30 września 2019

Miło patrzeć, jak studio Spiders z gry na grę czuje się coraz pewniej w RPG-owym fachu. Niestety, GreedFall po Technomancerze robi dwa kroki do przodu i trzy do tyłu. Wyrazisty świat z unikalnym klimatem i zajmująca opowieść ze świetnymi cut-scenkami, w której wzorowo osadzono towarzyszy bohatera – to mocne strony tytułu. Błędem było jednak rozdęcie skali projektu, przez co bardziej niż w Technomancerze boli żmudne bieganie w tę i we w tę, przeklikiwanie nieinteraktywnych dialogów i toczenie powtarzalnych walk. Po 45h czuję ulgę, że to już koniec – ale też cieszę się, że przeżyłem tę przygodę.

7.0

Warhammer: Chaosbane (PC) Ekspert 4 czerwca 2019

Już dawno nie grałem w taki niewypał. Warhammer: Chaosbane jawi się jako młodszy kuzyn Diablo III, który jest bardziej żwawy (ma dynamiczniejszy system walki), ale brak mu obycia i doświadczenia starszego krewnego. I tu leży pies pogrzebany. W dziele EKO Software system ekwipunku i projekt lokacji są kompletnie do niczego, poza tym wiele rzeczy działa kiepsko, a innych w ogóle brakuje. Do tego zabawy wystarcza ledwie na kilkanaście godzin… wliczając w to endgame. Krótko mówiąc, jest nudno, żmudno i nieciekawie. Od biedy jednak da się pograć, zwłaszcza w kanapowym trybie co-op.

6.0

A Plague Tale: Innocence (PC) Ekspert 23 maja 2019

Ależ mnie A Plague Tale zaskoczyło! Tak jak wszyscy, upatrywałem w tej grze „średniowiecznego The Last of Us” – ale nie dowierzałem, że Asobo Studio dorówna Naughty Dog. Teraz rzekłbym raczej, że nie jestem na 100% przekonany, czy Naughty Dog przewyższy Asobo Studio przy kolejnych TLoU. Owszem, Francuzi muszą jeszcze szlifować reżyserię cut-scenek, animacje czy dialogi i postacie. Jednak podopieczni Sony już teraz mogliby się niejednego od nich nauczyć w dziedzinie budowania klimatu, projektowania poziomów, łamania schematów i wplatania muzyki w rozgrywkę. To przeżycie jedyne w swoim rodzaju!

8.5

Call of Duty: Infinite Warfare (PC) Ekspert 16 kwietnia 2019

Gracze są czasem jak bezrozumny, ogarnięty żądzą krwi motłoch – trudno o lepszy na to dowód niż Infinite Warfare. Latami domagali się czegoś naprawdę nowego od serii Call of Duty – gdy w końcu to dostali, wpadli w amok. W efekcie zgnojono jedną z lepszych kampanii w całym cyklu, solidną militarną space operę i po prostu świetną strzelankę SF. Co gorsza, dano Activision broń do ręki i pozwolono ustanowić groźny precedens, jakim było kompletne wycięcie trybu solowego z Black Ops 4 w 2018 r. A wszystko dlatego, że Infinite Warfare próbowało zaoferować coś naprawdę nowego w serii. Brawo, gracze!

8.5

My Memory of Us (PC) Ekspert 3 grudnia 2018

Niezależna i niepozorna, a w istocie jedna z najważniejszych gier 2018 roku. Nikt wcześniej nie zmierzył się z tematyką Holokaustu i niemieckiej okupacji Polski w tak sugestywny sposób: wysmakowany, ale klarowny; przejmujący, ale niedosadny – noszący znamiona sztuki. Nie przesadzę (bardzo), mówiąc, że to Lista Schindlera gier wideo. Niestety, walory artystyczne i merytoryczne trochę ciągnie w dół rozgrywka – zróżnicowana i zasadniczo przyjemna, ale czasem irracjonalna (zagadki) i toporna (etapy zręcznościowe). Tym niemniej MMoU absolutnie zasłużyło, by przetrwać w naszej (nomen omen) pamięci.

8.0

Red Dead Redemption 2 (XONE) Ekspert 29 listopada 2018

Gra roku. Gra generacji. Arcydzieło kultury interaktywnej. Nie jest to pozycja wolna od wad – czasem razi błędami i narracyjnymi potknięciami, wpada też w pułapkę ludobójczych strzelanin. Ale co z tego? Mankamenty nie mają jak przebić się do świadomości gracza, gdy jego uwagę pochłaniają bez reszty fenomenalne postacie, doskonałe dialogi i cut-scenki, oszałamiające detale czy przecudne widoki. No i ten realizm – tyleż bezkompromisowy, co nie nazbyt uciążliwy. Doprawdy, Rockstar znowu przesunął branżowe granice możliwości i wyznaczył nowe wzorce do naśladowania. Czapki (kapelusze) z głów!

9.5

Assassin's Creed Origins (PC) Ekspert 8 września 2018

Długo kręciłem nosem na AC Origins, w końcu zagrałem – i mało nie zostałem wielkim fanem tej gry. Napisałbym litanię na temat jej wad, ale nie mogę, bo gdy tylko o niej pomyślę, od razu przypomina mi się Egipt. Przytłaczająco wielki, porażająco klimatyczny, zapierający dech widokami. Ani powtarzalne zadania, ani rozwleczona fabuła, ani nijaka walka nie były w stanie odebrać mi za wiele przyjemności z podróżowania po tym świecie. No i zwrot w stronę RPG okazał się strzałem w dziesiątkę – szkoda, że na interaktywne dialogi i wybory moralne Ubisoft zdecydował się dopiero w kontynuacji.

8.0

Pillars of Eternity II: Deadfire (PC) Ekspert 8 maja 2018

Deadfire to sequel totalny – większy, ładniejszy, praktycznie pod każdym względem lepszy niż pierwsze Pillars of Eternity. Uwypuklona rola członków drużyny, więcej dróg do celu (tak w poszczególnych zadaniach, jak i fabule jako całości), interesujący statek w miejsce nudnawej twierdzy z „jedynki”, rozszerzona mechanika rozwoju postaci z większą liczbą niebojowych umiejętności… Długo by wymieniać usprawnienia. Co zaś najważniejsze, metafizyczna głębia PoE nic nie straciła na przeprowadzce w tropiki. Szkoda tylko, że Obsidian dalej ma problem z bugami, optymalizacją i chaosem podczas walk.

9.0

Prey (PC) Ekspert 24 kwietnia 2018

Prawie do samego końca wierzyłem, że nie dam Preyowi oceny niższej niż 9.0. Fabuła, klimat i projekt Talosa I trzymały mnie przy ekranie do utraty przytomności, przez nieprzewidywalność tyfonów w żyłach ciągle wrzała mi adrenalina, a złożoności i świetności mechaniki nie mogłem się nadziwić. Niestety, w drugiej połowie gry diament pokryły rysy – backtracking, nadmiar niezbyt porywającej walki przy skromnym wachlarzu broni i wrogów, wreszcie trefne wybory moralne, które dzielą graczy na lepszych i gorszych. Ale to i tak w zasadzie chyba najlepszy spadkobierca System Shocka, jaki mógł powstać.

8.5

God of War (PS4) Ekspert 17 kwietnia 2018

Dokładnie takich gier potrzebuje nasza branża. Gier, które postawimy obok arcydzieł kina i powiemy z dumą: to nasze, własne, interaktywne. To wprost cudowne, jak z tępego osiłka, którym w gruncie rzeczy był wcześniej Kratos, i płytkich gier, którymi w gruncie rzeczy były poprzednie God of Wary, zrobiono TO - coś inteligentnego, emocjonującego, artystycznie wysmakowanego. A przy tym wszystkim wciąż krwawego, soczystego i szalenie grywalnego. Do tego subtelnie łączącego dzisiejszy trend wrzucania wszędzie otwartego świata i elementów RPG z tradycją robienia liniowych, filmowych gier. Miazga!

9.5

Torment: Tides of Numenera (PC) Ekspert 27 lutego 2018

Opisać wielkość Tormenta w 600 znakach? Niewykonalne! Od czego miałbym w ogóle zacząć? Od absolutnie urzekającego uniwersum? Od fascynujących, skłaniających do refleksji historii i idei przekazywanych za pośrednictwem praktycznie każdego NPC czy przedmiotu? Od mnogości wyjść z każdej sytuacji i możliwości unikania przemocy prawie przez całą przygodę? Od genialnego splecenia ze sobą wątków głównych i pobocznych w spójną całość? Czy może od świetnie zaprojektowanych kryzysów, które redefiniują istotę walki w grach RPG?… To bezapelacyjnie jeden z najlepszych rolplejów, jakie w życiu widziałem.

9.5

Mass Effect: Andromeda (PC) Ekspert 2 września 2017

Andromeda zostawiła mnie z rozdartym sercem. Nakląłem się na tę grę niemało - za uproszczoną konstrukcję dialogów, za nadmiar eksploracji nieciekawych planet, za błędy, za sztucznie rozciągnięte i żmudne zadania. A jednak Andromedzie zdarza się być prawdziwym Mass Effectem - grą, która potrafi porywać wizją, emocjonować, stawiać przed trudnymi wyborami i budować więź między graczem a wirtualnymi postaciami z krwi i kości... tylko że niechętnie ujawnia te swoje atuty. Z jednej strony po 80 godzinach mam tej gry serdecznie dość, z drugiej - chcę zobaczyć ciąg dalszy historii w nowej galaktyce.

7.5

Deus Ex: Rozłam Ludzkości (PC) Ekspert 9 lipca 2017

Tak, Mankind Divided cierpi przez to, że jest środkową częścią większej opowieści, urwaną w mało sycącym momencie. Ale poza tym jest to nadal, podobnie jak Human Revolution, kompetentna strzelanka, bardzo kompetentna skradanka, a nade wszystko niesłychanie kompetentna gra RPG - z głęboką fabułą i trudnymi wyborami, podejmowanymi w toku zadań i dialogów, którym każdy Torment czy inny Wiedźmin powinien kłaniać się z szacunkiem. I może występuje tu trochę za dużo podobieństw do Buntu ludzkości, by Rozłam ludzkości robił równie kolosalne wrażenie, ale dziś i tak jest to gra jedyna w swoim rodzaju.

9.0

Assassin's Creed III (PC) Ekspert 29 maja 2017

Zmęczony po Revelations, nie spodziewałem się, że Assassin’s Creed III będzie tak pozytywnym zaskoczeniem. Ubisoft odważnie wyrwał serię ze stagnacji, przenosząc ją w nowe realia – tyleż interesujące pod kątem rozgrywki, co zachwycające klimatem. Byłem też pod dużym wrażeniem „obustronnej” fabuły, świetnie przeplatającej fikcyjne losy wyrazistych bohaterów z historią USA… choć ostatecznie dobre wrażenie zatarł mierny finał. No i nieraz rozsierdziły mnie mechaniczne wpadki – głównie problemy ze sterowaniem i beznadziejna (wciąż) SI. Ale dla mnie to i tak jeden z najlepszych „Asasynów”.

8.5

Wolfenstein: The New Order (PC) Ekspert 1 maja 2017

Wolfenstein jako idealne wypośrodkowanie między Doomem a BioShockiem? Nie sądziłem, że kiedyś powiem coś takiego, ale tym właśnie jawi mi się The New Order. Z jednej strony soczyste, brutalne wymiany ognia, z drugiej emocjonująca opowieść, mistrzowsko mieszająca tragizm z humorem, przyziemność z patosem, zwykłych ludzi z twardzielami. A jaki to wszystko ma klimat! Jaki styl! Szkoda, że muszę powstrzymać się od nazwania tej gry arcydziełem – nie mogę nie uwzględnić niedoróbek technicznych, no i faktu, że czasem czuć tutaj gatunkowy kryzys tożsamości (bywa za mało strzelanki w tej strzelance).

9.0

Dragon Age: Inkwizycja (PC) Ekspert 21 marca 2017

Inkwizycja to gra dramatycznych kontrastów, że tak pozwolę sobie zacytować Gambrinusa. Z jednej strony mamy piękne lokacje do zwiedzenia, z drugiej eksplorację obrzydzają głupawe, miałkie zadanka. Walka jest satysfakcjonująco taktyczna, ale frustruje błędami i koszmarną pracą izometrycznej kamery. Prowadzenie dialogów z dobrze nakreślonymi postaciami raduje, ale oglądanie ich już nie. Treści jest tu mnóstwo, ale w większości pustej (łącznie z wyborami). Z tego wszystkiego wyszły mi 133 godziny grania w ratach przez ponad dwa lata… i nie jestem pewny, czy warto było tu inwestować aż tyle czasu.

7.5

Sebastien Loeb Rally Evo (PC) Ekspert 15 marca 2017

Bodaj czy nie moje największe zaskoczenie 2016 roku. Oto niesłusznie odrzucony bliźniak DiRT Rally, którego z dziełem Codemasters łączy nie tylko symulacyjny charakter i równie (a nawet bardziej!) obszerna zawartość, ale też fakt, że to świetna gra. Począwszy od bardzo udanego modelu jazdy, przez kapitalne trasy i obfity park kultowych maszyn, a na dwóch wciągających trybach kariery, które opowiadają historię rajdów, kończąc – Milestone zdecydowanie rozwinęło skrzydła, pożegnawszy się z serią WRC. Szkoda tylko, że Włosi nadal nie radzą sobie ze stroną techniczną gier (np. irytujące przycinki).

8.5

Tyranny (PC) Ekspert 24 lutego 2017

Zdaje się, że mam lepsze zdanie o tej grze niż większość świata. Cóż, w mojej opinii Tyranny wręcz góruje nad Pillars of Eternity – nie może być inaczej, biorąc pod uwagę ciekawszy świat, w którym zawsze wybiera się między jednym złem a drugim, solidną nieliniowość historii czy pogłębionych towarzyszy, którzy tutaj mają realny udział w opowieści. I nie sądzę, żeby w Tyranny było za dużo walki (przynajmniej w stosunku do PoE), gra nie jest też raczej za krótka. Niemniej mogła być lepsza –miejscami widać w niej ograniczony budżet i prujące się szwy: brakujące wybory, fabularne nieścisłości itp.

9.0

Assassin's Creed: Revelations (PC) Ekspert 27 grudnia 2016

W Revelations bardzo widoczne jest zmęczenie materiału – podstawowe mechanizmy rozgrywki serii Assassin’s Creed wymagają poprawek (SI!), a zamiast nich Ubisoft rzuca bombę dymną (dosłownie), dostarczając kolejne minigry i asasyńskie gadżety. Mimo to gra nadal bawi – parkour i walka wciąż potrafią satysfakcjonować. Poza tym łatwo zapomnieć o ich niedostatkach, mając przed oczami majestatyczny i bardzo klimatyczny Konstantynopol. No i emocjonując się fabułą, która – choć sztampowa – trzyma fana serii przy ekranie, bo ukazuje zwieńczenie losów dwóch ważnych bohaterów naraz: Ezia i Altaira.

7.5

BioShock Infinite (PC) Ekspert 26 grudnia 2016

BioShock Infinite jest niesamowitą grą, a zasługa w tym warstwy fabularnej. Opowieści o takiej głębi i zawiłości nie widuje się co dzień w strzelance. Również Columbia wgniata w fotel swoim projektem – jakże odmiennym od Rapture, a jednocześnie jakże podobnym (przy czym o tyle lepszym, że w podniebnym mieście toczy się jakieś życie). Wprawdzie mógłbym ponarzekać na liniowość fabuły, drobne zgrzyty w systemie walki (asysta celowania na PC?!) czy niezbyt żywe postacie tła, ale wystarczy, bym wspomniał zakończenie historii o Bookerze i Elizabeth, a momentalnie zapominam o wadach. Wielka gra!

9.0

Pillars of Eternity (PC) Ekspert 16 listopada 2016

Na lepszy renesans izometrycznych gier RPG chyba nie mogłem liczyć. Pillars of Eternity ma w sobie tyle z Baldur’s Gate (podobną rozgrywkę, równie oldskulowe realia fantasy), a zarazem w tylu aspektach wybiega o krok przed swojego przodka. Metafizyczna głębia fabuły, opisowa narracja, czytelniej działająca mechanika – trudno mi teraz grać bez tego we Wrota Baldura. Jednak PoE trochę brakuje do doskonałości – fabuła jest zbyt liniowa, bym chciał przeżywać przygodę więcej niż raz, a towarzysze mają za mały wpływ na przebieg opowieści. Tym niemniej jest to bardzo dobra, zasłużona dla branży gra.

8.5

WRC 3 (PC) Ekspert 7 listopada 2016

Przed zagraniem w WRC 3 traktowałem studio Milestone jak wyrobników, którzy tylko sztukują kolejne przeciętne gry. Więc byłem tym bardziej zaskoczony, gdy trafiłem na tego świetnego naśladowcę DiRT-a 3 - odtwórczego wprawdzie, ale jakże przyjemnego. Bardzo dobry model jazdy, miodnie zaprojektowany tryb kariery i bogata paleta rajdówek do wyboru wystarczyły, by ukraść mi sporo godzin z życiorysu. Tylko OS-y mogłyby być trochę lepiej opracowane (mniej kręte), grafika ładniejsza, a ścieżka dźwiękowa mniej męcząca. Na tle „trójki” WRC 4 ze swoją skopiowaną i/lub wyciętą zawartością to skandal.

8.5

South Park: Kijek Prawdy (PC) Ekspert 4 października 2016

Wstyd mi za siebie, gdy patrzę na to, jak oceniłem South Park: Kijek Prawdy. Ta gra jest obsceniczna, obrazoburcza i po prostu głupia. A jednak nie mogę ukryć faktu, że zwyczajnie bawiłem się przy niej wyśmienicie. Niskich lotów czy nie, humor był w stanie rozbawić mnie prawie do łez (zwłaszcza żarciki z klisz gatunku RPG i nurtu fantasy). Ponadto Obsidian doskonale wkomponował w tę otoczkę mechanikę rozgrywki – w miarę głęboką, a jednocześnie intuicyjną. Lepszej egranizacji serialu być nie mogło (doceniam to, nawet jeśli z pierwowzorem łączy mnie niewiele poza sentymentem z czasów młodości).

9.0

Dishonored (PC) Ekspert 28 września 2016

Długo boczyłem się na Dishonored, urażony tym, że Arkane Studios zrobiło tę grę, zamiast kontynuować wspaniałe Dark Messiah of Might and Magic. Oczywiście dziś, kiedy wreszcie mam za sobą przygodę ze "Zniesławionym", po tym żalu nie ma śladu. Teraz złorzeczę twórcom raczej za to, że kazali mi wybierać między świetnie zrealizowanym skradaniem się a równie satysfakcjonującym szlachtowaniem wrogów w otwartej walce. Chociaż mechanika schodzi tak naprawdę na dalszy plan wobec miażdżącego projektu świata i klimatu oraz tego, jak skonstruowano misje i wkomponowano wybory moralne w rozgrywkę. Cudo!

9.5

Sam & Max: Sezon 1 (PC) Ekspert 25 lipca 2016

Nie sądziłem, że kiedyś trafię na grę, za której największą siłę uznam polski dubbing. Sam & Max (czyt. Wojciech Mann & Jarosław Boberek) zweryfikowali ten pogląd – ba, wprost nie mogę się zmusić do sięgnięcia po drugi sezon albo klasyczne Hit the Road, mając świadomość, że słyszałbym tam oryginalnych aktorów głosowych. No dobra, ale 8.5 nie dałem za samo wybitne tłumaczenie. Zachwycił mnie również inteligentnie absurdalny humor, wyrażający się tak w sytuacjach czy dialogach, jak i w zagadkach. Cóż, okazuje się, że Telltale Games tworzyło świetne przygodówki również przed The Walking Dead ;-)

8.5

Doom 3: BFG Edition (PC) Ekspert 13 maja 2016

[Ocena dotyczy tylko Dooma 3] Ta gra to dziwoląg – ani rasowa strzelanka, ani horror z prawdziwego zdarzenia. I ten rozkrok odbija jej się czkawką. Oczywiście na moją ocenę wpływa fakt, że wcześniej pokochałem pierwsze odsłony serii, a do nich „trójka” ma się nijak – niby również posyła hordy demonów na samotnego marine z piłą łańcuchową w garści, ale walka w klaustrofobicznych korytarzach nie bawi, tylko męczy. Drętwy model strzelania też nie pomaga. Owszem, bywają tu lepsze momenty, ale to za mało. Trzeba było wybrać konkretny kierunek przy projektowaniu gry… albo chociaż zmienić jej tytuł.

6.0

The Elder Scrolls V: Skyrim (PC) Ekspert 25 marca 2016

The Elder Scrolls to jedna z moich ukochanych serii gier, ale przy Skyrimie miłość do niej trochę zardzewiała. Owszem, badanie sekretów Tamriel znów skradło mi setki godzin i bawiłem się przez ten czas znakomicie, jednak chyba już jestem za stary, by w pełni doceniać to, co reprezentuje sobą dziś The Elder Scrolls. W piątej części seria stała się zbyt sandboksowa, zbyt casualowa i zbyt konsolowa. Prowincja Skyrim zachwyca klimatem, ale to już nie jest ten nieprzyjazny świat, w którym trzeba się odnaleźć na własną rękę, za który pokochałem Morrowinda. Choć i tak wypada lepiej niż w Oblivionie.

8.5

Wiedźmin 3: Dziki Gon (PC) Ekspert 23 marca 2016

Na mało którą grę nakląłem się tyle, co na Wiedźmina 3. Miałem wobec niego gigantyczne oczekiwania, więc przeżywałem każdą niedoróbkę – a trochę ich ten Dziki Gon miał, i to wszędzie, od fabuły po mechanikę. Jednak ile tych mankamentów by nie było, nie zmieniają one faktu, że CD Projekt RED opracował wspaniałą grę – strasznie klimatyczną, okropnie miodną, nieprzyzwoicie wielką, a do tego piękną, inteligentną i dogłębnie polską. Nasza branża growa nie mogła zrodzić lepszego towaru eksportowego! „RED-om” udały się również dodatki, choć Serca z kamienia stawiam znacznie wyżej niż Krew i wino.

9.0

Assassin's Creed: Brotherhood (PC) Ekspert 17 marca 2016

Słowo, które najlepiej oddaje to, co czułem, odkładając pad po przejściu Brotherhooda, brzmi: zażenowanie. Makabrycznie rozciągnięta walka z finałowym bossem idealnie podsumowała całą przygodę, w podobny sposób sztucznie wydłużaną w nieskończoność (jeszcze jedno zadanie śledzenia kogoś, a bym zwariował). Poza tym należało doszlifować fundamentalną mechanikę rozgrywki (choćby SI przeciwników), zamiast tworzyć multiplayer i jakieś quasi-strategiczne metagry. Szkoda, że tak wyszło, bo zaczynało się cudnie – Rzym był piękny, Ezio charyzmatyczny, a opowieść o Pierwszej Cywilizacji naprawdę ciekawa.

6.5

Assassin's Creed II (PC) Ekspert 17 marca 2016

Słowo „rewolucja” jak ulał pasuje do tego, co wydarzyło się między pierwszą a drugą częścią Assassin’s Creed – ale wcale nie jestem zachwycony kierunkiem rozwoju serii. Jasne, Ezia z marszu polubiłem, a renesansowej Italii nie sposób było nie dać się zauroczyć, jednak Ubisoft nie zaimponował mi tą sandboksowością „dwójki”. Choć uboga w treść i na dłuższą metę żmudna, „jedynka” miała unikalny charakter i potrafiła bezkompromisowo kształtować zarówno opowieść, jak i rozgrywkę, nie kłaniając się tłumom (zresztą była przełomem w historii gier). Niemniej Assassin’s Creed II też dał mi dużo radości.

8.0

Polecam Gry Polecane po premierze

Race Driver: GRID

Race Driver: GRID [PC]

Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series

Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series [PC]

Borderlands 2

Borderlands 2 [PC]

The Stillness of the Wind

The Stillness of the Wind [PC]

Call of Duty: Infinite Warfare

Call of Duty: Infinite Warfare [PC]

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5 [PC]

Call of Duty: Advanced Warfare

Call of Duty: Advanced Warfare [PC]

DriveClub

DriveClub [PS4]

DMC: Devil May Cry

DMC: Devil May Cry [PC]

Pikuniku

Pikuniku [PC]

Metro Exodus

Metro Exodus [PC]

Metro: Last Light Redux

Metro: Last Light Redux [PC]

Metro 2033 Redux

Metro 2033 Redux [PC]

Zobacz Wszystkie

Nie polecam

FlatOut 3: Chaos & Destruction

FlatOut 3: Chaos & Destruction [PC]

Colin McRae Rally

Colin McRae Rally [PC]

Rally Poland

Rally Poland [PC]

Heroes of Might & Magic III: HD Edition

Heroes of Might & Magic III: HD Edition [PC]

Ostatnio Oglądane

Basement

Basement [PC]

Command: Modern Operations

Command: Modern Operations [PC]

Superliminal

Superliminal [PC]

Pacify

Pacify [PC]

Crusader Kings II

Crusader Kings II [PC]

Alpha Protocol

Alpha Protocol [PC]

Heavy Rain

Heavy Rain [PS3]

Lonely Mountains: Downhill

Lonely Mountains: Downhill [PC]

The Gallery

The Gallery [PC]

Crusader Kings III

Crusader Kings III [PC]

Moja Kolekcja Gier

Swoją kolekcję gier tworzysz wybierając na karcie w Encyklopedii Gier przycisk i zaznaczając opcję Grałem.

Twoje rekomendacje

To gry, które polecasz lub odradzasz. Wybierając w serwisie przy grach "łapkę w górę" (Polecam) lub "łapkę w dół" (Nie polecam) możesz zaprezentować innym czytelnikom swoje rekomendacje.

Ocenione

Zapisujemy oceny, które wystawiasz grom w serwisie. Lista ocenionych pozycji znajduje się na stronie twojego profilu i nie może być przez ciebie edytowana.

Obserwowane

Gry obserwowane są widoczne tylko dla Ciebie. Ich listę znajdziesz na swoim profilu w zakładce Obserwowane Gry.

Oglądane

To lista gier, których strony ostatnio odwiedziłeś w Encyklopedii Gier.