Premium Opis Usług

yomitsukuni Kolekcja Gier

To jest strona mojej Kolekcji Gier zawierająca pozycje, w które grałem i ukończyłem. Ponadto znajdują się tu moje oceny i rekomendacje.

Najczęściej gram na platformach PC, PS4 i AND. Moje ulubione kategorie gier to Akcji, RPG i Strategiczne.

Wszystkie Gry
Najnowsze
Ukończone
PC
PS4
AND
South Park: The Fractured But Whole - Bring the Crunch [PS4]

South Park: The Fractured But Whole - Bring the Crunch [PS4]

South Park: The Fractured But Whole - From Dusk Till Casa Bonita [PS4]

South Park: The Fractured But Whole - From Dusk Till Casa Bonita [PS4]

South Park: The Fractured But Whole [PS4]

South Park: The Fractured But Whole [PS4]

Concrete Genie [PS4]

Concrete Genie [PS4]

The Witcher 3: Blood and Wine [PC]

The Witcher 3: Blood and Wine [PC]

The Technomancer [PC]

The Technomancer [PC]

No Man's Sky [PC]

No Man's Sky [PC]

Mafia III [PC]

Mafia III [PC]

No Man's Sky [PS4]

No Man's Sky [PS4]

Mass Effect: Andromeda [PC]

Mass Effect: Andromeda [PC]

Dream Daddy: A Dad Dating Simulator [PC]

Dream Daddy: A Dad Dating Simulator [PC]

Harry Potter: Hogwarts Mystery [AND]

Harry Potter: Hogwarts Mystery [AND]

City of Brass [PC]

City of Brass [PC]

Pathfinder: Kingmaker [PC]

Pathfinder: Kingmaker [PC]

Sunset Overdrive [PC]

Sunset Overdrive [PC]

Assassin's Creed Rebellion [AND]

Assassin's Creed Rebellion [AND]

Anthem [PC]

Anthem [PC]

Monster Prom [PC]

Monster Prom [PC]

Uncharted: Drake's Fortune Remastered [PS4]

Uncharted: Drake's Fortune Remastered [PS4]

Uncharted 2: Among Thieves Remastered [PS4]

Uncharted 2: Among Thieves Remastered [PS4]

Zobacz Wszystkie

Moja hipsterska lista. Te gry są tak alternatywne, że trafiły do niewielu kolekcji:

South Park: The Fractured But Whole - From Dusk Till Casa Bonita [PS4] South Park: The Fractured But Whole - Bring the Crunch [PS4] They're Alive [PC]

Gry na które czekam Polecane przed premierą

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 [PS4]

Horizon: Zero Dawn 2

Horizon: Zero Dawn 2 [PS4]

The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls VI [PC]

Największe odchylenia od średniej ocen innych graczy:

Gothic [PC] : 1.0 vs 9.0 Gothic II [PC] : 1.0 vs 9.0 Vendetta: Curse of Raven's Cry [PC] : 0.0 vs 7.1

Uncharted: Złota Otchłań (PSV) 11 listopada 2019

Jak dla mnie 7/10, ale odejmuję punkt za absurdalną ilość strzelania. W pewnym momencie rzygać już mi się od tego chciało i musiałem robić przerwy, bo przydługie i zbyt liczne etapy strzelankowe z jednej strony niemiłosiernie irytowały, a z drugiej nudziły na śmierć.

6.0

Concrete Genie (PS4) 13 października 2019

Śliczna oprawa wizualna i piękna muzyka, czasami miałem wrażenie, jakbym grał w połączenie „Kubo i dwóch strun” i „Spirited Away: W krainie bogów”, wymieszane jeszcze z „Ori and the Blind Forest”. Mechanika ciekawa, ale szkoda, że szybko staje się powtarzalna. W tym przypadku czas przejścia wynoszący trzy do czterech godzin jest plusem.

8.0

South Park: The Fractured But Whole (PS4) 12 października 2019

Byłoby wyżej, gdyby nie walka w turach, która niepotrzebnie wydłużała grę, a poza tym często była cholernie irytująca – nie ma to jak opuszczać kolejkę parę razy pod rząd, bo się stoi za daleko, żeby kogoś zaatakować.

8.0

GreedFall (PS4) 27 września 2019

Obawiałem się, czy nie będę się do niej zmuszał, jak do „The Techmonacer” i „Bound by Flame”, ale na szczęście obawy były bezzasadne. Ogromny skok jakościowy! Chociaż w wielu aspektach to dalej produkcja mocno budżetowa, ale nadrabia ciekawym światem, lore, możliwościami rozwoju, wyborami fabularnymi i cholernie ładną, klimatyczną oprawą graficzną. Wahałem się między „solidna jak ruski beton 7” a „naciągana 8”, ale ta gra ma duszę i widać, że studyjko, chociaż małe i nieprzesadnie zamożne, włożyło w nią całe serducho. Marzy mi się „GreedFall II”, może już z większym budżetem?

8.0

RAGE 2 (PS4) 8 września 2019

Strzelanie fajne i mięsiste, ale nie licząc tego, gra jest straszna nuda. Wątek fabularny wystarcza na jakieś cztery godziny, a potem zostaje co najwyżej zaliczanie powtarzalnych pytajników na mapie. A szkoda, bo pierwsza część, nawet jeśli daleko jej do najlepszej strzelanki w dziejach, a nawet do najlepszej strzelanki id Software, była całkiem niezła.

5.0

Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition (PS4) 5 września 2019

Mówiąc szczerze, „Reaper of Souls” – ogrywany zaraz po podstawce – trochę mnie znudził. W podstawce zabiłem 18k przeciwników, a w „RoS” 6k, ale połowa to było robactwo padające tuzinem po jednym szlagu. Poza tym, zamiast jakoś sensownie zwiększyć poziom trudności, po prostu podbito przeciwnikom żywotność – na poziomie trudnym, dalej niemal nie ponosząc obrażeń, musiałem po prostu dwa razy więcej walić w X/R2, żeby ich pokonać. Ale wydanie konsolowe jako takie jest bardzo dobre, to było dobrze wydane 30 zł.

7.5

Diablo III (PC) 5 września 2019

Ostatni mój kontakt z „Diablo” to była „dwójka” stulecia temu, jakoś chwilę po tym, jak wyszła w polskiej wersji, można więc powiedzieć, że nie znam tej serii. Ale „trójka” okazała się być świetną dynamiczną, bezmózgą sieczką, przy której można się naprawdę nieźle odstresować. Aczkolwiek nie wiem, czy to tak ma być, że na poziomie trudnym wbijam się barbarzyńcą w dowolną grupę przeciwników czy w bossa i kładę ich tornadem, samemu prawie nie ponosząc przy tym obrażeń. Albo coś jest niezbalansowane, albo dla jaj poziom normalny nazwali „trudnym”.

8.5

Deracine (PS4) 4 sierpnia 2019

Prosta, ale przyjemna gra z ciekawym lore. Fabuła niby prosta, ale chcąc poznać całą historię, trzeba eksplorować. Pod względem gameplayowym nie ma szału, to zwykły symulator chodzenia z elementami przygodówki, w którym przez pięć godzin szwendamy po tych samych korytarzach i rozwiązujemy niezbyt skomplikowane zagadki. Całość ładnie wygląda, muzyka jest kapitalna, polski dubbing całkiem przyjemny. Największą wadą jest backtracking, który może po pewnym czasie zacząć nużyć. No a jeśli nie macie move’ów, to w ogóle nie pogracie – brak obsługi dualshocka też można uznać za sporą wadę.

8.0

Until Dawn (PS4) 25 lipca 2019

Naprawdę przyjemna (chociaż to chyba nie jest odpowiednie słowo w kontekście tego, co dzieje się na ekranie) przygodówka, która fajnie bawi się konwencją B-klasowego horroru. Szkoda tylko, że podzielona i zaprojektowana jest tak, że poznanie alternatywnych wydarzeń wymaga ponownego przechodzenia całych, nierzadko trochę długich rozdziałów. No i, chociaż nie jestem uprzedzony do polskiego dubbingu i nawet lubię tę formę opracowania audiowizualnego, to w „Until Dawn” niestety lepiej jest grać po angielsku. Postacie żeńskie są fatalnie zagrane, a męskie są nierówne.

8.0

Spider-Man: The Silver Lining (PS4) 23 lipca 2019

Nie dość, że fabuła szczątkowa, to jeszcze za misje główne zbyt często służy to, co wcześniej było zapchajdziurami, a na koniec dostajemy jeszcze beznadziejnie nudną walkę z bossem. Do tego kolejne kilkadziesiąt aktywności pobocznych będących kopiuj-wklejami z podstawki.

3.5

Spider-Man: Turf Wars (PS4) 22 lipca 2019

Fabuła znacznie krótsza niż w „The Heist”, a poza nią tylko kopiowane z podstawki aktywności poboczne. Do ukończenia w jakieś 1,5 godziny (przy założeniu, że wyzwania Screwball tylko się zaliczy, chociaż na brąz).

5.0

Spider-Man: The Heist (PS4) 22 lipca 2019

Dodatek na jakieś 2,5 godziny – tyle zajęło mi ukończenie fabuły, zadania pobocznego i wykonanie wszystkich aktywności pobocznych na poziomie niezbędnym do zdobycia wszystkich trofeów. Jeśli ktoś się uprze, żeby zdobyć złoto we wszystkich wyzwaniach Screwball, to zajmie dłużej. Interesujące wprowadzenie do „Miasta, która nie śpi”, ale szkoda, że większość czasu zajmują znajdźki i skopiowane z podstawki aktywności poboczne, a fabuła wystarcza na około godzinę.

7.0

Spider-Man (PS4) 20 lipca 2019

Pierwsza – i, zakładam, jedyna – gra, w której zdobyłem platynę. Przede wszystkim: świetny model poruszania się po mieście, doświadczenie przy tworzeniu „Sunset Overdrive” zaprocentowało. Historia, chociaż sztampowa, nawet interesująca. Mechanicznie nic nowego, ale to zgrabne połączenie znanych z innych gier elementów. Najgorzej wspominam aktywności poboczne – kilka (laboratoria Harry’ego, misje dodatkowe) miało sens, ale większość to mało interesujące zapchajdziury.

9.0

Blood & Truth (PS4) 8 lipca 2019

Pomijając sztampową fabułę, która urywa się, żeby zostawić sobie furtkę na kontynuację, jest to dość przyjemne kino sensacyjne klasy B w konwencji VR-owej. Za pomocą move’ów gra się świetnie. Sporo akcji, chociaż momentami tempo lekko siada przez przydługie sekwencje mówione.

8.5

Beyond: Dwie dusze (PS4) 4 maja 2019

Klisza goni kliszę, momentami jest cholernie pretensjonalna, ale mimo wszystko – dość absorbująca, a przy okazji nieźle zagrana. Dałbym 8, gdyby Jodie biegała, zamiast się ślamazarzyć.

7.5

Uncharted 4: Kres Złodzieja (PS4) 4 marca 2019

Nie licząc kilku drobnych gliczy graficznych, gra idealna. I przygodówka idealna – dużo większy teren pozwolił na skupienie się na eksploracji i skakaniu, zamiast sztuczne przedłużanie gry nudnymi walkami. Przejście zajmuje tyle, co dwóch poprzednich odsłon łącznie, poważniejsza, pozbawiona elementów nadprzyrodzonych fabuła wciąga, postacie są wyraziste, polski dubbing genialny, a i oprawa graficzna na najwyższym poziomie – co przekłada się na wybitnie miłe dla oka widoki.

10

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a Remastered (PS4) 3 marca 2019

Ta część najbardziej mnie wymęczyła ze względu na największy nacisk położony na najmniej udany element – walkę, która sztucznie wydłuża grę. Ceni się jednak większą ilość zagadek i etapów zręcznościowych.

7.0

Uncharted: Fortuna Drake'a Remastered (PS4) 24 lutego 2019

Za dużo strzelania – miałkiego w dodatku – a za mało przygody i elementów platformowych. Ale za to megasympatyczne postacie.

7.0

Anthem (PC) 23 lutego 2019

Nie wiem, czy ta gra jest bardziej ładna, ale pusta, czy bardziej nudna i pusta. Wiem na pewno, że nawet „Andromeda” była ze dwa razy lepsza. Może za rok czy dwa BioWare’owi uda się toto poprawić i wzbogacić o jakąkolwiek ciekawą treść, ale na premierę nawet nie warto się do „Anthem” zbliżać. Bo póki co jedyne, co ma do zaoferowania, to ładne widoki i przyjemny system walki/eksploracji – to jednak za mało.

4.0

Assassin's Creed Rebellion (AND) 25 listopada 2018

Bardzo ciekawa gra, taka nie za dobra. Przez sześć godzin było w porządku. W pewnym momencie bez żadnego powodu się zwiesiła. Wyłączenie gry i ponowne jej uruchomienie skutkowało wyłącznie wyświetleniem komunikatu, że znaleziono istniejący zapis w chmurze, a po kliknięciu „OK” komunikat wisiał przez 40 minut. Po kilkunastu godzinach przeinstalowałem grę, z której usunęło mi wszystkie save’y, czyli sześć godzin grindowania. Nie polecam, szkoda czasu. Masa grindu, a i spora szansa, że cały progres pójdzie się paść.

0.0

Vendetta: Curse of Raven's Cry (PC) 1 sierpnia 2018

Gra automatycznie ustawia sobie taką rozdziałkę, że na monitorze Full HD widzę tylko połowę tego, co mam widzieć. Skutkuje to tym, że za nic na świecie nie da się przestawić rozdzielczości na jakąś sensowną ani przełączyć się na tryb gry w oknie, bo nawet nie wiem, czy po wybraniu opcji coś w ogóle zmieniam, bo tego nie widać, a maszowanie każdego przycisku w celu sprawdzenia, czy się zapisało, też nic nie daje. Nie no, sorry, ale jak twórcy nie potrafili zapobiec nawet takiemu głupiemu błędowi, który uniemożliwia w ogóle granie, to 0/10 jest odpowiednią oceną.

0.0

Mass Effect: Andromeda (PC) 11 maja 2017

Grać się da i nawet daje to frajdę, ale powtarzalne animacje przelotów, słabo przemyślany dziennik, nieciekawi towarzysze, sztampowa fabuła, mało interesujące romanse i powtarzalne, zbędne i nudne side questy robią swoje. Świetnie zrealizowano za to system rozwoju postaci i walki, nomada oraz projekt większości planet.

7.0

Bully: Scholarship Edition (PC) 18 marca 2016

Świetny humor, znakomici bohaterowie, doskonała muzyka, niesamowicie przyjemna, chociaż nieprzesadnie skomplikowana rozgrywka. Tak naprawdę jej największy minus to brak kontynuacji, której chyba się nie doczekam. To jedna z tych nielicznych gier, przy których z braku laku nawet remaster szarpałbym jak Reksio szynkę.

9.0

Polecam Gry Polecane po premierze

Concrete Genie

Concrete Genie [PS4]

The Outer Worlds

The Outer Worlds [PS4]

South Park: The Fractured But Whole - From Dusk Till Casa Bonita

South Park: The Fractured But Whole - From Dusk Till Casa Bonita [PS4]

South Park: The Fractured But Whole

South Park: The Fractured But Whole [PS4]

South Park: The Fractured But Whole

South Park: The Fractured But Whole [PC]

Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition

Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition [PS4]

Diablo III

Diablo III [PC]

GreedFall

GreedFall [PS4]

Deracine

Deracine [PS4]

Until Dawn

Until Dawn [PS4]

Spider-Man

Spider-Man [PS4]

Blood & Truth

Blood & Truth [PS4]

Heavy Rain

Heavy Rain [PS4]

Zobacz Wszystkie

Nie polecam

RAGE 2

RAGE 2 [PS4]

The Outer Worlds

The Outer Worlds [PC]

Spider-Man: The Silver Lining

Spider-Man: The Silver Lining [PS4]

Assassin's Creed Rebellion

Assassin's Creed Rebellion [AND]

Vendetta: Curse of Raven's Cry

Vendetta: Curse of Raven's Cry [PC]

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 [PC]

Call of Duty: Black Ops IIII

Call of Duty: Black Ops IIII [XONE]

Call of Duty: Black Ops IIII

Call of Duty: Black Ops IIII [PS4]

Call of Duty: Black Ops IIII

Call of Duty: Black Ops IIII [PC]

Anthem

Anthem [XONE]

Ostatnio Oglądane

Life is Strange

Life is Strange [PC]

Rise of the Tomb Raider

Rise of the Tomb Raider [PC]

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 [PC]

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 [PC]

Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince [PC]

Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix [PC]

Counter-Strike: Source

Counter-Strike: Source [PC]

Harry Potter Quidditch World Cup

Harry Potter Quidditch World Cup [PC]

Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets [PC]

Harry Potter and the Sorcerer's Stone

Harry Potter and the Sorcerer's Stone [PC]

Moja Kolekcja Gier

Swoją kolekcję gier tworzysz wybierając na karcie w Encyklopedii Gier przycisk i zaznaczając opcję Grałem.

Twoje rekomendacje

To gry, które polecasz lub odradzasz. Wybierając w serwisie przy grach "łapkę w górę" (Polecam) lub "łapkę w dół" (Nie polecam) możesz zaprezentować innym czytelnikom swoje rekomendacje.

Ocenione

Zapisujemy oceny, które wystawiasz grom w serwisie. Lista ocenionych pozycji znajduje się na stronie twojego profilu i nie może być przez ciebie edytowana.

Obserwowane

Gry obserwowane są widoczne tylko dla Ciebie. Ich listę znajdziesz na swoim profilu w zakładce Obserwowane Gry.

Oglądane

To lista gier, których strony ostatnio odwiedziłeś w Encyklopedii Gier.