Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

ósma generacja Najnowsze wiadomości i informacje

PlayStation 4 - więcej funkcji przycisku Share i brak zabezpieczenia HDCP już wkrótce

Sarge, 20 marca 2014, 10:02

Firma Sony pracuje nad usprawnieniem działania przycisku Share i zamierza znieść zabezpieczenie HDCP. Wszystko to zostanie wprowadzone w nadchodzącej aktualizacji systemu. Są to usprawnienia, których wielu graczy domagało się od premiery konsoli.

PlayStation 4 znalazło ponad 6 milionów nabywców. 370 tysięcy w Japonii

Sarge, 4 marca 2014, 13:42

Firma Sony Computer Entertainment podsumowała wyniki sprzedaży PlayStation 4 do 2 marca 2014 roku. Do tego czasu konsola rozeszła się w liczbie ponad 6 milionów egzemplarzy, z czego przeszło 370 tysięcy zakupiono w Japonii w ciągu 9 dni od premiery na tym rynku.

PlayStation 4 znalazło 5,3 milionów nabywców

luckie, 18 lutego 2014, 10:45

Do 8 lutego 2014 roku PlayStation 4 trafiło do rąk 5,3 milionów osób na całym świecie. Tym samym firma Sony z nawiązką zrealizowała przewidywania dotyczące sprzedaży konsoli w bieżącym roku fiskalnym - przed końcem marca 2014 roku spodziewano się rozprowadzić 5 milionów egzemplarzy konsoli.

Tańszy Xbox One coraz bardziej prawdopodobny. Microsoft podejmuje kroki w sprawie wycieku?

qjin, 31 stycznia 2014, 18:05

Zaledwie wczoraj wspominaliśmy o plotkach dotyczących planów firmy Microsoft, które zakładają wydanie tańszej wersji konsoli Xbox One, a już pojawiły się kolejne doniesienia potwierdzające zamiary giganta z Redmond. Kosztujący poniżej 499 dolarów model miałby ukazać się jeszcze w tym roku. Firma najprawdopodobniej bada również sprawę wycieku, do którego doprowadził informator o nicku ntkrnl.

Tomb Raider: Definitive Edition na PS4 kontra wersja PC

luckie, 30 stycznia 2014, 13:30

Jak prezentuje się Tomb Raider: Definitive Edition na PlayStation 4 w zestawieniu z wersją PC? Różnice możemy wyraźnie dostrzec oglądając porównanie grafiki obu wydań opublikowane przez serwis Eurogamer. Czy edycja „definitywna” faktycznie oferuje najwięcej?

Xbox One w Polsce dopiero w październiku. Garść plotek na temat planów Microsoftu

luckie, 30 stycznia 2014, 10:47

Forum NeoGAF szumi od plotek na temat planów firmy Microsoft. Nas szczególnie interesuje to, że Xbox One prawdopodobnie pojawi się w Polsce dopiero w październiku 2014 roku. Pozostałe doniesienia dotyczą przesunięcia premiery Halo 5, rocznicowego wydania Halo 2 oraz kilku innych xboksowych tytułów.

Xbox One - Microsoft przeznaczy więcej mocy procesora graficznego na gry?

Sarge, 29 stycznia 2014, 12:40

Na łamach serwisu HotHardware pojawiły się doniesienia niejakiego Pete'a Dossa, mówiące o tym, że Xbox One otrzyma aktualizację oprogramowania zwiększającą ilość mocy procesora graficznego do wykorzystania w grach. Miałoby to nieznacznie poprawić wydajność i płynność animacji w poszczególnych produkcjach.

Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie wyglądał podobnie na PC, PS4 i Xboksie One. Poznaj nowe szczegóły na temat polskiego RPG-a

luckie, 23 stycznia 2014, 10:25

Studio CD Projekt RED zdradziło kilka interesujących szczegółów na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Polski RPG zajmie nam 50-120 godzin, w zależności od zaangażowania w misje dodatkowe, a także zaoferuje 36 zakończeń. Jeśli chodzi o walkę, twórcy inspirują się nieco na grze Batman: Arkham Asylum. Zdradzają też, że Wiedźmin 3 w obecnym kształcie nie mógłby zostać zrealizowany na PlayStation 3 i Xboksa 360.

Xbox One w rękach 3 milionów graczy

luckie, 7 stycznia 2014, 09:16

Od 22 listopada do końca 2013 roku Xbox One sprzedał się na świecie w liczbie 3 milionów egzemplarzy. Tym samym pobił na głowę wynik swojego poprzednika - Xboksa 360. Ponadto Xbox One zyskał miano najszybciej sprzedającej się konsoli w USA w listopadzie.

Call of Duty: Ghosts i PlayStation 4 na topie w USA

luckie, 13 grudnia 2013, 13:21

W listopadzie 2013 roku Call of Duty: Ghosts było najlepiej sprzedającą się grą w Ameryce Północnej. Jeśli chodzi o konsole, w omawianym regionie zdecydowanie dominowało PlayStation 4.

Xbox One sprzedał się w nakładzie przekraczającym 2 mln egzemplarzy

qjin, 11 grudnia 2013, 18:28

Koncern Microsoft pochwalił się wynikami sprzedaży wydanej w drugiej połowie listopada tego roku konsoli nowej generacji – Xbox One. W ciągu prawie trzech tygodni udało się znaleźć ponad dwa miliony nabywców.

PlayStation 4 w rękach ponad 2,1 milionów graczy na całym świecie

Sarge, 3 grudnia 2013, 12:05

Firma Sony Computer Entertainment podała najświeższe wyniki sprzedaży PlayStation 4. Do 1 grudnia konsola znalazła 2,1 miliony nabywców na całym świecie. Obecnie sprzęt jest oficjalnie dostępny w 32 krajach.

Xbox One – narzędzia deweloperskie ukryte w każdym egzemplarzu konsoli

luckie, 3 grudnia 2013, 10:44

Każdy egzemplarz Xboksa One może posłużyć do tworzenia gier. Dowodzi tego filmik umieszczony na YouTube, ukazujący, jak w prosty sposób uzyskać dostęp do opcji deweloperskich. Niestety, na drodze domorosłych twórców gier wciąż stoi system autoryzacji Microsoftu.

PlayStation 4 najszybciej sprzedającą się konsolą w historii Wielkiej Brytanii

luckie, 2 grudnia 2013, 12:04

Firma Chart-Track podaje, że PlayStation 4 stało się najszybciej sprzedająca się konsolą w historii Wielkiej Brytanii. Pod tym względem urządzenie pobiło dotychczasowy rekord – 185 tysięcy nabywców w ciągu pierwszych czterech dni – należący do PSP.

Przedstawiciel firmy Nvidia – „PC-ty potężniejsze od konsol”

Orlov, 30 listopada 2013, 12:50

Matt Wright, kierownik ds. sprzedaży konsumenckiej firmy Nvidia, stwierdził wyższość pecetów nad konsolami. Zasugerował również, że wybór graczy nie powinien ograniczać się wyłącznie do PlayStation 4 czy Xboksa One.

Nowa generacja konsol zakończy swój żywot za 5–6 lat?

Adam Zechenter, 29 listopada 2013, 15:31

Dopiero co odbyły się pierwsze premiery konsol nowej generacji, a już pojawiły się spekulacje na temat tego, jak długo będą one wyznaczać trendy na rynku gier. Z wypowiedzi m.in. szefa PlayStation UK może wynikać, że na dziewiątą generację nie będziemy czekać tak długo, jak na obecną, ósmą.

Call of Duty: Ghosts z mocnym startem na konsolach nowej generacji

luckie, 27 listopada 2013, 10:47

Call of Duty: Ghosts poczyna sobie śmiało na konsolach nowej generacji. Obecnie gra w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One bije rekordy sprzedaży w sklepach amerykańskich i brytyjskich, a także wiedzie prym, jeśli chodzi o ilość spędzonego przy niej czasu.

Xbox One droższy do wyprodukowania niż PlayStation 4

Orlov, 27 listopada 2013, 09:35

Badanie przygotowane przez firmę IHS wykazało, że produkcja Xbox One jest o 90 dolarów droższa niż wykonanie PlayStation 4. Największy wpływ na różnicę ma kamera Kinect.

Sony nie traci na produkcji konsol PlayStation 4

Sarge, 20 listopada 2013, 12:55

Kilka dni temu miała miejsce amerykańska premiera PlayStation 4. Redaktorzy serwisu AllThingsD oszacowali koszt wyprodukowania jednej konsoli i na tej podstawie wyliczyli, ile firma Sony mogłaby zarabiać na każdym egzemplarzu. Należy jednak pamiętać o tym, że nie wzięto pod uwagę kosztów dystrybucji PlayStation 4.

EverQuest Next prawdopodobnie trafi na PlayStation 4

luckie, 19 listopada 2013, 12:21

Istnieje spora szansa, że MMORPG EverQuest Next trafi również na PS4. Sugerować to może niedawna wypowiedź Johna Smedleya ze studia Sony Online Entertainment, który stwierdził, że nie może się doczekać premiery gry na nowej konsoli firmy Sony.

PlayStation 4 debiutuje na rynkach USA i Kanady

Orlov, 15 listopada 2013, 09:00

Najnowsza konsola firmy Sony, PlayStation 4, trafiła na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Tym samym rozpoczyna się nowa generacja gier wideo.

Zobacz gameplaye z tytułów startowych PlayStation 4 (Assassin’s Creed IV: Black Flag, Call of Duty: Ghosts, Killzone: Shadow Fall i inne)

luckie, 14 listopada 2013, 10:31

Dzięki uprzejmości serwisów IGN i Eurogamer na YouTube można obejrzeć obszerne gameplaye z kilku tytułów startowych PlayStation 4. Sprawdź, jak na nowej konsoli będzie się prezentować Assassin’s Creed IV: Black Flag, FIFA 14, Call of Duty: Ghosts, Battlefield 4, Killzone: Shadow Fall i inne gry.

Twórcy FIFA 14 o next-genowych funkcjach gry w filmie po polsku

luckie, 8 listopada 2013, 13:54

Twórcy FIFA 14 objaśnili pokrótce na czym polegać ma przewaga gry w wersji na konsole nowej generacji nad pozostałymi wydaniami. Na nowym filmie omawiają m.in. funkcję Elitarne umiejętności oraz Gra w powietrzu.

PlayStation 4 na filmach promocyjnych – przygotuj się na nadejście nowej generacji

luckie, 6 listopada 2013, 10:09

Dla oczekujących na debiut PlayStation 4 firma Sony przygotowała serię filmów promocyjnych, podgrzewających atmosferę wokół nowej generacji konsol. W przyszłym tygodniu odbędzie się impreza premierowa PS4, z której relację na żywo będzie się dało obejrzeć w Internecie.

Call of Duty: Ghosts w 1080p na PlayStation 4 i 720p na Xboksie One – pogłoski

luckie, 29 października 2013, 11:35

W Internecie krążą plotki, jakoby na Xboksie One Call of Duty: Ghosts miało działać w niższej rozdzielczości, niż na PlayStation 4. Podczas gdy na konsoli Sony gra ma hulać w jakości 1080p, chodzą słuchy, że na XONE nie wyciśnie więcej niż 720p.

Globalne oświetlenie i efekty ognia - zobacz przyszłość gier okiem Nvidii

Sarge, 18 października 2013, 12:18

Na imprezie w Montrealu firma Nvidia zaprezentowała globalne oświetlenie (ang. Global Illumination) i realistyczne efekty ognia. Zapraszamy do obejrzenia filmów z pokazu przedstawiającego jak mogą wyglądać gry nowej generacji.

Next Gen - odc. 89 - Fjuz

Runshin, 23 września 2013, 09:00

Komiks inspirowany grą akcji Fuse, stworzoną przez studio Insomniac Games, któremu zawdzięczamy takie serie jak Ratchet & Clank i Resistance. W grze dowodzimy grupą czterech postaci. Niestety jedna z nich, Dalton Brooks, nie wyszedł twórcom najlepiej...

Sprzedaż PlayStation 4 będzie przynosić straty. Sytuację uratują subskrybcje PS Plus i dystrybucja gier

luckie, 20 września 2013, 14:21

Sprzedaż samego PlayStation 4 początkowo nie przyniesie zysków firmie Sony. Zarobek zapewnią jedynie osoby, które prócz konsoli zaopatrzą się w gry na nią oraz wykupią abonament PS Plus. Ponadto Sony wyjawia, że posiadacze niektórych gier na PS3 otrzymają zniżkę na ich zakup w edycji na PS4.

PlayStation 4 wyraźnie mocniejsze od Xboksa One – deweloperzy potwierdzają

luckie, 16 września 2013, 13:18

Producenci gier tworzący na konsole nowej generacji są zgodni, że PlayStation 4 jest około 50% szybsze od Xboksa One. Przewaga firmy Sony może z czasem zmaleć, ale na starcie to właśnie PS4 okaże się wydajniejsze. Mimo tego, gry multiplatformowe nie będą się od siebie znacząco różniły.

FIFA 14 na PlayStation 4 i Xboksie One z lepszą SI oraz grafiką w 1080p

Sarge, 29 sierpnia 2013, 11:00

David Rutter ze studia EA Sports opowiedział serwisowi Eurogamer o różnicach w grze FIFA 14 pomiędzy wersjami na obecną i nadchodzącą generację konsol. Przyszli posiadacze PlayStation 4 oraz Xboksa One mogą liczyć przede wszystkim na oprawę graficzną w rozdzielczości 1080p, lepiej wyglądających i reagujących kibiców, a także usprawnioną sztuczną inteligencję zawodników.

Fighter Within kolejną grą firmy Ubisoft na konsole nowej generacji?

Sarge, 16 sierpnia 2013, 09:40

Sporo wskazuje na to, że firma Ubisoft zapowie w przyszłym tygodniu na targach gamescom nową grę Fighter Within. Tak wynika z zarejestrowanych domen internetowych, a także z wcześniejszej wypowiedzi przedstawiciela francuskiego wydawcy.

Dragon Age III: Inquisition zmienia nazwę na Dragon Age: Inquisition. Tytuł trafi również na PS4 i XONE

moir, 21 czerwca 2013, 14:25

Władze Electronic Arts, wydawcy najnowszej odsłony Dragon Age, zdecydowały o zmianie nazwy Dragon Age III. Gra, już jako Dragon Age: Inquisition, trafi również na konsole nowej generacji.

Zaprezentowano pudełko Xboksa One

Sarge, 13 czerwca 2013, 19:30

Tuż po ujawnieniu pudełka PlayStation 4 przez firmę Sony, amerykański koncern Microsoft przedstawił wygląd opakowania, w którym znajdziemy nowego Xboksa One. Całość utrzymano w ciemnej kolorystyce.

Zobacz jak wygląda pudełko i interfejs użytkownika na PlayStation 4. Będzie next-genowe Gran Turismo 6

Sarge, 13 czerwca 2013, 18:55

Firma Sony zaprezentowała interfejs użytkownika na PlayStation 4, a także wygląd pudełka, w jakim będzie sprzedawana konsola. Okazuje się również, że rośnie szansa na grę Gran Turismo 6 w wersji na PlayStation 4.

Tom Clancy's Rainbow 6: Patriots zmierza na konsole nowej generacji

Sarge, 13 czerwca 2013, 13:07

Firma Ubisoft potwierdziła niedawne plotki, że gra Tom Clancy's Rainbow 6: Patriots zmierza na konsole nowej generacji. Nietrudno się domyśleć, że niemal na pewno oznacza to PlayStation 4 oraz Xboksa One. Los wersji pecetowej prawdopodobnie pozostanie niezagrożony.

PlayStation 4 - znamy wygląd i cenę konsoli. Sony mówi „tak” dla używanych gier

luckie, 11 czerwca 2013, 04:31

Tak jak się spodziewaliśmy, firma Sony zaprezentowała dziś wygląd PlayStation 4. Cena konsoli wyniesie 399 euro (około 1700 zł). Ponadto Sony nie zamierza w żaden sposób utrudniać graczom odsprzedawania raz kupionych gier.

Sytuacja PC po premierze nextgenów

Prometheus, 4 czerwca 2013, 11:00

Jak pecety poradzą sobie z nadchodzącą generacją konsol? Na pewno lepiej niż poprzednio, ale...

Cykl Splinter Cell będzie kontynuowany na konsolach następnej generacji

Adrian Werner, 1 czerwca 2013, 11:35

Do premiery Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist pozostały jeszcze prawie trzy miesiące, ale okazuje się, że firma Ubisoft już rozpoczęła prace nad kolejną odsłoną cyklu, przeznaczona na konsole następnej generacji.

Call of Duty: Ghosts - czy next-genowy silnik rzeczywiście zachwyca?

Sarge, 23 maja 2013, 10:45

Do stworzenia gry Call of Duty: Ghosts studio Infinity Ward wykorzysta silnik nowej generacji. Po wtorkowej prezentacji jego możliwości można jednak zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście jest się czym zachwycać?

Microsoft ujawnił konsolę Xbox One

Adrian Werner, 21 maja 2013, 21:55

Na konferencji prasowej firma Microsoft ujawniła konsolę Xbox One. Zaoferuje ona bogate funkcje multimedialne oraz ulepszone sterowanie za pomocą pada i Kinecta. Pokazano również pierwszy zwiastun Call of Duty: Ghosts, a studio Remedy ujawniło strzępki informacji o grze Quantum Break. Ponadto zapowiedziano serię telewizyjną osadzoną w uniwersum Halo.

Battlefield 4, FIFA 14, Forza Motorsport 5, Call of Duty: Ghosts - jakie gry zostaną zapowiedziane na nowego Xboksa?

luckie, 21 maja 2013, 09:32

Na ujawnienie następnej konsoli firmy Microsoft musimy poczekać jeszcze kilka godzin. W międzyczasie warto poznać, jakie gry najprawdopodobniej doczekają się zapowiedzi na nowego Xboksa.

Xbox Infinity oficjalną nazwą nowej konsoli firmy Microsoft?

Sarge, 10 maja 2013, 12:22

Wygląda na to, że Xbox Infinity to oficjalna nazwa konsoli nowej generacji firmy Microsoft, której pokaz odbędzie się 21 maja. Twierdzą tak zaznajomione ze sprawą źródła serwisu International Business Times UK.

Obsidian pracuje nad grą na konsole następnej generacji

Hed, 2 maja 2013, 14:25

Obsidian Entertainment ma w zanadrzu projekt gry na następną generację konsol. Potwierdzenie tego faktu znalazło się w ogłoszeniu o pracę oraz portfolio jednego z pracowników studia.

Xbox Fusion – czy tak nazywać będzie się nowa konsola Microsoftu?

Ender, 1 maja 2013, 17:15

Niedawno zarejestrowane przez Microsoft domeny internetowe mogą wskazywać na to, że nadchodzący następca Xboksa 360 będzie nosić nazwę Fusion.

Nowy Xbox – informacje o systemie osiągnięć i funkcjach społecznościowych

Ender, 26 kwietnia 2013, 20:30

W sieci pojawiła się kolejna porcja nieoficjalnych informacji związanych z następcą Xboksa 360. Tym razem dotyczą one funkcji społecznościowych i nowego systemu osiągnięć w grach, a także wymogu połączenia konsoli z internetem, który został po raz kolejny potwierdzony przez anonimowe źródła.

Xbox nowej generacji zadebiutuje w listopadzie w dwóch wariantach cenowych?

Sarge, 26 kwietnia 2013, 11:00

Nowy Xbox debiutujący w listopadzie w dwóch wariantach cenowych, z napędem Blu-ray i wymogiem stałego połączenia z Internetem? Takie doniesienia na temat następcy Xboksa 360 przedstawił Paul Thurrott na blogu Windows IT Pro, który wcześniej ujawnił potwierdzoną już datę pierwszej prezentacji konsoli.

Następny Xbox będzie wymagał stałego połączenia z Internetem – kolejne plotki

Hed, 21 marca 2013, 11:04

Następny Xbox będzie wymagał stałego połączenia z Internetem i instalowania gier na dysku twardym – czytamy w dokumencie wchodzącym podobno w skład narzędzi deweloperskich dedykowanych konsoli. To nieoficjalne potwierdzenie plotek sprzed kilku tygodni.

Carmageddon: Reincarnation trafi na konsole nowej generacji

luckie, 21 marca 2013, 10:45

Przygotowywany w studiu Stainless Games Carmageddon: Reincarnation ma trafić na PlayStation 4 i nowego Xboksa. Twórcy prowadzą negocjacje w sprawie uzyskania wsparcia od firm Sony i Microsoft. Oznacza to jednak, że na grę będziemy musieli poczekać jeszcze dłużej – zostanie ona zaprezentowana najwcześniej na tegorocznym Gamescomie.

Sony: Gry na PlayStation 4 w cenie od 0.99$ do 60$

Ender, 23 lutego 2013, 13:35

Szef amerykańskiego oddziału Sony Computer Entertainment potwierdził, że gry na PlayStation 4 będą kosztować od 0.99$ do 60$. Oznacza to, że ceny największych pudełkowych produkcji nie powinny wzrosnąć w porównaniu z poprzednią generacją, pozostając na dotychczasowym poziomie.

Oficjalna zapowiedź nowego Xboksa w kwietniu?

Ender, 23 lutego 2013, 11:35

Według niepotwierdzonych informacji, w odpowiedzi na konferencję Sony, na której zapowiedziano oficjalnie PlayStation 4, najprawdopodobniej jeszcze w kwietniu Microsoft zorganizuje własne spotkanie z mediami, na którym po raz pierwszy pokaże nowego Xboksa.